Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie anteny DEH-4100SD do Renault Scenic

Raff01 17 Maj 2011 19:55 3414 3
  • #1 17 Maj 2011 19:55
    Raff01
    Poziom 8  

Witam serdecznie,
    Mam do Państwa pytanie o to, jak podłączyć antenę do tego radia, aby miało ono dobry zasięg. W moim renault scenic 2005 postanowiłem wymienić oryginalne radio, szukałem czegoś z możliwością odtwarzania mp3, oraz z USB, bardzo mi na tym zależało. Mój wybór padł na DEH-4100SD, ponieważ można było do niego kupić adapter, który pozwalał na sterowanie w kierownicy, oraz dawał sygnał na oryginalny wyświetlacz. Krótko przed wymianą radia coś się stało z anteną, i zasięg zrobił się słabszy. Wymieniłem radio, no było trochę lepiej ale nie bardzo. Elektryk stwierdził "brak przejścia" - pewnie gdzieś się złamał przewód antenowy ze starości. I wymienił mi ten przewód, razem z batem. Po zmianie anteny na nową poprawiło się tylko trochę, więc teraz, jadąc codziennie tą samą drogą nie mogę już słuchać kilku stacji, które do tej pory normalnie odbierały, i odbierają w moim 2 samochodzie (daewoo z kilkuletnim radiem LG).
    Moje pytanie: Czy w starej antenie (w podstawie bata) mógł być wzmacniacz antenowy? To przecież dziwne, żeby nowy odtwarzacz miał mniejszą czułość niż stare sprzęty? Co powinienem dokupić, żeby móc odbierać wszystkie stacje, co kiedyś? I jak to podłączyć? Nie jestem profesjonalistą, ale chyba dam sobie radę przy Waszej pomocy.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc
    Raff

0 3
  • #2 19 Maj 2011 09:45
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Trudno jednoznacznie mi określić, czy antena fabryczna posiadała wzmacniacz- najprawdopodobniej tak, bowiem teraz wszystkie auta mają anteny ze wzmacniaczem. Jeżeli teraz została założona antena bez wzmacniacza to spróbować dołączyć taki wzmacniacz do wtyczki antenowej przy radiu (są takie w sprzedaży) i podłączyć do niego zasilanie 12V; powinien poprawić się zasięg. Pozdrawiam.

0
  • #3 19 Maj 2011 19:26
    Raff01
    Poziom 8  

Witam serdecznie,
    Czy wzmacniacz antenowy do samochodu powinien spełniać jakieś parametry? Czy też mogę kupić po prostu pierwszy z brzegu i założyć?
    Pozdrawiam
    Raff

0
  • #4 19 Maj 2011 21:27
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Taki, o którym pisałem wyżej to ogólnie dostępny- są znormalizowane.

0
  Szukaj w 5mln produktów