Toż to jedno drugiemu zarzecza - jak ktoś ma zablokowane makra, to jak makro "wymuszające" ma się odpalić?? Nie ma takiej opcji.
Możesz najwyżej ukryć wszystkie arkusze, zabezpieczyć dostęp do kodu VBA hasłem, i odkrywać je makrem na otwarciu. Jeżeli ktoś ma wyłączone makra -> makro na uruchomieniu się nie odpali i strony mu się nie odkryją. Jeżeli chce je zobaczyć - musi włączyć obsługę makr. Zobacz na ten kod