Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Propozycje nagłośnienia. Propozycje zakupu wzmacniacza czy złożenia/kupna kolumn

01 Maj 2011 23:30 1865 19
  • Poziom 10  
    Witam. Razem z kolegą planujemy rozpoczęcie, moze kariery Dj'skiej to za dużo powiedziane, ale chcemy złożyć jakis zestawik do grania na imprezach typu osiemnastka itd. Sale takie do 150m2 max. W grę wchodzą samoróbki. Jestem otwarty na wszelkie sugestie i rozwiązania. Budżet ograniczony dość poważnie dlatego zależałoby mi na dosc tanim rozwiązaniu ale przy tym pozostaniu w jak najlepszym stosunku jakość/cena. Na początek proszę o jakieś propozycje zakupu wzmacniacza czy też złożenia/kupna jakichś kolumn do tego. Pozdrawiam;]
  • Poziom 13  
    budzet ograniczony tzn JAKA KWOTA bo jednych ogranicza 1000zl innych 100000
  • Poziom 11  
    Podaj w przybliżeniu budżet projektu.
  • Poziom 10  
    Budżet 1000-1500 na wzmacniacz i kolumny. Mile widziane propozycje które można będzie rozbudować w niedługim czasie przez dokupienie jeszcze jednego wzmacniacza/ końcówki mocy.
  • Poziom 9  
    1000-1500 zł trochę mało -kolumny, wzmacniacz itd do 150m2. Dozbierajcie jeszcze.
  • Poziom 11  
    Kolumny estradowe 2 x 500W RMS , Wzmacniacz estradowy HOLLYWOD 2000 2x450W RMS razem ok 1200zł. Te kolumny są na licytacji za 600zł ale każda ma po dwa głośniki-skuteczność 101 dB więc w zupełności wam wystarczy
  • Poziom 25  
    Bawoof napisał:
    Kolumny estradowe 2 x 500W RMS , Wzmacniacz estradowy HOLLYWOD 2000 2x450W RMS razem ok 1200zł. Te kolumny są na licytacji za 600zł ale każda ma po dwa głośniki-skuteczność 101 dB więc w zupełności wam wystarczy

Za takie porady powinno Cię skierować na miesięczną banicję z forum.

A co do tematu to użyj ''szukaj" bo wszystko w tym temacie zostało powiedziane.
  • Poziom 41  
    Hand Box budzi zaufanie ale tam tylko subbas jest, bez nadstawek. Ewentualnie zestaw na elestrach. Ale tak czy siak ciężko coś polecić z tych 3. W ogóle ciężko coś polecić w tym budżecie. Po prostu niektórych kwestii nie da się przeskoczyć.

Dodano po 1 [minuty]:

Bawoof napisał:

Za takie porady to miesiąc bana to stanowczo za mało.
  • Poziom 10  
    Czy spasuje ten mikser do całego zestawu?Link
  • Poziom 20  
    No jakiś nowoczesny to on nie jest ale zawsze coś jest. Zapytaj sprzedawcę które te potencjometry trzeszczą żeby nie było że te same na różnych kanałach bo wtedy będzie źle... ale tak to widać mixer nie jest jeszcze jakiś tragicznie zniszczony, no i Elmuz to też dobra firma.
  • Poziom 10  
    A jeszcze takie pytanie. Gdybym załatwił jeszcze jedną taką końcówkę elmuza to czy da sie to podłączyć do jednego miksera?
  • Poziom 10  
    Ja mam na sprzedanie 2 subbasy na glosnikach Eminence Omega Pro 15a. TANIO!!!
  • Poziom 41  
    Thomasch napisał:
    A jeszcze takie pytanie. Gdybym załatwił jeszcze jedną taką końcówkę elmuza to czy da sie to podłączyć do jednego miksera?

Da się. Poprzez crossover.
  • Poziom 15  
    Bezpośrednio z miksera tak. Ma on również wyjście MONITOR, wiec jest ich dwa.

P.S. Chyba ktoś Cię ubiegł, aukcja skończona.
  • Poziom 10  
    Czyli końcówkę będę brał jak wszystko dobrze pójdzie. W mojej szkole była chyba też taka to muszę popytać troszkę. Jednak nadal waham sie nad tymi kolumnami które proponuje mi kolega wyżej.
  • Poziom 20  
    Kolumny stan idealny. Zapraszam do posłuchania :)
  • Poziom 19  
    Bez urazy ale kariery na czymś takim to chyba nie zrobicie, po pierwsze żeby potencjalni klienci chcieli was słuchać musicie brzmieć dobrze nie kłuć w bębenki jakimiś piezakami, druga kwestia to uważam wyglądać!! Jakoś nie widzi mi się żeby np. ktoś na 18nastkę np zaprosił was do fajnego lokalu a tu taki szpetny system nagłośnieniowy, co brzmi oj...

Myślę że nie ma co kupować zabytkowego elmuza bo pewnie większość potencjometrów jest na skraju żywotności lub już ich życie minęło.

Nie twierdze że tanio= źle, można zrobić to z głową, żeby to wyglądało i grało sensownie.

http://allegro.pl/koncowka-mocy-elmuz-2258m-z-crossoverem-i1599983760.html

do tego
    http://allegro.pl/ldm-plp-312-pasywna-300w-uzywane-i1593417859.html

lub
    PA-600 od stx

na start musi wystarczyć, niestety budżet nie pozwala na więcej, do tego dokupić mały mikserek na początek by było można puszczać muzykę z komputera i jakiś mikrofon podłączyć, wyglądając i brzmiąc zarobicie trochę i kupicie do tego bas, rozwiniecie się jeśli będziecie się starać, większość zaczynała od podstaw i się rozwinęli.
  • Poziom 20  
    thomson_87 napisał:
    Bez urazy ale kariery na czymś takim to chyba nie zrobicie, po pierwsze żeby potencjalni klienci chcieli was słuchać musicie brzmieć dobrze nie kłuć w bębenki jakimiś piezakami, druga kwestia to uważam wyglądać!! Jakoś nie widzi mi się żeby np. ktoś na 18nastkę np zaprosił was do fajnego lokalu a tu taki szpetny system nagłośnieniowy, co brzmi oj...

Myślę że nie ma co kupować zabytkowego elmuza bo pewnie większość potencjometrów jest na skraju żywotności lub już ich życie minęło.

Nie twierdze że tanio= źle, można zrobić to z głową, żeby to wyglądało i grało sensownie.

http://allegro.pl/koncowka-mocy-elmuz-2258m-z-crossoverem-i1599983760.html

do tego
    http://allegro.pl/ldm-plp-312-pasywna-300w-uzywane-i1593417859.html

lub
    PA-600 od stx

na start musi wystarczyć, niestety budżet nie pozwala na więcej, do tego dokupić mały mikserek na początek by było można puszczać muzykę z komputera i jakiś mikrofon podłączyć, wyglądając i brzmiąc zarobicie trochę i kupicie do tego bas, rozwiniecie się jeśli będziecie się starać, większość zaczynała od podstaw i się rozwinęli.

Nie mając nic do STX ale LDM na 12" to już wogóle nie zagra sam bez basu a co do Elmuza to rzadko który się skończył i tak wogóle co może się skończyć? Używałem przez lata 2208 i działał bez problemu... Druga rzecz to linki podałeś takie który przekraczają znacznie budżet kolegi, a on prosił o radę w przedziale 1-1,5 tys... u Ciebie same kolumny + koniec mocy + wysyłki to jakieś 1700zł