logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Programowanie w Pascalu. Zapis znaków (zminimalizowany program). Klawisze.

czarusssss3 01 Maj 2011 19:52 1080 3
REKLAMA
  • #1 9458668
    czarusssss3
    Poziom 9  
    Posty: 13
    Mam kilka pytań dotyczących programowania w Pascalu.
    Podaje przykładowy kod a poniżej moje pytania.
    uses windows,crt;
    var
    m:char;
    begin
    repeat
    m:=readkey;
    write(m);
    until m='f'; 
    end.

    Moje pytania:
    1.Jak zrobić aby program zapisywał znaki z klawiatury również gdy jest zminimalizowany.
    2.Jak zrobić aby program rozpoznawał kiedy wciskiwany jest klawisz "Tab" i "Enter'
  • REKLAMA
  • #2 9458683
    Xitami
    Poziom 29  
    Posty: 1130
    Pomógł: 118
    Ocena: 31
    if ord(m)=9 then writeln('tab');

    pobaw się tak
    repeat m:=readkey;
    writeln(m, ' ',ord(m))
    until m=^[; {to jest Esc}
  • REKLAMA
  • #3 9458707
    czarusssss3
    Poziom 9  
    Posty: 13
    Zrobiłem coś takiego:
    uses windows,crt;
    var
    m:char;
    begin
    clrscr;
    textcolor(15);
    repeat
    m:=readkey;
    if m=#9 then
    textcolor(4);
    write(m);
    until m=#13;
    end.

    Po wciśnieciu klawisza Tab text zmienia kolor.
    Jak zrobić zeby program zapisywał wartość "m" w pliku tekstowym.
    Pozostaje jeszcze pytanie pierwsze.
  • #4 9470898
    piotrek5001
    Poziom 24  
    Posty: 913
    Pomógł: 26
    Ocena: 22
    Moim zdaniem nie da się, aby odczytać znak, który nie jest adresowany do okna aplikacji (gdy nie jest aktywne).
    Oczywiście można zrobić to bezpośrednio poprzez sterownik klawiatury lub WinAPI - np. GetAsyncKeyState, GetKeyState. Ale w Pascalu zapomnij:).
REKLAMA