Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 20MG10E chassis TX807C -kłopot z obrazem

WiesławL 05 Lis 2004 10:56 1533 5
  • #1 05 Lis 2004 10:56
    WiesławL
    Poziom 23  

Witam
    -----------------------
    Trafił do mnie ten TV z objawem braku obrazu - fonja jest.
    Zasilacz sprawny - napięcia prawidłowe.
    Wysokie startuje , odchylanie pracuje - ekran ciemny .
    Stwierdziłem iż po dotknięciu palcem w obrębie Icut off , RGB układu TDA9351PS/N1?1L0180 pokazuje się prześwit obrazu.
    Noprowadziło mnie to na szukanie uszkodzenia w obrębie trafa wysokiego - znalazłem rezystor RL002 - 82kom ( miał przerwę ).
    Obecnie po włączeniu TV zachowuje się dziwnie - to znaczy - raz pokaże się obraz przwidłowy zaś innym razem obraz jest lekko czerwony z powrotami bez treści lub pokaże się obraz bez koloru czerwonego.
    Regulacja S2 jest też dziwna - lekkie zwiększenie napięcia i z prawidłowego obrazu znika kolor czerwony.
    Wymieniłem na płytce kineskopu TDA6107Q , wszystkie diody , podstawkę kineskopu i w dalszym ciągu nic.
    Podstawiłem kondensatory w układzie napięcia BCL - 8 noga trafa.
    Powiem iż skończyły mi się pomysły.
    Czy uszkodzony jest sam TDA9351....

Prosił bym o pomoc.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 05 Lis 2004 11:23
    skorpi
    Poziom 18  

Witam
    po uruchomieniu okazało się ,że jest dodatkowa usterka,na twoim miejscu sprawdziłbym katody kineskopu zwierając każdą katodę przez rezystor do masy.

0
  • #3 05 Lis 2004 11:54
    WiesławL
    Poziom 23  

Witam
    --------------
    Nie wiem na ile wiarygodny jest tester/regenerator kineskopu - wszystkie trzy działa są sprawne - prądy poszczególnych dział są równe i dość wysokie.

Pozdrawiam

0
  • #4 05 Lis 2004 12:00
    skorpi
    Poziom 18  

skorpi napisał:
    sprawdziłbym katody kineskopu zwierając każdą katodę przez rezystor do masy.

zrób tak jak pisałem ,ta metoda ma tą zaletę ,że sprawdzasz na działajacym odbiorniku.

0
  • #5 05 Lis 2004 12:25
    WiesławL
    Poziom 23  

Witam
    ----------------
    Po odłączeniu katod i przywieraniu przez rezystor do masy rozświecają się poszególne kolory jednakowo.
    Zaobserwowałem jedną sytację - przy działającym TV podpinam do dowolnego działa rezystor 15kom do masy i regulacja S2 odbywa się prawidłowo , a kolor nie znika.

Pozdrawiam

0
  • #6 10 Lis 2004 14:25
    WiesławL
    Poziom 23  

Witam
    --------------
    Powalczyłem jeszcze trochę , a efekt jest obiecujący.
    Podmieniłem wszystkie diody na płytce kineskopu - i nic to nie dało.
    W Philipsie chassis A10 na układzie TDA6107Q nie ma diod do masy , są tylko do 180V.
    Wymontowałem te diody podpięte do masy i o dziwo Kolory są wszystkie i nie znikają - S2 reguluje się przwidłowo.
    Nie mam konkretnego wytłumaczenia dlaczego tak się dzieje.
    Pogram nim kilka godzin jeśl nic się nie zmieni to tak zostawię.

Pozdrawiam

0