Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Funai - pozioma kreska

13 Paź 2004 22:38 2000 12
 • Poziom 20  
  Witam Wszechwiedzących !!!

  Mam problem z Funai-em TV -2100A MK6. Otóż po załaczeniu okazała sie jedynie pozioma kreseczka na srodku ekranu { brak odchylania cycus ?}. Nie znalazłem niestety nigdzie schematu . Prosze , podpowiedzcie , gdzie szukać uszkodzenia,

  Pzdr.

  Jaco :cry:
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 32  
  Uszkodzenia należy szukać w układzie odchylania pionowego(choć kreska pozioma) :D Sprawdź czy układ , końcówka mocy odchylania pionowego jest zasilana ; zdarza się że jest zwarta dioda lub przerwany opornik w gałęzi zasilania tego układu z trafopowielacza. Jeżeli napięcie jest w miarę poprawne , wymień kondensatory elektrolityczne w obwodzie odchylania pionowego. Jeżeli to nie pomoże , sprawdź czy na wejście układu są podawane impulsy odch. pionowego.Jeżeli są impulsy , podmień układ.Przede wszystkim wymień elka w przetwornicy i sprawdź cewki odchylające. A schemat powinien być na Elektrodzie w bazie schematów. Pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  Niestety, nie znalazłem w zbiorze schematu do mjoego TV-2100A MK6. A nie wiem który z zamieszczonych schematów Funai jest w miarę zbliżony.
  Mimo tego wczoraj wieczorem rozebrałem "pudło", a moim oczom ukazał się "worek z odkurzacza". TV nie był otwierany ładnych parę lat. Tak więc po opędzlowaniu i odkurzeniu "flaków" podłączyłem TV do sieci, a moim oczom ukazał się obraz jak marzenie. Odbiornik działa od wczoraj bez problemu (odpukać w niemalowane...). Czyżby więc przyczyną awarii było zwarcie któregoś z elementów za pośrednictwem wszechobecnego kurzu? Oby tak było!
  Dzieki za podpowiedzi i do ponownego przeczytania.

  Pzdr.

  Jaco2002 :D
 • Poziom 21  
  Spr. czy masz zasilanie na ramce Zapewne masz uszkodz.LA7830 oraz opor w zasilaniu ramki
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Użytkownik usunął konto  
 • Spec od car audio
  Myślę, że to uszkodzenie powróci! Przyczyną pewnie będą przerwy przy scalaczku od odchylania pionowego, bez usunięcia których pewnie w przyszłości (i to bliskiej) się nie obędzie.
  Pozdrawiam Tomek.
 • Poziom 16  
  Zimne luty jak nic. Przelec scalak od pionu to ten pionowy na radiarorze oraz rezystort mocy kolo trafa.
 • Poziom 24  
  Po kilku (lub kilkunastu )latch uzytkowania pojawiają się zimne lutowania .Robiąc odkurzanie spowodowałeś przypadkowe połączenie ale musisz spokojnie przeglądąć odchyl. V i usunąć zimne lutowania w jego obrębie (scalak,wtyk od cewek,zasilanie)
  pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Moi dwaj poprzednicy mają racje przelutuj ramkę i w koło niej, wtyk cewki H i V, zasilania - powadzenia.
  Pytam co nowego Twój post wnosi do tematu? <zdzich42>
 • Warunkowo odblokowany
  sprawdż (wymień)układ i sprawdż nap.zasila. ten układ , czy nie jest za duże bo znowu poleci kość
 • Poziom 40  
  :arrow: Do moich dwu przedmówców TV zadziałał poprawnie po odkurzeniu - tak pisze autor tematu. Nie piszcie dla punktów, albo czytajcie uważnie. Jeszcze nikt pędzlem czy ssawką z odkurzacza scalaka nie naprawił, poprostu trzeba szukać zimnego lutu. Odpowiedzi ( choć powinny byc w koszu) niech zostaną ku przestrodze nabijaczy punktów a Wy pomyślcie zanim cos napiszecie......
 • Poziom 17  
  Mój post miał na celu utwierdzenie że i ja też miałem tego typu problemy i usuwałem je w podobny sposób ( nie jeden tylko elektronik ma zimne luty a drugi ich nie może mieć) - a żeby coś wnieść nowego to podczas kręcenia płytą główną uważaj na przyłącze przy cewkach na kineskopie ( kiedyś podczas naprawy Tomson urwał mi się przewód właśnie od pionu - są sztywne)oraz na przełączniki na płycie głównej TV mała nie
  delikatność i nie ma pionu (modele np. Panasonika) choć wszystko jest OK.
 • Poziom 28  
  sprawdź przełącznik SERVICE- może to on jest przyczyną....
  pozdr.$$