Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzotyczna pralka-uszkodzona elektronika

elektryk2000 10 Lis 2004 12:08 2525 2
  • #1 10 Lis 2004 12:08
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Witam.
    Spalił się rezystor na płycie regulatora prędkości silnika od egzotycznej na naszym rynku pralki Balay T8135 Czy ktoś z Kolegów mógłby mi podpowiedzieć jaki rezystor siedział na miejscu R29?
    Uprzedzę pytania i odpowiem od razu, że nie ma widocznych uszkodzeń poza płytą, tzn. przewody OK., silnik obejrzany i pomierzony –OK. Tacho nie ma przebicia, kostka silnika również. Wygląda na to że woda się skropliła na płycie i stąd to wypalenie (tak rzeczywiście wygląda od strony druku). Na szczęście jest to prosta elektronika z TDA1085C, więc nie będzie żadnych problemów z naprawą. TYLKO ten rezystor ;)
    Proszę o pomoc jeśli ktoś spotkał się z taką płytką niekoniecznie w takiej pralce, teraz takie same elementy spotyka się w wielu różnych pralkach ;)
    Załączam skany płyty.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 11 Lis 2004 14:06
    skryn
    Admin grupy AGD

Witam.
    Mam podobne płytki z różnych typów pralek i ten rezystor ma od 180Ω do 680Ω (R29). Jedna końcówka wychodzi do kostki pin 8, druga do TDA1085C pin 16 (skrajny).

Pozdrawiam.

PS. Mozesz założyć potencjometr 1kΩ. A poza tym coś elektrolity wyglądają nieciekawie, no i TDA tradycyjnie do wymiany.

0
  • #3 12 Lis 2004 11:33
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Wielkie dzieki. Bardzo mi to pomogło.

0