Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Deskjet F380 "Niski stan tuszu..."

Mrozuu 20 Jan 2011 11:46 33543 17
 • #1
  Mrozuu
  Level 9  
  A więc tak, drukuje ostatnio, drukuje. Aż tu nagle pojawia się komunikat, że niski stan tuszu i że mam zakupić kolejny. Klikam ok, i nagle zacina mi kompa. Wtedy musze alt+ctrl+del żeby to odblokować. I pytanie moje jest takie, bo potrzebuje ważną rzecz wydrukować, i ta strona którą zamierzam wydrukować jest cała kolorowa. A tuszu kolorowego mam pełny zbiornik. I jak to zrobić, bo gdy używam ksera, to normalnie na czarno elegancko mi to wychodzi, a gdy teraz przychodzę do drukowania to znowu wyświetla ten komunikat "Niski stan tuszu..." i zwiesza kompa. Ktoś wie, jak rozwiązać ten problem?

  Moderated By rys57:

  Tytuł poprawiłem. Proszę czytać Regulamin. P.11.

 • #2
  endriuf
  Printers specialist
  Dziwne. Wyłącz monitor stanu. To jest raczej problem z oprogramowaniem. Nie spotkałem się ze zwiechą kompa ze względu na brak tuszu.
 • #3
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Wykonaj reset stanu tuszy. Być może w momencie kliknięcia ok drukarka przestaje drukować i po prostu kasuje z pamięci wysłany dokument. U mnie jak anuluje drukowanie tak sie dzieje na jakieś 20 sek w zależności od rozmiaru drukowanego dokumentu i rozdzielczości wydruku. Ręczne resetowanie stanu tuszy:
  Tam prawdopodobnie posiadasz cartridge hp 21 i 22 ale nie jestem w 100% pewien. Reset tych kartridzy polega na:
  HP Deskjet F380 "Niski stan tuszu..."
  HP Deskjet F380 "Niski stan tuszu..."
  Dotyczy resetowania stanu tuszu w kartridzach np. hp 21, 22, 27, 28, 56, 57
  Czyli:
  wyjmujesz kartridz, zaklejasz taśmą pin oznaczony kolorem zielonym,wkładasz do drukarki, drukarka sygnalizuje błąd, wyjmujesz go, zaklejasz pin oznaczony na fioletowo, wkładasz, drukarka znów sygnalizuje błąd, wyjmujesz, odklejasz zaklejone piny, wkładasz kartridz do drukarki i stan tuszu jest zresetowany.
 • #4
  jerraz
  Level 10  
  Witam serdecznie,

  Mam dość podobny problem. Otóż drukarka nie chce drukować.
  Miga druga dioda z kropelką sygnalizująca brak tuszu oraz litera "E" mówiąca o błędzie. Sterowniki pobrałem ze strony producenta. Początkowo nie reagowała. Pobrałem narzędzie diagnostyczne z e strony producenta i według tego narzędzia wszystko było w porządku. Po zapoznaniu się z kilkoma tematami dotyczącymi HP Deskjet F380 dokonałem takich oto czynności:

  1) Odłączyłem od komputera i wcisnąłem przycisk drugi od góry i drugi od dołu a następnie puściłem oba przyciski. Bark pożądanych efektów.

  2) Przeczyściłem styki na kartridżach oraz kasecie drukującej? Tak to chyba się nazywa. Brak efektów.

  3) Dokonałem takiego procesu:

  Start, potem uruchom, wpisujesz cmd, następnie "net stop spooler". Potem wchodzisz w C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS i usuwasz wszystkie pliki. Następnie w oknie cmd wpisujesz: "net start spooler" i zamykasz je.
  Daj znać o efektach.

  Brak efektów.

  4) Dokonałem resetu stanu tuszy, zgodnie z
  [url=]https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1887034.html[/url]

  Eureka zaczęła drukarka żyć. Wydrukowała stronę testową, po czym zaczęła drukować dokumenty.

  Ale problem polega na tym, że na panelu ciągle miga druga dioda z kropelką sygnalizująca brak tuszu oraz litera "E" mówiąca o błędzie.

  Co to może być?

  z góry dzięki za pomoc.
 • #5
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Ona raczej nie informuje o braku tuszu w kartridzu tylko o uszkodzeniu lub braku kartridza najprawdopodobniej.A spróbuj wydrukować 4 kolory czarny zółty niebieski i różowy . i napisz czy wszystkie są.Być może gdzieś w niej jest jakiś kawałek papieru co powoduje zacięcie i wyświetla błąd.A jakie tam masz kartridze? Przyczyna może być niezamknięta klapka od tuszy, tak jak pisałem powyżej uszkodzony kartridz, niewłaściwy,w nowym nie zdjęta taśma zabezpieczająca w co wątpię.
 • #6
  jerraz
  Level 10  
  Wtedy nie drukuje. Próbowałem w paintcie i się zawiesza.

  Czym jest przyczyna?

  Dziwne, po dłuższej chili, około minuty, może nawet ponad z worda wydrukowało 4 paski w kolorach jak podałeś.

  Jak wyłączę drukarkę i włączę cały czas wyświetla opisany błąd (miganie drugiej diody z kropelką sygnalizująca brak tuszu oraz litera "E")

  I drukuje stronę testową, mimo że nie chciałem, aby była drukowana.
 • #7
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Jak otwierasz i zamykasz klapkę od kartridzy(tzn ta którą otwierasz aby je wymienić) coś się zmienia?
 • #8
  jerraz
  Level 10  
  Cały czas migotanie diody i litera E, poza tym wyjeżdżają kartridże na środek w celu wymiany.
 • #9
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Jakie kartridze tam masz? Miałbyś możliwość sprawdzenia z innymi kartridzami?Problem może dotyczyć ich lub drukarki czy to E i kontrolka od stanu kartridzy od samego włączenia drukarki migają?
 • #10
  jerraz
  Level 10  
  To są zamienniki. Jeśli chodzi o zamiane ich i sprawdzenie na innych, to ciężko z tym będzie. Jeśli chodzi o diodę i "E", to tak od samego włączenia urządzenia. Po uruchomieniu, za każdym razem zaczyna drukować stronę testową.
 • #11
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  A te zamienniki to nowe czy juz działały wcześniej? Bo tam nawet jak jakiś pusty hp 21 i 22 włożysz to powinno działać ale zapewne nie masz innych tylko te zamienniki.
 • #12
  jerraz
  Level 10  
  Odkąd zostały włożone zamienniki, to nie drukowała drukarka wcale. Ja się dziś zabrałem do tego i drukuje, ale ciągle błąd występuje.
 • #13
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Jeżeli było tak od razu po włożeniu nowego zamiennika to sam sobie chyba odpowiedziałeś jest uszkodzony jeden z nich lub oba albo nie są kompatybilne z ta drukarką, lub ma problem z ich rozpoznaniem. Przy wymianie mogłeś spróbować zregenerować oryginalne to jest łatwy zabieg a koszty są niskie za 60 zł można bowiem na allegro mieć tusz co wystarczy na ponad 60 napełnień kolorowego kartridza i ok 25 czarnego. U mnie teraz jest aż 5 po regeneracji jedna 22 jedna 28 i 3 21.
 • #14
  jerraz
  Level 10  
  Uszkodzone, nie wiem, być może. Ja ich nie kupowałem. Jeśli chodzi o kompatybilność to są w teorii zgodne z oryginałami.
 • #15
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  Nie kupowałeś zamienników? to w takim razie skąd wiesz że tak było od początku? ale jak zmieniałeś to działała przed zmianą czy otrzymałeś taka drukarkę od kogoś z takimi kartridzami?Miałem taki sam problem w PSC 1410 ale została zalana tuszem i w środku kolega czyścił dyszę nożem i czarny kartridz był uszkodzony lecz po wymianie na nowy oryginał z innej drukarki nie działała.Miałem 4 drukarki to ją zostawiłem w spokoju.
 • #16
  jerraz
  Level 10  
  Kartridże kupował mój Ojciec. Pytał w sklepie, o zamienniki do HP Deskjet F380. Takie mu polecono, i takie też kupił. Wspomniał mi, że odkąd wymienił tusze drukarka nie działała. Tyle wiem i dalej zaczęła się moja walka z drukarką.
 • #17
  mati211p
  HDD and data recovery specialist
  A jakie to są kartridze możesz napisać?Jak są poprawnie włożone to powinny działać, ale obawiam się że mogą nie być kompatybilne o ile przed samą wymaną nie było tego problemu. Można kupić puste kartridze za 4 czy 5 zł i tusz za około 20 i sprawdzić czy będzie działać. Najlepiej kupić oryginalne hp 21 i hp 22 oczywiście w pełni sprawne. Napełnić czarny około 10 - 15 do 19 ml max , kolorowy po 4 - 5 ml do każdej przegrody. klipem regeneracyjnym odciągnąć te 1-2 ml tuszu i odpowietrzyć aby leciał tusz i będzie drukować. Podczas napełniania pamiętać aby igłę wbić na maks 2/3 długości aby nie uszkodzić siateczki.Sam posiadam sprawny hp 21 i 22 regenerowane ale 22 zostawia paski na wydruku po uszkodzone właśnie siateczki i dysza za bardzo bez tuszu drukowała.
 • #18
  rexsc
  Level 10  
  W 99% przypadkach regeneracji tuszu taką czynność trzeba wykonać ponieważ drukarka zapamiętuje że tusz się skończył