Witam chciałbym postawić repeater WiFi (wzmacniacz, przedłużacz) na WRT54GL oraz alternatywnym firmware DD-WRT
Sieć wygląda obecnie:
Lokalizacja 1. Neostrada --> WAG160N (w trybie mostu) --> WRT54GL (łączy się z neostradą za pośrednictwem mostu WAG160N, oraz po WiFi udostępnia internet dalej.)
Lokalizacja 2. (50m. od lokalizacji 1) Kolejny WRT54GL z DD-WRT w trybie klient odbiera sygnał z lokalizacji 2, do niego podłączyłem po kablu WAG54G2 który nadaje sygnał dalej i w lokalizacji 3 odbieram ten sygnał kolejnym WRT54GL w trybie klient i dalej po kablu puszczony jest internet.
Jak skonfigurować Repeater i WDS aby WRT54GL był po prostu wzmacniaczem sygnału WiFi ? Na wszystkich routerach jest najnowsze DD-WRT w wersji wspierającej VPN.
Rozwiązane: http://www.wi-fiplanet.com/tutorials/article.php/3655041/DD-WRT-Tutorial-5-Wireless-Repeater.htm
Sieć wygląda obecnie:
Lokalizacja 1. Neostrada --> WAG160N (w trybie mostu) --> WRT54GL (łączy się z neostradą za pośrednictwem mostu WAG160N, oraz po WiFi udostępnia internet dalej.)
Lokalizacja 2. (50m. od lokalizacji 1) Kolejny WRT54GL z DD-WRT w trybie klient odbiera sygnał z lokalizacji 2, do niego podłączyłem po kablu WAG54G2 który nadaje sygnał dalej i w lokalizacji 3 odbieram ten sygnał kolejnym WRT54GL w trybie klient i dalej po kablu puszczony jest internet.
Jak skonfigurować Repeater i WDS aby WRT54GL był po prostu wzmacniaczem sygnału WiFi ? Na wszystkich routerach jest najnowsze DD-WRT w wersji wspierającej VPN.
Rozwiązane: http://www.wi-fiplanet.com/tutorials/article.php/3655041/DD-WRT-Tutorial-5-Wireless-Repeater.htm