Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mandriva Linux 2007 KDE. Instalacja programów.

09 Kwi 2011 17:02 2358 5
  • Poziom 8  
    Czołem.
    Wiem że jest już wiele tematów ale żaden nie mówi o moim problemie.
    1.Jak na tym systemie instalować wszystko normalnie tak jak na win.?
    chodzi mi że jak jest plik .exe klikam dwa razy i się instaluje.
    zainstalowałem gg.exe przez crossover i nie mogę go włączyć .
    2.Chciał bym abym mógł się łączyć z internetem tak jak w windowsie czyli start>połącz z:>i wybieram ptc era.
    Mam modem (internet radiowy).
    Aktualnie mam Windowsa i Linuxa.

Dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    Linux to nie windows. Jeśli chcesz mieć wszystko, jak pod Windowsem, to po prostu korzystaj z Windowsa.

Zamiast GG zainstaluj sobie Pidgin albo Kadu. Oba komunikatory obsługują GG i są od niego niebo lepsze.

Konfiguracja połączenia z BlueConnectem nie będzie najłatwiejsza. Sam zbytnio nie pomogę, gdyż nigdy nie korzystałem z Mandrivy. Wpisując w google frazę "blueconnect mandriva" dostaje się dużo odpowiedzi, myślę że coś dla siebie znajdziesz. Pewnie sprowadzi się to do instalacji sterownika modemu i użycia kppp lub jakiegoś skryptu.
  • Poziom 8  
    Linux fajnie wygląda , ma dużo funkcji , ale jest za trudny w obsłudze dlatego też zostanę przy windows'ie.

Dzięki za pomoc.
  • Poziom 8  
    W sumie mam za wolne łącze .
    A linuxa miałem razem z komputerem.
    mam win. xp.
  • Poziom 21  
    Popieram wypowiedź poprzednika - Ubuntu. Sam nie używam ale wiem, że ma obsługę "klikaną" RPM'ów (pakiety instalacyjne)
    Kadu to dobre rozwiązanie dla Linuxa jeśli chodzi o GG. Ewentualnie możesz się logować na GG z przeglądarki internetowej ze strony -zero instalacji i masz komunikator.

Co do uruchamiania Blueconnect to poszukaj programu do obsługi połączeń PPP dla GNOME'a (środowisko graficzne w Ubuntu). Konfiguracja nie jest aż tak trudna jak kolega wyżej napisał. Wystarczy dobrze pogooglać. Ja na KDE posiadam taki program jak kppp i jego konfigurację znalałem w 6 minut na internecie - internet w PLAY.