Witam!
Laptop jak w tytule.
Nie startuje. Diody "CapsLock" i "NumLock" pokazują uszkodzenie procesora. Rozbiórka (zgodnie z manuałem) laptopa i przegrzanie mostka północnego zwykłą suszarką (proszę się nie gniewać) do włosów nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Możliwe ze względu nie wysokiej temperatury suszarki. Złożyłem wszystko z powrotem, tyle że bez dysku. Włączyłem i laptop ruszył informując o braku systemu. Wyłączyłem, podpiąłem dysk, włączyłem. Nie uruchamia się. Uszkodzenie dysku wykluczam (pracuje w stacjonarnym). Pamięć przekładałem w slotach i pojedynczo. Dalej mrugają diody "Caps" i "Num" (procesor).
Podczas normalnej pracy laptop nie mulił, artefaktów nie pojawiało się, pracował bardzo stabilnie.
Laptop kupiłem na Allegro jakiś miesiąc temu. Podczas rozbiórki zauważyłem że laptop był rozbierany do poziomu płyty głównej (brakowało dwie śrubki, a jedna była nie właściwa, t.e. skrócona). Płyta nie nosiła śladów ingerencji.
Płyta JBK00 U02
Procesor AMD Turion x2 RM70 64bit.
Grafika zintegrowana z mostkiem północnym ATI HD3200.
Dalsza naprawa w moich skromnych warunkach i z moimi skromnymi poznaniami w dziedzinie laptopów jest raczej nie możliwa. Dla tego zwracam się z prośbą. Czy w Kieleckim jest ktoś, kto mógł by mi pomóc z tym sprzętem.
Jeżeli coś źle napisałem - przepraszam.
Pozdrawiam.
Raingold Kiknadze aka Kirartv.
Laptop jak w tytule.
Nie startuje. Diody "CapsLock" i "NumLock" pokazują uszkodzenie procesora. Rozbiórka (zgodnie z manuałem) laptopa i przegrzanie mostka północnego zwykłą suszarką (proszę się nie gniewać) do włosów nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Możliwe ze względu nie wysokiej temperatury suszarki. Złożyłem wszystko z powrotem, tyle że bez dysku. Włączyłem i laptop ruszył informując o braku systemu. Wyłączyłem, podpiąłem dysk, włączyłem. Nie uruchamia się. Uszkodzenie dysku wykluczam (pracuje w stacjonarnym). Pamięć przekładałem w slotach i pojedynczo. Dalej mrugają diody "Caps" i "Num" (procesor).
Podczas normalnej pracy laptop nie mulił, artefaktów nie pojawiało się, pracował bardzo stabilnie.
Laptop kupiłem na Allegro jakiś miesiąc temu. Podczas rozbiórki zauważyłem że laptop był rozbierany do poziomu płyty głównej (brakowało dwie śrubki, a jedna była nie właściwa, t.e. skrócona). Płyta nie nosiła śladów ingerencji.
Płyta JBK00 U02
Procesor AMD Turion x2 RM70 64bit.
Grafika zintegrowana z mostkiem północnym ATI HD3200.
Dalsza naprawa w moich skromnych warunkach i z moimi skromnymi poznaniami w dziedzinie laptopów jest raczej nie możliwa. Dla tego zwracam się z prośbą. Czy w Kieleckim jest ktoś, kto mógł by mi pomóc z tym sprzętem.
Jeżeli coś źle napisałem - przepraszam.
Pozdrawiam.
Raingold Kiknadze aka Kirartv.