Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon EOS 450d - uszkodzona elektronika

golden59 09 Feb 2011 12:08 4593 12
    golden59
    Level 10  
    Witam.
    Uszkodzona elektronika w aparacie. Po założeniu (świeżo ładowanego) akumulatora potrafi się on rozładować w ciągu nocy. Aparat był wyłączony i zdjęty był obiektyw. Klapka baterii ma wyłamany ząbek od czujnika zamknięcia.
    Proszę o info co się mogło ewentualnie zepsuć.
    Mile widziany rysunek złożeniowy lub serwisowy aparatu.
    gabik001
    Level 37  
    A sam aparat działa i robi zdjęcia?
    I w jakim stanie jest bateria. Bo sam aparat parę lat już ma i jak bateria z nim była od nowości to podejżewam zanik pojemności baterii.
    golden59
    Level 10  
    Czy robi zdjęcia jeszcze nie wiem. Włącza się na pewno. Dzisiaj wieczorem sprawdzę. Co do baterii to nie podejrzewam ich ponieważ zrobiłem próbę: naładowałem je na full i trzymałem poza aparatem przez 24 godziny. Nie były rozładowane. Jedna bateria jest oryginalna, a druga to DELTA 1000mAh (obie Li-Ion). Ponieważ to aparat z drugiej ręki (ale przez rok u nas działał) nie wiem czy wylącznik przy klapce baterii nie zostal wcześniej "zmanipulowany".
    gabik001
    Level 37  
    Najlepiej zmierzyć ile pobiera na czuwaniu i ile po załączeniu. Ja będą to jakieś astronomiczne wartości no to trzeba szukać w elektronice.
    golden59
    Level 10  
    Spróbowałem go uruchomić. Wystartował, ale w momencie próby zrobienia zdjęcia zaczął trzaskać jak szalony i pojawił się komunikat Error 99. Żeby go wyłączyć musiałem wyjąć baterie. Próbowałem kilka razy i efekt taki sam.
    pawel-foto
    Level 19  
    Niestety Error 99 wg. Canona to błąd inny :) Czyli może być wszystko. Ta klepiąca migawka może oznaczać jej koniec. Ile masz wykonanych zdjęć na aparacie?
  • Helpful post
    gabik001
    Level 37  
    W tym przypadku Err99 może wskazywać na koniec migawki. Jak kolega wyżej zapytał dobrze by było zobaczyć jaki ma przebieg. Migawka zawsze może paśc bez względu na przebieg niestety... Ja mam 70k na moim 350-taku i czekam kiedy padnie. A ona nie chce skubana. Kumpel w 40d po 15 tysiącach musiał wymienić...
    Wracając do tematu to pomierz te prądy , bo jak faktycznie dużo ciągnie to chyba nie warto bawić sie w naprawę. Koszt migawki plus wykrycie i naprawa uszkodzenia "wysysającego" prąd z baterii może przewyższyć cenę takiej samej sprawnej używki...
  • Helpful post
    pawel-foto
    Level 19  
    Gabiko001 -to Twój kumpel miał pecha z tą 40D. Ja jak się rozstawałem ze swoją 40tką miała 96tys i wiem że jeszcze działa do dziś. Tylko obecny jej posiadacz mniej ją katuje. :) To teraz wolę mieć aparat z migawką na 300tys.
    A wracając do migawki kolegi Golden59 to bywają przypadki wymiany gwarancyjnej migawki nawet jeśli aparat jest już po gwarancji. To zależy od jej przebiegu.
    golden59
    Level 10  
    pawel-foto wrote:
    Niestety Error 99 wg. Canona to błąd inny :) Czyli może być wszystko. Ta klepiąca migawka może oznaczać jej koniec. Ile masz wykonanych zdjęć na aparacie?

Muszę sprawdzić. Tak swoją drogą jak go rozebrać, żeby pomierzyć prądy jak w poście poniżej (gabik001)?
    gabik001
    Level 37  
    Rozebrać go na tyle żeby dostać się do styków baterii. Albo bez rozbierania spróbować podłączyć sie po te styki.
    djivo
    Level 23  
    Miałem podobny problem gdy do aparatu był podłączony grip Delta .
    Grip rozładowywał mi akumulator .
    Kiedy bateria była w aparacie nic takiego nie miało miejsca.
    Ale nie wiem czy używasz Gripu , czy wkładasz baterię do aparatu.
    golden59
    Level 10  
    Dzięki za informację. Bateria mi się rozładowała w aparacie (bez Gripu).