Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak światła mijania a-klasa 98 rok

12 Sty 2011 09:48 13163 16
  • Poziom 14  
    Witam

Mam problem z MB A140, ostatnio zginęło jedno światło mijania (lewe). Wszystkie inne są, bezpieczniki i żarówka sprawdzone. Co może być przyczyną, ewentualnie proszę o fragment schematu z obwodem świateł przednich.
  • Relpol przekaźniki
  • spec od auto-elektro
    Sprawdzałeś bezpieczniki w module oświetlenia.P
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Moduł świateł jest w przełączniku zespolonym, kabel na lewe mijanie to żółto/czarny a pytanie viper,a555 jak najbardziej na czasie
  • Poziom 14  
    Proszę czytać pierwszy post... użyłem słowa bezpieczniki, te w module też sprawdzone. A jakis schemacik tak na wszelki wypadek by się nie znalazł.... proszę.... ? :)
  • Poziom 15  
    moduł świateł wziąć, wymontować, rozebrać i będzie wszystko jasne
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Parę tranzystorów, scalak i kilka przekaźników
  • Poziom 43  
    Piszę o przełączniku zespolonym pod kierownicą
    Brak światła mijania a-klasa 98 rok
  • Poziom 15  
    Nie jest to może jakiś wypasiony moduł świateł tylko poprostu przełącznik. Pierwszy bezpiecznik jest właśnie od lewej pozycji. Jak się rozbierze ten cały przełącznik to wystarczy spojrzeć na płytkę drukowaną i na miejsca lutowane połączeń , ewentualnie blaszki stykowe się wypaliły.
  • Poziom 15  
    tak, jeśli blaszka to obie strony by nie świeciły
  • Poziom 14  
    Dzisiaj biorę się za światło, o wynikach poinformuję ... no i po naprawie, w lampie są 3 żarówki: kolega wymienił jedną - od długich, a ta z dostępem przez nadkole pozostała spalona, była akurat od światła mijania. dziękuję za wszelkie wskazówki, pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam. A może mi ktoś napisać gdzie znajduje moduł oświetlenia z bezpiecznikami?
  • Poziom 22  
    Co rozumiesz pod pojęciem moduł oświetlenia?
    Bezpieczniki są we włączniku, dostęp przez klapkę z lewej strony deski po otwarciu drzwi.