Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Samsung SCX-3200 i Win7 64bit = Unknown Device

23 Kwi 2011 17:45 10224 8
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,

mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym Samsung SCX-3200 na laptopie z systemem Windows 7 64 bit Home Premium.
    Laptop ASUS K53SV, nowy.
    Nie ma problemu z portami usb, bo wszystko normalnie na nich działa. Problemu z USB w drukarce też nie ma, bo na innym lapku z Ubuntu 10.10 32 bit wszystko gra - dobrze działają zainstalowane ze strony Samsunga sterowniki dla systemów Linux.

Pod Win 7 natomiast jest problem - po podłączeniu drukarki otrzymuję komunikat "Unknown Device" i kończy się zabawa. Nie jest ważne, czy najpierw podłączam drukarkę, czy najpierw instaluję sterowniki i w ogóle całe oprogramowanie od Samsunga - gdy najpierw podłączę drukarkę, dostaję po prostu "Unknown Device", gdy najpierw instaluję oprogramowanie, w pewnym momencie prosi ono o podłączenie urządzenia, podłączam, oprogramowanie próbuje wyszukać urządzenie i mu się to nie udaje. (Mówię, że najpierw to, albo najpierw to i chodzi o to, że mam 2 takie same laptopy z tymi samymi systemami - na jednym próbowałem najpierw podłączyć a na drugim najpierw instalować sterowniki).

Próbowałem zarówno oprogramowania z płyty jak i ze strony Samsunga (oznaczone jako sterownik dla Win7 (32, 64 bit) ), próbowałem też "Uniwersalny sterownik drukarki Samsung".

Dzwoniłem również na infolinię Samsunga, gdzie dostałem po prostu odpowiedź, że producent nie wspiera systemów 64-bitowych i będę miał szczęście jeśli coś mi w ogóle zadziała, w każdym razie nikt stamtąd mi nie pomoże, a jeśli chodzi o informację na stronie, że sterownik jest dla wersji 32 oraz 64 bity, to mogę sobie spojrzeć na notę prawną (gdzie w skrócie jest napisane, że nic podawane na stronie nie jest pewne i mogą znajdować się na niej błędy, a żadne informacje tam podawane nie są prawnie wiążące). Czyli innymi słowy producent się na mnie całkowicie wypiął.

Próbowałem też na piechotę - w menadżerze urządzeń aktualizować sterownik do 'unknown device' i podać ręcznie plik sterownika z płyty dostarczonej z urządzeniem (w wersji 64-bitowej oczywiście) - Windows się pluje, że ten sterownik nie możę być używany z tym urządzeniem.
    Natomiast gdy próbuję ręcznie dodać sprzęt i wybrać sterownik dla urządzenia z takiej listy, jak to w windowsie, to nie ma tam mojego urządzenia, jest dopiero SCX-4200 series i wyższe, jednak w ten sposób to nie działa - drukarka niby się dodaje w systemie (scx-4200 series), jednak przy drukowaniu informuje, że urządzenie nie jest podłączone. Próbowałem też w tym oknie wyboru sprzętu kliknąć przycisk "Windows Update", jednak co prawda pojawia się kilka nowych urządzeń na liście, ale mojego nadal tam nie ma.

Czy ma ktoś jakieś pomysły, co zrobić, aby to zadziałało?
    Chociaż samo drukowanie, bo skanować itd. mógłbym w ostateczności tylko na komputerze z Linuksem.
  • Poziom 2  
    A jeśli do tego dodam, że na tym kompie, na którym działa z Ubuntu, po przełączeniu się na Win XP objawy są praktycznie identyczne jak na Win 7 64bit? (poza tym, że da się dodać drukarkę i zainstalować ręcznie sterowniki, co i tak nie pomaga - drukarka nie drukuje i system dalej pokazuje nieznane urządzenie)

Czy jedyna sensowna odpowiedź, to słabej jakości kabel i Ubuntu to nie przeszkadza, a Windows wykrywa jakieś problemy, zaniki sygnału, zniekształcenia czy coś? Czy to w ogóle jest sensowna odpowiedź?
  • Poziom 11  
    bojan27pdw - czy uporałeś się może z problemem sterowników pod Win7 64 bit? Jestem zainteresowany tą drukarką. Sprzedawca ze sklepu Centrum Druku skontaktował się z opiekunem sprzedaży w Samsung Polska i ten twierdzi, że sprzęt współpracuje z w/w systemem. Sam już nie wiem, co o tym sądzić...
  • Poziom 2  
    myślę, że tak - tak jak pisałem, miałem też problemy na Win XP (identyczne jak na Win 7 64bit). Na Win XP już problemu nie ma - wszystko dzieje się tak jak powinno.
    Powód? bardzo prozaiczny - miałem stary kabel w technologii USB 1.1 zamiast 2.0.
    Kupiłem nowy kabelek i wszystko gra.
    Ciekawe tylko, że Ubuntu nie przeszkadzało to, że kabel jest stary a windowsowi już tak...
    Niestety nie mogę w tej chwili sprawdzić jak się ma sprawa z Win 7. Jak tylko dorwę tamtego laptopa to sprawdzę (może jeszcze dziś wieczorem), sądzę jednak, że może działać.
    A póki co z drukowaniem z Win 7 radziłem sobie tak, że komputer z linuksem służył mi za print serwer - w sambie udostępniałem drukarkę i tak drukowałem pod Win 7.

A co do wspierania tego modelu przez Samsunga - Samsung nie mówi, że nie będzie on działał pod systemem 64-bitowym, tylko że może działać ale nie musi a w razie jakikolwiek problemów nie udzielają wsparcia technicznego.
    Takie jest stanowisko Samsunga uzyskane z infolinii (czyli tam, dokąd trzeba dzwonić w razie problemów a nie tam, gdzie się rozmawia PRZED zakupem ;) ).

A samo urządzenie polecam - małe, ciche, dobrze drukuje, są sposoby, żeby dość tanio uzupełnić toner.
    Jedyne co mnie trochę zdziwiło to sposób działania trybu ECO (uruchamiany przyciskiem na urządzeniu) - powoduje on, że nie da się drukować jednej strony na jedną kartkę - tzn pozwala tylko na drukowanie przynajmniej dwóch stron na kartkę. Ale ogólnie urządzenie polecam
  • Poziom 11  
    Będę bardzo wdzięczny za test pod Win7 64 bit. Kupuję to dla córki, która ma taki system w laptopie. Decyzja o zakupie właściwie już zapadła, ale wstrzymam się jeszcze dzień - może uda Ci się rozwiać moje ostatnie obawy, które zresztą Twoje opinie we mnie zasiały :).
  • Poziom 2  
    pewnie już kupiłeś, więc mój post spóźniony, ale test pod Win 7 wypadł pomyślnie - wszystko działa jak należy. Sterowniki ze strony się zainstalowały (chyba warto zwrócić uwagę na ich datę aktualizacji - coś koło połowy maja), drukarka wykryta jak należy. Zatem była to całkowicie kwestia kabla.

Co nie zmienia faktu, że w wypadku jakichkolwiek problemów Samsung nie udziela wsparcia dla 64 bitów.
  • Poziom 11  
    U mnie również urządzenie działa poprawnie pod Win7 64 bit. Mam nadzieję, że skorygujesz swoje niepochlebne komentarze, których pełno w sieci, mogące skutecznie odstraszyć potencjalnych klientów przed zakupem tego urządzenia.
  • Poziom 1  
    Witam, podbijam temat, gdyż wyżej opisany problem powrócił z... działającym kablem USB. Ale po kolei.

Na początku września kupiłem urządzenie wielofunkcyjne Samsung SCX-3200. Podłączyłem do laptopa z zainstalowanym systemem Windows 7 64-bit przy użyciu kabla od poprzedniej drukarki (Brother 115-C, ale model jest tu mało istotny). Wszystko zadziałało bez zarzutu, urządzenie zostało natychmiast wykryte. Po kilku dniach dokupiłem nowy kabel USB (dłuższy od poprzednika, dla wygody) - nadal wszystko działało.

W ostatni weekend wyjechałem z miasta i nieświadomy zagrożenia, po normalnym wyłączeniu drukarki wyłączyłem też listwę, do której była podłączona (nie wiem, czy ma to znaczenie, ale staram się opisać wszystko jak najdokładniej).

Po powrocie... no właśnie - system nie wykrywa urządzenia. Instalowanie sterownika nie pomaga - urządzenie niby jest widoczne, ale chce drukować tylko do pliku. Urządzenie nie jest wykrywane także na drugim laptopie - z systemem Vista 32-bit. Za to, tu ciekawostka, bez zarzutu sprawuje się stara drukarka, podłączona przy użyciu tego samego kabla (kabel więc wygląda na ok).

Jakieś pomysły, co nawala? Czy istnieje możliwość, że pechowo coś stało się z portem USB w drukarce?
  • Poziom 9  
    to jest chyba wina systemu miałem Urz.wielofunkcyjne CANNON i też mi to wyskakiwało dopiero przez USB w klawiatirze widziało sprzęt( ale tylko na jednej bo jak zmieniłem klawę to już nie)teraz mam brothera i też wyskakuje ten błąd dobrze ze mam WI-FI