logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór zestawu nagłośnieniowego na wesela dla 2-osobowego zespołu do 9000 zł

Marcin Bogdał 23 Kwi 2011 07:53 6836 12
REKLAMA
  • #1 9430372
    Marcin Bogdał
    Poziom 11  
    Posty: 21
    Witam!
    Szukam zestawu nagłośnieniowego dla 2-osobowego zespołu do grania głównie na weselach. Chciałbym móc obsłużyć tym sprzętem większość sali czyli do 200-250 osób. Szukam już w bardzo rożnych miejscach i pytam. Sporo czasu spędziłem na amerykańskich forach chciałem się dowiedzieć czym oni tam nagłaśniają swoje imprezy. W skrócie można powiedzieć że są to 3 firmy JBL, QSC i EV. Troszkę zainspirowany ich poleceniami wybrałem takie zestawy głośnikowe. Bardzo proszę o wasze opinie.

    JBL PRX 612 M x2 = 5658
    +
    Behringer Eurolive B1500D PRO x2 3200
    8858

    ---------------------

    EV ELX 118P - 3699
    +
    EV ELX 112P 2szt. 5318
    9017

    ---------------------

    EV ELX 118 x2 4470
    +
    EV ELX 112 x2 2900
    +
    QSC GX 5 1500
    8870

    ---------------------

    QSC K 12 x2 7320
    +
    Behringer Eurolive B1500D PRO 1szt! 1600
    8920

    ---------------------

    RCF ART 412-A x2 5898
    +
    Behringer Eurolive B1500D PRO x2 3200
    9098

    ---------------------

    RCF ART 315 A MKII x2 4678
    +
    RCF SUB 705 AS x1 4049
    8727

    Jak widać mój budżet to ok. 9k.
    Często w moim zestawieniu pojawia się kolumna basowa Behringer Eurolive wiem że to firma z pod ciemnej gwiazdy, ale akurat o tej kolumnie czytałem wiele dobrego, a cena jest baaardzo atrakcyjna. Zrezygnowałem też z Polaudio i LDM nie podoba mi się brzmienie tych kolumn.

    Cóż troszkę dużo tego napisałem:) jeszcze raz proszę o Wasze opinie.

    Pozdrawiam!
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 9436191
    DDN
    Poziom 31  
    Posty: 1554
    Pomógł: 148
    Ocena: 141
    Witam. No ja w sumie nie czesto grywam na weselach bardziej wypozyczam moj sprzet ktory przez wiele lat do tej pory udoskonalam wiec tak mysle ze 2+1 wystarczy,nadmiar klockow zbedny to ma grac dawac dzwiek nie ogluszac bo wesele to nie techno party wiec pozostanmy na jednym basie,do tego dwie nadstawki lepszego gatunku ElectroVoice SX300 do tego subwofer tez tej marki Tour-X 1181 koncowke mocy QSC albo seria RMX 1850 albo GX5 i wystarczy...
  • REKLAMA
  • #3 9436798
    Marcin Bogdał
    Poziom 11  
    Posty: 21
    Dziękuję za odpowiedź.
    Jest tylko jedno małe ale...
    Tour-X 1181 - 3200zł
    Electro-Voice Sx 300 E 2szt. - 5280zł
    QSC GX5 - 1500

    To już razem 10.000 bez 20zł i to jest zestaw niesymetryczny. Jak sobie z tym poradzi końcówka? No i jeszcze mam jedno pytanie czy chodziło o sx300 E czy Electro-Voice Sx 300PI czy też Electro-Voice Sx 300PIX bo rozpiętość cenowa jest od 2700 - 4250zł A mnie nie stać nawet na te najtańsze... A czy miał Pan możliwość odsłuchu tych tańszych paczek EV ELX? To jest całkiem nowa linia którą EV wypuścił zdaje się w marcu tego roku. Co do jednego basu to taki był mój oryginalny pomysł, ale dzięki sugestiom innych muzyków dołożyłem drugi:) Myślę że ma Pan rację co do jednego basu... dodatkowo będzie mniej noszenia.
  • #4 9437048
    DDN
    Poziom 31  
    Posty: 1554
    Pomógł: 148
    Ocena: 141
    Chodzi tu o poprzednia wersje SX 300 w starej cenie,bedac w music store sprawdzalem brzmienie drozszych plastikowych nadstawek i te mnie zaskoczyly,to niejest zabawka i brzmienie ma rewelacyjne,nic z plastikowego brzekotu i sa glosne ale mile w odbiorze. Z tego co widze cena katalogowa to 490euro szt. a Tour-X 1181 po starej cenie to jest 700euro,wzmacniacz jednak wybral bym z seri RMX 1850 i spokojnie uciagnie na jednym kanale dwie nadstawki a na 2gim subbas,ewentualnie 2szt
  • #5 9437808
    hirogen
    Poziom 33  
    Posty: 1922
    Pomógł: 168
    Ocena: 57
    To jeszcze dorzucę od siebie B52 matrix 2000 zostanie ci jeszcze 1500zł :) bo na polaudio ci braknie na końcówki
  • #6 9441396
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16211
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Jeśli kupi tu: http://www.artmusic.pl/offer/131/5759/b52_matrix_2000.html zostanie sporo więcej, ale pytanie; co to jest, kto to produkuje, na jakich komponentach i jak to się sprawuje?
    Drogi autorze, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, iż do zasilania zestawu pasywnych paczek (nadstawki+subwofer - zestaw drugi), będą potrzebne dwie końcówki mocy+crossover. Zasilanie takiego zestawu jedną końcówką, to bardzo nieprofesjonalne podejście dotyczące nagłaśniania poważnych imprez.
    Brzmienie Pol Audio (notabene, firmy produkującej jedne z lepszych paczek w tym przedziale cenowym), może Ci się nie podobać choćby ze względu na ceny ich wyrobów, jednak czym uzasadnisz awersję do LDM? Wg mnie i nie tylko, robią dobre paczki, mając na uwadze cenę, jakość, brzmienie, trwałość i niezawodność.

    Pozdrawiam.
  • #7 9441722
    hirogen
    Poziom 33  
    Posty: 1922
    Pomógł: 168
    Ocena: 57
    B52 to bardzo dobre paczki producent z USA w mojej okolicy kilka kapel używa mniejszych 1000-czek niektórzy maja po dwa. Generalnie kto grał albo słyszał wie że nie można zestawowi praktycznie nic zarzucić zwłaszcza w tej cenie z która widzę się jaja robią bo na początku tez zestaw kosztował ponad 10zty później cena spadła do jakiś 6 tys (jak dolar spadł do prawie 2zł) później i wróciła do znów 8a teaz widzę że znów leci :). Wadą matrixa 2000 jest waga ponad 70 kilo ale możesz wziąć 2 komplety 1000 i zależnie od sali rozkładać 1 lub oba
  • REKLAMA
  • #8 9441986
    Marcin Bogdał
    Poziom 11  
    Posty: 21
    Dziękuję za zainteresowanie moim postem.
    Jeśli chodzi o zasilanie na jednej stronie dwóch nadstawek a drugiej subbasu to raczej nie uważam za udany pomysł, ponieważ będę miał dźwięk mono... Tracę za dużo dźwięku, bo na 2 końcówki QSC mnie nie stać. Jeśli chodzi o zestaw B52 to kurcze może to i chodzi, ale pierwszy raz o tym słyszę i jakoś ciężko mi zaufać, że taki zestaw rzeczywiście przebije jakością moje zestawy które sobie sobie złożyłem w pierwszym poście no i waga kolumny basowej 72kg:) . Jeśli chodzi o Polaudio i LDM nie mam zamiaru się spierać co do jakości dźwięku, bo o gustach się nie dyskutuje jednemu może się podobać drugiemu nie, mi akurat nie:) Być może dlatego że nie słyszałem jeszcze dobrze zrealizowanego nagłośnienia z udziałem kolumn tej firmy. Proszę nie atakujcie mnie z tego powodu.

    Mam pytanie czy ktoś miał okazję posłuchać którychś z w/w kolumn, a najlepiej zestawów? Bo to zrozumiałe, że każdy chwali najbardziej to co najlepszego do tej pory słyszał, ale nabrać perspektywy można dopiero po osłuchaniu się większą ilością sprzętu.
  • #9 9442804
    hirogen
    Poziom 33  
    Posty: 1922
    Pomógł: 168
    Ocena: 57
    z tych zestawów to stanowczo
    RCF ART 315 A MKII x2 4678
    +
    RCF SUB 705 AS x1 4049
    8727
    możesz wziąć mniejsze art 312 spokojnie wystarcza. Powiem szczerze skreśliłbym wszystkie kolumny behringera na starcie może i nie są jakieś tragicznie złe ale w ich cenie można znaleźć coś lepszego. O B52 Matrix było na tym forum trzeba poszukać . B52 matrix to ogólnie jest to dość znany i ceniony produkt poszukaj po necie podzwoń może gdzieś w sklepie znajdziesz żeby odsłuchać. waga 72 kg odnosi się chyba do całości razem z satelitami jednak po schodach na pewno sam nie wniesiesz :D:D:D.

    Miałem ci wsadzic w propozycjach jeszcze LD system blockx ale kosztuje jakieś 12000 (6 kolumn) więc pewno odpada.
  • #10 9474545
    JarekS.
    Poziom 2  
    Posty: 2
    2 tygodnie temu zakupiłem JBL PRX612M + EV ELX118P. Słuchałem również EV ELX112P a QSCK12 + Ksub można posłuchać w Warszawskim klubie Dekada gdzie pracują jako zestaw dyskotekowy.
    Wszystkie podane przez Ciebie propozycje paczek są bardzo rozsądne (Behringera nie znam i obchodzę z daleka..) i w zasadzie brzmieniowo idą łeb w łeb. Nigdy JBL nie lubiłem ale o PRX612M mogę powiedzieć, że brzmią bardzo dobrze (choć nieco jasno) a 134 Db efektywności naprawdę czuć.. no i ten genialny wygląd.. EV to również świetne brzmiące głośniki choć wizualnie wykonane nieco gorzej. EV ELX118P w swojej cenie nie ma raczej konkurentów choć nie jest to jeszcze poziom SBA760 ale ten z kolei kosztuje ponad 5.000 zł.
    QSC K12 jeszcze rok temu były świetną propozycją aczkolwiek ze względu na stosunkowo wysoką cenę aktualnie i osobiście stawiałbym je już na samym końcu..
    Jeśli zdecydujesz się na zakup EV to polecam www.thomann.de gdyż mają atrakcyjną ofertę na produkty tej firmy.
    Jak ktoś twierdzi, że Pol audio lub LDM to dobra firma, niech podjedzie sobie do AudioPlus`a w Łomiankach i porówna subbas tej firmy na 18 z małym dołem EV SBA760 na 15 calowym głośniku..
    Na Twoim miejscu proponowałbym się rozejrzeć albo za zestawem EV z Thomann.de albo JBL PRX612M + używany JBL PRX718S.. cholernie mocny i lekki model z rynku wtórnego (na allegro nie osiągalny).
  • #11 9500381
    Marcin Bogdał
    Poziom 11  
    Posty: 21
    Kurcze strasznie dziękuję za odpowiedź właśnie o to mi chodziło:)

    Przejrzę ofertę sklepu, serdecznie pozdrawiam!
  • REKLAMA
  • #12 9500552
    JarekS.
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Testy porównawcze EV ELX118P vs JBL PRX518S vs JBL PRX618S przeprowadzone.
    EV rozniósł obydwa JBL efektywnością aczkolwiek ma 2 wady: wysyłka sygnału tylko do jednej kolumny szerokopasmowej oraz mało odporna na zarysowania i cienka powierzchnia lakieru zaraz pod którą kryje się jasna sklejka. Plusy: jest najlżejszy, najmniejszy i najwydajniejszy.. Niestety nie wiadomo jak będzie z niezawodnością serii ELX. EV głośno o tym nie mówi ale jest to chyba seria, z której ostatnie soki wycisnęli składając ją w Chinach.
  • #13 10894336
    Marcin Bogdał
    Poziom 11  
    Posty: 21
    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zdecydowałem się na zakup zestawu 2x EV ELX112P oraz 1x EV ELX118P. Czekałem z odpowiedzią prawie rok i teraz wydaje mi się, że mogę w miarę obiektywnie opisać jak się zestaw sprawuje. Brzmienie czyściuteńkie, bardzo selektywne jeszcze takiego nie słyszałem. Śpiewa się wyjątkowo lekko ze względu na głośniki 12" których pasmo przenosi świetnie wokal. Bas ma kopniecie i przyznam ze jeden wystarcza nawet na dużą salę (200+) Na taką dużą salę do konkretnego przyłożenia brakuje jednak chyba troszkę mocy na nadstawkach. Trzeba by kupić jeszcze dodatkowe dwie i ustawić na końcu sali, albo może wziąć kolumny z 15" ale wtedy przy scenie pourywało by gościom głowy:) Oczywiście goście się na to nie skarżą tylko moje odczucie. Gra się świetnie jestem szczerze bardzo zadowolony. Nigdy nic się nie przytyka nie przycina. Dodatkowy olbrzymi plus to wielkość i ciężar. Spokojnie biorę dwie satelitki i niosę nawet na salę która jest na piętrze. Są poręczne leciutkie i dobrze wyważone. Bas dam radę wziąć sam w razie awarii, ale normalnie wnosimy we dwójkę i też jest przyjemnie bo lekko. Dodatkowo sprzęt kupiłem w rockonpro.pl dostałem przy większym zamówieniu takie zniżki, że byłem w szoku przykładowo 112P kosztował wtedy w najtańszym sklepie, czyli u nich 2700 a po zniżce dostałem go za 2250! Szok, prawda? A jeszcze co do materiału z jakiego są zrobione. Mam na nie pokrowce i po rocznym użytkowaniu mam na jednej kolumnie na spodzie lekkie obicie, ale takie jakby ktoś paznokciem wydrapał, więc bez większej dramaturgii:)

    Plusy:
    - Selektywne czyste brzmienie
    - Nadstawki potężna moc (to tylko 12")
    - Bas bardzo mocny (nigdy nie dałem więcej jak połowę mocy!)
    - Bardzo lekkie i poręczne
    - Ładny wygląd (możliwość włączenia podświetlenia znaczka EV)
    - Cena/Jakość (zestaw kosztował mnie 7700zł)

    Minusy:
    - Na salach 200+ brakuje mocy przy nadstawkach, zalecane dodatkowe kolumny.
    - Kolumna basowa ma tylko jedno złącze "IN" i "OUT" więc jeśli mikser nie ma dodatkowych wyjść to jeden bas będzie grał w mono (przy dźwiękach jakie z siebie wydaje nie ma to jednak większego znaczenia)

    Mam nadzieję że się to komuś do czegoś przyda, zapraszam na www.zespolefekt.com w zakładce "Video" jest pokazany sprzęt w akcji, co prawda dźwięk z kamery, ale zawsze coś. Szczerze polecam sprzęt dla każdego zespołu w tej cenie to jest naprawdę bardzo dobry zestaw, nie zawiedziesz się.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono wybór zestawu nagłośnieniowego dla 2-osobowego zespołu grającego na weselach, z budżetem do 9000 zł. Uczestnicy forum przedstawili różne konfiguracje sprzętu, w tym głośniki JBL, EV i QSC. Wskazano na zestawy takie jak JBL PRX 612 M, EV ELX 112P, EV ELX 118P oraz QSC K12, z uwagą na ich efektywność i jakość dźwięku. Użytkownicy podkreślili znaczenie odpowiedniego zasilania oraz dobrego brzmienia, a także zwrócili uwagę na wagę i mobilność sprzętu. Ostatecznie, jeden z uczestników zdecydował się na zakup zestawu 2x EV ELX112P oraz 1x EV ELX118P, chwaląc jego brzmienie i wydajność.
REKLAMA