Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 32 PW 8608 - beczkowaty obraz

02 Lis 2004 19:12 1301 5
  • Poziom 10  
    Posiadam w/w telewizor. Od jakiegoś czasu jest wklęsły beczkowaty obraz (najbardziej widać to przy formacie 4:3). W opcjach ustawiania obrazu nie ma ustawiania beczkowatości, jest tylko obrót obrazu. Czy można ową beczkę zlikwidować ustawiając jakieś potencjometry w środku telewizora od odchyleń obrazu, czy muszę się z tym udać do serwisu? Jestem laikiem więc proszę o odpowiedż lub o dodatkowe pytania w razie niejasnego opisu. Z góry dziękuję.

• Poziom 17  
    Jak duże jest zniekształcenie obrazu?
  • Poziom 10  
    Obraz wysokości 37 cm. Wielkość zniekształcenia wynosi 7 mm.

• Poziom 17  
    Nie jestem do końca pewnien ale wejscie do tego TV w tryb serwisowy to:
    062596 następnie przycisk i
    lub
    062596 następnie przycisk mem
    W trybach serwisowych powinieneś skorygować geometrię beczki i inne.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Model ten charakteryzuje sie wlasnie tym ze od czasu do czasu po przebiciu wysokiego napiecia z kineskopu ulega uszkodzeniu zawartosc pamieci i wlasnie najczesciej objaw jak wyzej Jednak sama regulacja i tak nie zalatwia sprawy bo czesto takze inne komorki tez maja zmienione wartosci i po czasie wystepuje problem z odstrajeniem od zapamietanej stacji , wyrywaniem koloru ....itd Sprawe zalatwi tylko calkowita wymiana zawartosci pamieci na oryginalna.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za wskazówki.
    Wszedłem w tryb serwisowy za pomocą 062596 i MEM wyświetlił mi się tryb serwisowy, ale nie przybyło mi opcji do wyciągnięcia beczki na prostą. Były te same opcje co zawsze w trybie normalnym.
    Mam w takim razie pytania:
    - ile by kosztowała taka naprawa, i u kogo w Warszawie?
    - czy można i jak się zabezpieczyć przed podobnymi przzeładowaniami?
    Pozdrawiam.