Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IC-Prog 1.06B co moze byc nie tak, losowo psuje drogie PIC'e

22 Sty 2011 22:54 1201 5
  • Poziom 14  
    Mam programator różnych PIC'ów, jest fachowo zrobiony przez znawce tematu z którym nie mam już kontaktu.
    Programuje sobie PIC'e z literka C w środku (jedno razówki). Mam wszystko dobrze ustawione w IC-Progu bo 3 się programują OK a 4 się wysypie (źle się zaprogramuje). Pic'e mają code protect i po odczycie ich są bzdurne dane ale to tak powinno być bo po to code protect jest - tylko czemu tak losowo się psują? Wymieniałem już zasilacz zewnętrzny na silniejszy ale nic to nie dało.
    Programator to JDM podłączany do portu COM. Wszystkie inne PIC z literka F (wielorazówki) zapisują się bez błędnie.
    Czy może ustawienia w XP sp3 dla portu com poustawiać jakoś inaczej ? Teraz zauważyłem że dla portu COM1 mam ustawione na maxa szybkość. A jak wziąłem default to zrobiło się skromniej bo tylko 9600.
    I jeszcze kabel przedłużacz od portu com PC do programatora jdm - ma 1,2m długości - czy może to być problem losowych błędów? (PIC'e F nie maja losowych błędów).

Wykluczam zasilacz zewnętrzny.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Napięcie zasilania - mimo że wykluczasz zasilacz - sprawdź go , miałem podobne problemy , dałem 1,5 V więcej =kłopotów brak :) szybkość portów jak najniżej to naprawdę pomaga.
  • Poziom 14  
    Mam 2 zasilacze na których pisze:

12v 1A 12VA - na mierniku pokazuje bez obciążenia pokazuje 16.8v
    16v 1A 16VA - na mierniku pokazuje bez obciążenia pokazuje 21.6v
    Oba czasem psują pic'e. A może za duże są te zasilacze ?
    Teraz zmieniłem w xp prędkość com z 9600 na najmniej bo tylko 75 :)
    Zrobię restart komputera i zaprogramuje 1 dla testu.
  • Poziom 43  
    Heihachi Mishima napisał:
    Mam programator różnych PIC'ów, jest fachowo zrobiony przez znawce tematu z którym nie mam już kontaktu.
    Zamiast pisać "pochwały" dla tego 'znawcy tematu', to lepiej pokaż tu fotkę tego "cuda" ... :idea: :D ... i najlepiej z pełnym oraz aktualnym jego schematem i bądź łaskaw zdradzić z jakiego komputra jest ów port COM?
    Plik icprog.sys masz we właściwe miejsce skopiowany, a program IC-Prog właściwie dla Win-XP skonfigurowany?
  • Poziom 29  
    Heihachi Mishima napisał:
    ...Wszystkie inne PIC z literka F (wielorazówki)...

O jakich dokładnie układach mowa? Ja wiem, że PIC16C84 można programować wielokrotnie.
  • Poziom 14  
    12Cxxx - te na 100% są jednorazowe. Próbowałem też je czyścić ale nic to nie dało. (tam się w nich przepala ścieżka na koniec programowania i nic już nie da się zrobić. Kiedyś nawet wkładałem je do mikrofalówki żeby zobaczyć czy zmienią się chociaż dane :)))
    Już dobrze działa - ustawiłem na speed com 75 i nie zepsuło a zaprogramowałem 8 sztuk.