Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka karta dźwiękowa? Prośba o radę

tylordurden 23 Sty 2011 14:19 687 3
  • #1 23 Sty 2011 14:19
    tylordurden
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Chciałbym się Was poradzić co do zakupu karty dźwiękowej. Szukałem trochę po forum ale nie znalazłem niczego "świeżego" w tym temacie. Chciałbym kupić kartę dźwiękową, (za około 150 zyla) do systemu 5.1 (z5500), on-board audio już dawno mi zbrzydło. Niby mam na płycie głównej 96/24 połączone cyfrowo z głośnikami ale dźwięk taki se. Słuchałem u kumpla z5500 pod x-fi xtreme audio i różnica jest ogromna. W sumie karta ok, oprogramowanie ujdzie, ale zależałoby mi na tym, żeby karta miała wyjście optyczne (w z5500 mam, więc jednym kabelkiem bym sobie wygodnie połączył) a ta x-fi nie ma. Poczytałem trochę o xonarze DG (nagradzana, dość nowa i ma optyczne), podobno karta ok ale jej główne przeznaczenie to słuchawki i gry, martwię się więc, że nie będzie aż tak dobrego odsłuchu z głośników, poza tym nie jestem maniakiem gier i nie używam słuchawek za często.
    Chętnie posłucham Waszych opinii, podzielcie się doświadczeniem, podajcie jakieś inne karty warte uwagi. Dzięki z góry.
    Edit: przeznaczenie głośników i karty: głównie muzyka - jazz, trochę elektronicznej, trochę klasyki. Żadnych łupanek. (podałem, może ma to jakieś znaczenie)

Przy okazji proszę o kasację tego samego tematu w złym miejscu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1890003.html

Sory, dzięki.

0 3
  • #2 23 Sty 2011 16:57
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Bo nic się w temacie nie zmieniło od 2 lat co najmniej. X-fi są nieadekwatnie drogie. Xonary też. w sumie wszystkie karty, które są zbudowane "z pomysłem" są nienaturalnie drogie. Aktualnie posiadam X-fi eXtreme music (najsłabsza z prawdziwych x-fi), dałem 300zł, możliwości oceniam na 99zł.

dla tego teraz kupił bym najbardziej wypaśną wersją Audigy 4 albo 2. Np. Audigy 2 ZS gold z panelem. parametry soniczne nie grosze od x-fi, a mnóstwo funkcji, i cena adekwatna do możliwości.

0
  • #3 24 Sty 2011 11:59
    Krizz8
    Poziom 9  

Ja podobnie jak Ty posiadam ten sam zestaw głośników i też działałem przez jakis czas na zintegrowanej karcie, ale wiedziałem ze zakupie Xonara DX.
    Udało mi się kupić używkę za 170 zł na allegro i powiem szczerze że dzwięk mnie mocno zaskoczył. Jest dynamiczniejszy, bas miekki i głęboki, a każde pasmo doskonale wyłapywalne. Wysokie tony grają jak dzwoneczki i uśmiech się pojawia na twarzy automatycznie.
    Podłączysz zarówno optykiem jak i analogiem.
    Ja polecam kartę bo prócz świetnego dzwięku muzyki karta pokazuje pazurki w filmach. Każdy dźwięk to przeżycie! Matrix w DTS powoduje ciarki na plecach!!

0
  • #4 24 Sty 2011 14:39
    tylordurden
    Poziom 10  

Ale optyczne rozumiem tylko przez przejściówkę. Hmm... Gdyby jednak ograniczyć się do tych około 150zł i kupić NOWĄ kartę.... to którą byście wybrali? Raczej Asus czy Creative?

0