Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Eee PC 900 . Klawiatura oraz Touchpad nie działa w systemie . W Bios Działa

schranzer 18 Maj 2011 20:00 7165 8
  • #1 18 Maj 2011 20:00
    schranzer
    Poziom 10  

Witam klawiatura oraz touchpad nie działa po załadowaniu systemu , w biosie jest ok , podłączona klawiatura oraz mysz pod usb po załadowaniu systemu działa . Bateria wyciągnięta podłączony jedynie zasilacz . Ram wymieniony nic to nie dało .

0 8
  • #2 18 Maj 2011 21:02
    jon_romero
    Poziom 13  

Jak tego nie robiłeś, to sprawdź w ustawieniach systemu jaką ustawioną masz domyślną klawiaturę i urządzenie wskazujące (myszkę).

1
  • #3 18 Maj 2011 21:44
    schranzer
    Poziom 10  

Nic to nie dawało oryginalnie był linux wgrywam mój oryginalny xp przerobiony na pendrive (na pc mam 7 ) i tu w momencie gdy jest pole wyboru instalacji naprawy itp już klawiatura przestaje reagować . Netbook nie był zalany ani nie spadł jedynie ok pół roku temu była wymieniana matryca . Reset biosu też nic nie daje .

1
  • #4 18 Maj 2011 21:44
    kolokat
    Poziom 26  

Sprawdź czy nie włączyłeś przypadkiem funkcji "Wyłącz, gdy zostanie podłączona mysz na USB/PS2".

Przeinstaluj sterownik i soft touchpada.

0
  • #5 18 Maj 2011 21:55
    schranzer
    Poziom 10  

Funkcja ta nie jest włączona a przeinstalowanie sterowników jak i przywrócenie przez recovery nic nie daje , na internecie ciężko znaleźć rozwiązanie tego problemu

Edit :
    Czasami nie można wejść nawet do biosu po wyciągnięciu zasilania i baterii oraz po ich ponownym włożeniu klawiatura znów działa tzn można wejść do biosu

0
  • #6 19 Maj 2011 01:53
    jon_romero
    Poziom 13  

Spróbuj uruchomić jakiegoś Linuxa na LiveUSB. Jeżeli tam też nie będzie działać, to problem może być poważniejszy niż soft. A próbowałeś aktualizować bios?

0
  • #7 19 Maj 2011 08:20
    schranzer
    Poziom 10  

linux w trakcie ściągania bo Ubuntu i Kubuntu nie działa gdyż sa na x86 i 64 bit , bios wgrałem z 2008 jak chce wgrać najnowszy który posiada poprawiony EC firmware odpowiadający miedzy innymi za touchpad i klawiaturę to cały czas mam ze plik jest odczytywany ( reading file 900.ROM ) tak wiec po 20 minutach wyłączyłem netbooka wyjąłem pendrive ponowne 3 próby przy których min. zmieniałem partycje pendrive nic nie dały .

EDIT :
    Wgrany ostatnio bios tj 1006 z 2009 , uruchomiony Live Linux i niestety wynik negatywny wciąż nie działa ani TouchPad ani Klawiatura , przy próbie wgrywania WinXP (z USB )pierwsze kopiowanie plików trwało 9 h i doszło do 50 % . Czy problemy mogą mieć jakiś związek z HDD ? czy raczej coś jest z zasilaniem lub to może jakiś inny problem na płycie głównej ? skończyły mi się pomysły co by tu jeszcze zrobić

0
  • #8 19 Maj 2011 12:20
    jon_romero
    Poziom 13  

No to według mnie dzieją się dziwne rzeczy, bo powinny Ci działać wszystkie systemy x86, bo ten Eee jest na Celeronie.
    Ja obstawiał bym coś z płytą główną, bo z obsługą myszki i klawiatury dysk nie ma nic wspólnego, tym bardziej, że zewnętrzne działają. No i ta długość wgrywania XP - 9h - nie do przyjęcia. Ja nie umiem nic więcej Ci powiedzieć niż - do serwisu.
    Ale może jeszcze znajdzie się ktoś z większym doświadczeniem.

0
  • #9 19 Maj 2011 20:46
    Arutim
    Poziom 20  

Obawiam się, że tutaj problemy może stwarzać Keyboard Controler.

0