Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CVA-1003R brak podświetlania

yarecky3 05 Lut 2011 15:35 1534 4
  • #1 05 Lut 2011 15:35
    yarecky3
    Poziom 15  

Witam.
    Potrzebuję ukierunkowania gdzie szukać usterki.
    Mianowicie wysuwany ekran nie ma podświetlania. Sprawdzone zostały wszystkie rzeczy za procesorem, przez taśmę po inwerter. Jest ok.
    Problemem jest brak wyjścia sygnału podświetlenia z procesora na płycie głównej.
    Czy ktoś może podpowiedzieć jak to działa? Czy procek powinien dostać jakiś sygnał z krańcówki mechanizmu?
    W prawdzie nie znalazłem schematy dla 1003R ale 1004R jest identyczny jeśli chodzi o część za prockiem. Procek w 1003R jest inny niż w 1004R.
    Nie sprawdzałem nić jeśli chodzi o drogę sygnału do procka bo tu potrzebuję inspiracji.
    Dzięki za wszelkie sugestie.
    Pozdro

0 4
  • #2 06 Lut 2011 09:38
    sławek111
    Poziom 17  

Witam.
    Chcę ci trochę pomóc i mam pytanie czy napięcie do inwertera na pewno dochodzi?
    Kiedyś robiłem alpinę (dwa przypadki) w, której był uwalony bardzo mały bezpiecznik
    SMD. O ile dobrze pamiętam to znajdował się tak mniej-więcej na środku płyty i chyba po odwrotnej stronie plyty niż inwertej.Tak więc weź lupę i trochę poszperaj.
    Życie mnie już nauczyło, że najlepiej zacząć naprawę od lupy.
    No i ta taśma, czy ją podstawiłeś? Wiesz, że to najczęstsza przyczyna usterki, a sprawdzenie omomierzem może wprowadzić w błąd. Napisz jaki to jest wyświetlacz, bo jeżeli dobrze zrozumiałem to lampowy,więc sprawdź żażenie.
    Temat ciekawy i edukacyjny dla wszystkich, więc odpisz.

0
  • #3 06 Lut 2011 13:47
    yarecky3
    Poziom 15  

Jutro w warsztacie pogrzebię dalej, sprawdzę to co mówiłeś.
    Taśmy nie podstawiałem. Ale przetestowałem ją na przewodność tak, że z przyłączonym multimetrem na stałe do danej linii ruszałem taśmą ile się da, żeby sprawdzić czy na pewno nie ma pęknięcia.
    Do inwertera na pewno nie dochodzi napięcie. Nie mam teraz schematu przy sobie, ale jest jeden tranzystor włączający, na który przychodzi ok 5v ale nie ma wysterowania. A wysterowanie idzie bezpośrednio do procka. A z procka 0,013V :(
    Póki co dzięki za wskazówki odezwę się jutro jak to sprawdzę.
    Pozdro

0
  • #4 06 Lut 2011 18:39
    sławek111
    Poziom 17  

Moim zdaniem 5v to zły kierunek z reguły inwerter ma większe zasilanie tak około 8-9v,
    a ten tranzystor od 5v to może być tylko sterowanie.

0
  • #5 27 Gru 2011 20:36
    yarecky3
    Poziom 15  

Witam.
    W ramach uzupełnienia, znalazłem przyczynę braku zasilania na wyświetlaczu. Uszkodzony był rezystorek na tylnej ściance panelu LCD. Nie mam pod ręką schematu, postaram się go wrzucić w najbliższych dniach jak będę w warsztacie.
    Radyjko niby ożyło ale jako, że jest to tylko jednostka centralna założeniem było podpięcie do niej kabla Ipod i Ipoda jako źródła dźwięku. Niby to gra ale na nieszczęście gra na wszystkich źródłach to samo czyli muzyka z ipoda. Nawet na radiu muzyka z ipoda miesza się z radiem. Dlatego wrzuciłem je na półkę i tak sobie leży bo brak czasu na zajmowanie się mało ważnymi rzeczami. Jak będzie potrzeba to pewnie do niego wrócę.
    pozdrawiam Jarek

0
  Szukaj w 5mln produktów