Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetry, jakie? DT9205L czy DT9208A

bush878 13 Maj 2011 22:46 5003 9
  • #1 13 Maj 2011 22:46
    bush878
    Poziom 14  

Witam,

Panowie, który będzie lepszy?

Ten:

DT9205L

czy ten:

DT9208A

Skłaniam się ku temu drugiemu, ale zależy mi na dźwiękowej informacji o ciągłości obwodu, czy ten takową posiada? Który według was jest lepszy?

A może coś lepszego w tej cenie?

0 9
  • #2 14 Maj 2011 02:24
    McMonster
    Poziom 32  

Miałem jakiś czas temu podobny problem i podobny budżet, ale mi takich mierników odradzono, bo pachną chińszczyzną (w negatywnym znaczeniu tego słowa). Chyba najczęściej polecany w trochę wyższej cenie jest M890G, ale tylko oryginalny (na alledrogo pełno jest podróbek, których sprzedający opisują je jako oryginalne). Ale ogólnie ciężko na tym forum o dobrą radę co do miernika dla hobbysty, każdy mówi co innego i to dosłownie o każdym mierniku w sensownej cenie są skrajne opinie. Szczególnie o miernikach UNI-T, który w "hobbystycznych" cenach ma duży wybór modeli. Ja ostatecznie zdecydowałem się dołożyć więcej i kupiłem UT70A, o którym jak dotąd złego słowa nie mogę powiedzieć.

0
  • #3 14 Maj 2011 07:57
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Polecam taki oto sprzęt:
    Multimetry, jakie? DT9205L czy DT9208A
    Automat ;)

0
  • #4 14 Maj 2011 15:52
    McMonster
    Poziom 32  

Właśnie, o tym zapomniałem napisać, na forum istnieją dwie silne grupy, zwolennicy multimetrów z automatyczną zmianą zakresów i ręczną. Prawie w każdym takim wątku jedni z drugimi się spierają, które są lepsze. W tym wypadku więc też musisz samodzielnie podjąć decyzję, dodam tylko, że te z ręczną zmianą zakresów są zazwyczaj tańsze.

0
  • #5 15 Maj 2011 13:59
    krzycho123
    Poziom 31  

Trzeba jeszcze dodać że sporo multimetrów automatycznych ma też ręczną zmianę zakresów pomiarowych.

0
  • #6 15 Maj 2011 14:05
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Dokładnie jak ten wyżej przeze mnie wskazany. Ktoś może ma pojęcie czy i gdzie taki można jeszcze kupić?

0
  • #7 15 Maj 2011 14:21
    McMonster
    Poziom 32  

Do około 100 złotych takiego chyba nie widziałem, a autor wątku chyba ma na myśli te tańsze multimetry.

0
  • #8 16 Maj 2011 07:23
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Swojego czasu był kupiony na giełdzie za około 35 zł. Kolega gdzie się rozglądał?

0
  • #9 19 Maj 2011 07:26
    mophus
    Poziom 15  

Witam. Zależy do czego ci potrzebny? Posiadam DT9208A i jestem trochę rozczarowany. Mój przedmówca miał racje. To chińszczyzna. Po kilku użyciach popsuło mi się w nim gniazdo V+. Po rozebraniu w celu dolutowania ujrzałem płytkę zalaną chińskimi glutami i kilka części. Przycisk od odblokowania ekranu wypada(przynajmniej w moim modelu). Mój ma brzęczyk przy pomiarze ciągłości, ale musisz uważać, bo na allegro widziałem kilka mierników z logiem DT9208A a niektóre nie mają np przycisku hold, lub gniazdka są inaczej rozmieszczone.Jest kilka modeli a nazywają się tak samo. Pomiar prądu stałego w zakresie 20A przy wyniku 15A objawia się przykrym zapachem z wnętrza multimetru (Ale mierzy,bo przy 20 minutowym pomiarze 17,4A działa dalej).W minusowej temperaturze miernik zaniżał mi odczyt napięcia(nie pamiętam już ile-ok 5-7%).Jak zapomnisz go wyłączyć to po 8h rozładuje ci baterię :D Do domowo/garażowych zastosowań w zupełności ci wystarczy. Ja go kupiłem tylko dla tego że mój poprzedni(z jeszcze niższej półki) się popsuł, a wydawanie 100 czy 200zł po to, żeby raz na miesiąc coś zmierzyć uznałem za przesadę.Myślę że w tym przedziale cenowym kupisz tylko chiński sprzęt i wtedy jest trochę jak na loterii :D

0
  • #10 23 Sty 2012 04:13
    RAINBOWBRIDGE
    Poziom 14  

DT9208A kupiłem i się rozczarowałem,spalił się pomiar DC następnie naprawiłem i skalibrowałem - działa jak mój UNIT-T, i jestem zadowolony, bez kalibracji miernik pokazuje bezsensowne pomiary.

0