Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wpisywanie kodu do radia scenic

adamlis1992 11 Dec 2010 12:19 37882 13
 • #1
  adamlis1992
  Level 9  
  Witam mam pytanie jak wpisać kod do radia do mojego scenica ponieważ nie działa mi wyświetlacz ani sterowanie radia przy kierownicy słyszałem, że na radiu numer 1 to pierwsza cyfra kodu 2 to druga i 6 się zatwierdza tylko czy na początku jest kod 0000 i czy pierwsze wduszenie np.1 na radiu to już przeskok w kodzie na 1?Proszę o pomoc!!!
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  adamlis1992
  Level 9  
  scenic 2004r 19tdi radio tuner list
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  adam7009

  Level 40  
  ostatnio robiłem scenicaII to wyskakiwało 0000 po włączeniu do wbicia kodu.
 • #6
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Koledzy, kolega napisał że mu wyświetlacz nie działa i nie wie jak ma to zrobić bo nic nie widzi :D

  Na początku mruga pierwsze 0, raz nadusisz jedynkę to wskoczy Ci cyferka 1 itd, gdy nadusisz 2 wtedy będzie migać drugie 0, i dopiero wtedy "duszenia" będą adekwatne do cyfry z kodu.
 • #7
  tomek1970
  Level 22  
  Mam Scenic-a II wyskakuje 0000 jak się pomylisz to musicz czekać świeci się ERROR po kolejnej pomyłce czas oczekiwania na ponowną mozliwość wprowadzenia wydłuża się odliczany jest wtrakcie jazdy kolega pomylił się kilka razy i kilka godzin musiał odczekać wpatrując się w ERROR. A więć jak wpisujemy:
  -włanczasz radio na wyświetlaczu 0000
  - kręcąc pokrętłem do szukania stacji zgodnie z ruchem wskazówek zegara 1 skok zmienia +1 tak więc pierwsze pole np 5 przekręcasz o pięć tyknięć tarczki jak ustawisz ciągniesz jej krawędź do siebie (1s krótko) cyfra zostaje zaakceptowana kursor przeskakuje na kolejne pole. Po ustaweniu ostatniej cyfry ciągniesz tarczkę do siebie tak długo aż radio zacznie grać ok 5 sekund.

  Powodzenia
 • #8
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  adamlis1992 wrote:
  ponieważ nie działa mi wyświetlacz ani sterowanie radia przy kierownicy


  Jeszcze ktoś coś ma do dodania?
 • #10
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Widzisz damiancz, o tym to zapomniałem :) I zapewne tak właśnie jest.
 • #11
  djlj24
  Car audio specialist
  Tuner List bez problemu chodzi bez wyświetlacza i da się wpisać kod. O dwóch rzeczach należy jednak pamiętać - włącza się z opóźnieniem (próbuje skomunikować się z wyświetlaczem) i druga sprawa wpisywanie cyfr kodu jest specyficzne bo naciśnięcie następnego klawisza w celu wpisania kolejnej cyfry powoduje przejście na tą cyfrę ale jeszcze bez jej zmiany - dopiero kolejne naciśnięcia ją zmieniają (tak jak wciśnięcie klawisza od dołu pilota).
  Swoją drogą ciekawe czy to wyświetlacz szwankuje czy też po prostu tradycyjnie masz przerwy w liniach sterujących.
  Jeżeli radio "beczy" przy naciskaniu klawiszy znaczy się jest w trybie zawieszenia (ERROR lub CODE a nie 0000). I chyba tyle na ten temat.
 • #12
  dkasia
  Level 1  
  kod do radia/navi scenic II 1,9dci 2003r mam pytanko mam kod do tego radia wprowadzam tak jak w instrukcji po wprowadzeniu ostatniej cyfry przytrzymuję przycisk/pokrętło dłużej ale brak sygnału tylko wyskakuje napis errort co robię źle proszę o pomoc