Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Slimmy 655xt Problem z paskiem klinowym

30 Gru 2010 18:40 2563 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam mały problem, zerwał mi się ostatnio pasek klinowy w pralce i kupiłam nowy, typ 3L474 taki, jak stary, problem w tym że nie mogę go założyć bo brakuje mi z 2cm. Czy to możliwe że to zły typ paska? Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 22  
    Jeżeli pasek nie ma naciągu co widać przy jednej ze śrub silnika, należy założyć go "na siłę", oczywiście zakładając najpierw na małe koło silnika.
  • Poziom 2  
    Niestety nawet na siłę nie da się go założyć bo trochę mu brakuje..

• Specjalista AGD
    Witam.
    Niestety oznaczenia na paskach często są wykonywane pod danego producenta i nie mają nic wspólnego z faktycznym rozmiarem, a jeśli już kupiłaś ten za krótki próbuj go naciągnąć, ale uważaj na palce i paznokcie :D
  • Poziom 2  
    W tym problem właśnie, że nie da się go ani trochę naciągnąć. No nic już chyba nie wykombinuję :(
  • Specjalista AGD
    Pasek nakładasz na koło pasowe silnika i na część koła pasowego bębna (tyle ile się da).Następnie przytrzymując pasek na kole bębna, silnie pokręcasz tym kołem aż do nałożenia paska - wszystko wymaga silnych dłoni.
  • Poziom 9  
    Witam.Ciekawe co wykombinowałeś?Ja mam identyczny pasek i problem.Na siłę się boję a poza tym załóżmy,że mi się uda to będzie straszne naprężenie na łożyska kółek w czasie pracy.Pozdrawiam.