Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens DHT 1800a - cieknie

16 Jan 2011 23:51 3870 2
  • Level 2  
    Witam,
    Ostatnio zauważyłem, że podgrzewacz wody Siemens DHT 1800 przecieka w miejscu gdzie wysuwa się iglica załączająca styki. Gdy rośnie ciśnienie (puszczam wodę ciepłą) zaczyna kapać woda z małego otworu w plastikowej obudowie membrany z którego wychodzi iglica. Sama membrana na oko nie jest uszkodzona...zastanawiam się jednak czy może gdzieś przy "talerzyku" który wypycha iglicę nie powinno być jakiejś uszczelki? Czy może wyrobił się już otwór na iglicę od jej ruchów i trzeba wymienić całą obudowę membrany?Jeśli tak to gdzie taką znaleźć? Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    Level 12  
    Akurat wczoraj zauważyłem podobną sytuację w moim DHT-1800, z tym że u mnie woda (pojedyncze krople) pojawia się jedynie na iglicy. Podgrzewacz mam od 1996r., w tym czasie membrana wymieniana była dwu albo trzykrotnie. Ostatnia trzymała sporo czasu, bo od października 2002r. Wtedy była też chyba wymieniana iglica z oringiem.

W serwisie Boscha w Gdyni zamówiłem nową membranę (27,16 zł) i iglicę z oringiem (77,29 zł.), do tego przesyłka kurierska 21 zł... O ile membrana jest dostępna od ręki, to iglicę trzeba sprowadzać od producenta (w Polsce podobno nie ma), co może trwać do 14 dni roboczych. Mam nadzieję, że podgrzewacz do tego czasu wytrzyma...

Najlepiej zadzwoń do serwisu BSH - we Wrocławiu jest na ul. Popielskiego 1, tel. 340-01-54 ;-)
  • Level 2  
    Witam,
    problem już rozwiązany:) Wymieniłem iglicę z miedzianą obudową i taką małą uszczelką i membranę też...przy jednym rozkręceniu bo membrana już 6 lat miała...sumaryczny koszt części 104 zł + za śruby 13zł (wolałem wymienić bo były trochę nadgryzione zębem czasu). Mało nie jest, ale opłacało się naprawić, bo podobno teraz już takich podgrzewaczy nie robią....nie wiem ile ten ma lat - pewnie ponad 15, ale chyba trochę jeszcze posłuży.
    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Ps. Jeśli ktoś ma podgrzewacz o podobnej budowie zachęcam od obejrzenia czy nie kapie nic z iglicy, gdyż u mnie sądząc po śladzie kamienia na obudowie iglicy i śladach na obudowie kapało to z pół roku...na szczęście nikt nie ucierpiał. Kapało na kable...szczęśliwie, że zaizolowane.

Dodano po 3 [minuty]:

Golden Flyer - jeśli jeszcze nie zamówiłeś iglicy a chciałbyś to zrobić to we Wrocławiu przy ul. Krynickiej 38 w serwisie siemensa mają jeszcze kilka iglic i membran...wiec myślę, że byłoby szybciej. Ceny takie same jak podawałeś.