Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stosowanie gotowych rozwiązań, a sprawy patentowe

09 Lut 2011 13:18 576 2
  • Poziom 2  
    Witam

Robię projekt urządzenia wykorzystujący m.in. przyciski dotykowe. Chcę go skomercjalizować. Znalazłem w internecie gotowy schemat układu detekcji przyciśnięcia. Zastanawiam się jednak nad legalnością wykorzystania tego układu. Podejrzewam, że rozwiązanie jest już gdzieś opatentowane, tylko nie wiem gdzie i jak tego szukać. Czy ma ktoś z tym doświadczenie?

Generalnie nigdy o tym nie myślałem podczas projektów na własne potrzeby. W sumie to załączanie zarówki przez przekaźnik też mogłoby być opatentowane kiedyś przez kogoś, a wszędzie tego wszyscy używają i nikt się nikogo o zgode nie pyta.

Jeśli już coś jest opatentowane to na ile trzea to zmienić, żeby nie był to ten sam układ?

Czy może ktoś doświadczony napisać mi jak podejść do tego tematu?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Znajdź ten patent i zapoznaj się z zastrzeżeniami. Sprawdź również patenty cytowane przez ten patent.
    Będziesz wtedy wiedział, czy Twoje rozwiązanie nie koliduje ze wspomnianymi patentami.
    Zobacz czy ktoś nie produkuje takich sensorów. Jeżeli tak, to możesz je kupić i użyć w swoim projekcie bez oglądania się na patenty.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Właśnie mam podobny dylemat, czy kupując pewne gotowe urządzenie i dokonując modyfikacji, mogę sprzedawać je pod własnym logo?