Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do rejestracji plików danego -"programu"

vegheta90 08 Gru 2010 21:33 705 2
  • #1 08 Gru 2010 21:33
    vegheta90
    Poziom 8  

Witam mam następujące pytanie , czy istnieje program , który będzie w stanie zapisać , wychwycić pliki danego programu podczas instalacji ? , Chodzi mi o to że np. instaluje program X , dany program rejestruje mi wszystkie pliki które się zainstalowały widocznie oraz te systemowe , A następie wynajduje sobie te pliczki i usuwam program całkowicie , rozchodzi się o to że używałem programików do czyszczenia rejestru itp. Ale nadal program nie usuwał się całkiem , Pozdro

0 2
  • #2 08 Gru 2010 22:04
    Aldrin
    Poziom 22  

Są różne programy typu "registry monitor", ale trzeba zwrócić uwagę, że gdyby działały idealnie, to wiele programów płatnych oferowanych w wersji trial do wypróbowania przez pewien okres czasu nie miałoby szans "na przeżycie". I tak właściwie jest, bo dobrze zabezpieczone programy maja zwykle kilka różnych punktów i program monitorujący często ich nie widzi...

Z drugiej strony takie programy są przydatne, jeśli chcemy zmienić niektóre ustawienia dużej aplikacji, a nie wiadomo gdzie ich szukać lub wpisy do rejestru są rozproszone. Niektóre programy narzędziowe oferują zmiany w rejestrze, ale jeśli planujemy takie same zmiany wykonać na kilku maszynach, to wygodniej będzie importować plik rejestru z tymi ustawieniami, niż uruchamiać kilka programów, żeby w każdym coś zmienić.
    itd. ;)

Przykładowe programy:
    - Registry Monitor http://tinyurl.com/27o9pnh
    - http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=32823

W drugim linku jest porównanie kilku aplikacji z wyszczególnieniem co konkretnie w rejestrze jest monitorowane - wpis jest stary, ale rzuca światło na możliwości tego typu programów...
    Ostatni z listy - MJ Registry Watcher ma ostatnią aktualizację z czerwca 2010.

0
  • #3 08 Gru 2010 22:32
    vegheta90
    Poziom 8  

Ok rano wypróbuje i potem się odezwę co i jak Pozdro

0