Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston MTA 242 I Chłodz-zamraż. chcę wymienić uszczelkę

Wojtekstroj 09 Lut 2011 13:06 1479 4
  • #1 09 Lut 2011 13:06
    Wojtekstroj
    Poziom 9  

Ponownie pytam może ktoś wie?

Jak się dobrać do ściągnięcia uszczelki nie ma pod spodem żadnych wkrętów jak ongiś bywało. Wygląda jakby była wciśnięta na etapie montażu i wewnętrzne poszycie drzwi było zatrzaśnięte. Boję się aby przez brak wiedzy nie upieprzyć tej ścianki wewnętrznej. Poradźcie jak to bezpiecznie zrobić.

Wojtek

0 4
  • #3 10 Lut 2011 07:22
    Wojtekstroj
    Poziom 9  

Jest pęknięta od góry nie domykają się drzwi chłodziarki a poza tym jest w sprzedaży jako sztuka więc mniemam że jakoś się to badziewie wymienia.

0
  • #4 10 Lut 2011 07:25
    skryn
    Admin grupy AGD

artfik napisał:
    Podejżewam że uszczelka jest nie wmienna tylko kpl drzwi

Uszczelki są wymienne.
    Nr artykułu:
    C00141802 - uszczelka drzwi chłodziarki
    C00083037 - uszczelka drzwi zamrażarki
    Prawdopodobnie starą uszczelkę się wycina, a w jej miejsce wciska się nową. Przy zakupie będzie instrukcja montażu.

0
  • #5 06 Cze 2011 08:29
    Wojtekstroj
    Poziom 9  

Zdemontowałem drzwi i zawiozłem do serwisu facet poradził żebym może wymienił sam bo to nic trudnego trzeba tylko mocno pociągnąć za plastik wciśnięty w piankę i zatrzaśnięty. Wyjąć uszczelkę i założyć nową zatrzaskując plastik ponownie.Stwierdziłem że za dużo plastiku za dożo zatrzaskiwania i pociągania wolę nie ryzykować. Wróciłem do serwisu za 2 godz. i facet stwierdził że nie było to takie proste jak mu się wydawało na początku. Podsumowanie; 90 zł uszczelka + 90 montaż. Może i dużo ale ryzyko rozwalenia plastiku zbyt duże.

0