Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Panasonic TX-L42S10E ustawienia w service manual

MirMak 16 Maj 2011 12:51 3746 4
  • #1 16 Maj 2011 12:51
    MirMak
    Poziom 15  

Witam!
    Problem mój polega na tym, że po niewielkiej kalibracji parametrów RGB telewizor pamięta ustawienia po wyjściu z trybu serwisowego do czasu przełączenia sygnału np. na TV analog. Po powtórnym włączeniu HDMI 1, gdzie mam tuner SAT lub HDMI 3 komputer, zaczyna działać moim zdaniem jakaś automatyka. Przykładowo ustawiam kolory G i B na ładny turkusowy po przełączeniu robi się dominacja zielonego. Bez żadnych zmian wchodzę w tryb serwisowy i kolor zmienia się z powrotem na ustawiony przeze mnie. Mam serwisówkę od TX-L42U10E i na próbę w bajtach wyłączyłem b3-Macrovision Auto-Judge, bez rezultatu. W tym TV ustawiłem sobie nawet przyzwoity obraz bez czerwonych twarzy, lekko ciepły i bez dominacji zielonego, ale wszystko ładnie świeci dopóki nie przełączę się na analogową kablówkę.
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego, że na oryginalnym ustawieniu lampy BACKLIGHT parametr „51D” TV za jasno świeci musiałem ustawić „440”, żeby w nocy nie świeciła czerń nawet w trybie ECO. Wydaje mi się, że te parametry zmieniły się po użyciu funkcji SELF CHECK /są zawyżone/, w tym samym czasie TV był w serwisie na czyszczeniu panela od wewnątrz. Nie wiem czym to jest spowodowane. Na samym początku obraz był wręcz lekko za ciemny. Nasycenie kolorów muszę ustawiać na 20, a było około 27 /gdzie 30 to połowa skali/. Sprawdzałem ustawienia przy pierwszym uruchomieniu „sklep-dom” .Czytałem na forum o podobnym efekcie w plazmach Panasonica po użyciu funkcji SELF CHECK.
    Wersja software 1.215 Chassis GLP24

0 4
  • #2 16 Maj 2011 16:22
    satgal
    Poziom 40  

Gratulujemy koledze jak udało się przerobić tv plazmowy na LCD, my jesteśmy za słabi aby coś dodać.

0
  • #3 16 Maj 2011 16:32
    zorbek
    Poziom 30  

satgal napisał:
    Gratulujemy koledze jak udało się przerobić tv plazmowy na LCD, my jesteśmy za słabi aby coś dodać.

Plazma ma symbol TX-P a LCd ma symbol TX-L więc kolega dobrze opisał.

0
  • #4 16 Maj 2011 16:44
    satgal
    Poziom 40  

Soft od lcd, lampy back light za mocno świecą, matryca była rozbierana bo miała paprochy wewnątrz itd. Jak pisałem to było w tytule jeszcze typ TX-42S10E bez literki L.

0
  • #5 16 Maj 2011 18:03
    MirMak
    Poziom 15  

Napisałem dobrze przez L. W 2009 roku były produkowane dwie wersje w niemal identycznych obudowach i takim samym nr softu. Jeszcze nie tak dawno pracowałem w RTV, więc potrafię odróżnić LCD od plazmy. Symbol TV może zmylić ponieważ plazma o tej samej nazwie przez P była bardziej popularna. Post napisałem dlatego, że po niewielkich korektach ten TV świeci o wiele lepiej. Również w plazmach np. P42S10 niektórzy zmniejszają cut G i mają kolor czarny, a nie zielonkowaty. Mój problem polega na tym, że jak pisałem wcześniej ustawiam kolry RGB" gain i cent" zatwierdzam wprowadzone zmiany na pilocie OK i Exit wychodzę z trybu S/M. Po przełączeniu źródeł sygnału obraz zmienia trochę parametry na bardziej zaczerwieniony i zielonkowaty. Parametry ustawione przeze mnie są oczywiście takie jak je ustawiłem. Po ponownym wejśiu w tryb serwisowy bez żadnych ingerencji obraz wraca do moich ustawień.

0