logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Livebox: brak internetu po ponownym włączeniu komputera przez Ethernet

Agusik1 09 Sty 2011 13:05 1188 1
REKLAMA
  • #1 8981006
    Agusik1
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Mam problem z liveboxem. Jest podłączony do komputera przez kabel ethernetowy i wszystko działa ale gdy odłączę komputer od prądu i ponownie chcę go wlączyć to po wlączeniu internet nie działa. Gdy wchodzę w połączenia sieciowe w panelu sterowania to wyświetla się że jest połączenie itp. ale gdy próbuje wejść na jakąkolwiek strone to wyświetla że brak połączenia. Musze wtedy usuwać z programów liveboxa i instalowac go ponownie i dopiero wtedy wszystko działa znowu w jak najlepszym porządku. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Mógłby mi ktoś poradzić?
  • REKLAMA
  • #2 8981039
    hermes-80
    Poziom 43  
    Posty: 12014
    Pomógł: 1177
    Ocena: 741
    Zrób taki test:
    Wyłącz kompa z prądu i po ponownym uruchomieniu jeśli nie będziesz miała internetu zrób takie coś:
    Start/Uruchom/cmd
    w czarnym okienku wpisz:
    ipconfig /all
    zrób screen-a

    Potem wpisz w cmd:
    ipconfig /release *
    {enter}
    ipconfig /renew
    {enter}

    po tych zabiegach sprawdź czy masz internet i czy łądują ci się strony i pokaż tego screena, którego wcześniej zrobiłaś na forum za pomocą dodaj obrazek kopiując z pierwszego okienka kod.
REKLAMA