Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canoscan 5000F problem ze skanowaniem

04 Lis 2004 19:42 1161 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich grupowiczów.

Mam następujący problem kupiłem na Allegor skaner jak w temacie podczas wykonywania prewiev podczas dojechania głowicy do kończa obszaru skanowania plastikowa zębatka napędzana z silniczka przeskakuje na pasku zębatym o 2-3 ząbki i karetka wraca na swoje miejsce - jakby żle "widział" koniec obszaru skanowania.
    Przy skanowaniu negatywów zostaje przesunięty obszar skanowania o ok. 4 mm. od tego który widać na podglądzie.
    Sprawdziłem nie ma ten skaner żadnej tarczy kodowej czy liniału żeby się mógł przesunąć , w serwisie powiedziano że to wina elektroniki.

Moje pytanie czy ktoś z grupowiczów nie posiada do tego typu skanera serwisówki albo czy nie spotkał się z takim problemem.

Pozdrawiam Piotrek
  • Poziom 13  
    a moze pasek jest zle napiety
  • Poziom 2  
    nie wiem czy jest źle napięty , z jednej strony jest przyczepiony bezpośrednio do plastiku z drugiej przez sprężynę ok. 10 zwojów długości ok 2cm.
    Nie wiem jaką siłę rozciągania ma mieć ta sprężyna - na wyczucie - potrzeba średniej siły aby ją naciągnąć.
  • Poziom 13  
    sprobuj rozebrac go wlaczyc i palcem lekko docisnac ta sprezyne zeby zwiekszyc jej naciag zobacz co sie dzieje wtedy obejrzyj tez pasek czy ma wszystkie zabki
  • Poziom 2  
    pasek przytrzymałem palcami i nic nie pomogło , ząbki na pasku są wszystkie.