Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KRC-151L brak podświetlenia

20 Maj 2011 22:32 2578 8
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z radyjkiem jak w temacie. Podłączyłem wszystko, radio działa niby wszystko OK tylko brak jest podświetlenia. W poprzednim samochodzie działało wszystko. Przełożyłem do innego samochodu i zonk ciemność.
    Niby to na kostkach ISO a jednak coś mu brakuje...
    Czy w tym radiu podświetlenie idzie z odrębnego kabla??
  • Użytkownik obserwowany
    6 pin podłączyć + 12V
    Kenwood KRC-151L brak podświetlenia
  • Poziom 10  
    A co w przypadku jeśli w kostce brak pinu 6?
    Dodam, że w innym aucie na tej samej kostce podświetlenie było, w moim aucie na poprzednim radyjku też było wszystko ok.
  • Poziom 31  
    Ale w której brak ? W redukcji na ISO czy w instalacji auta?

Nie zawsze radio wymaga podłączania tego pinu, często ten pin jest wykorzystywany do ściemniania podświetlania.
  • Poziom 10  
    W instalacji auta jest (chyba pomarańczowy przewód) ale do radia już nie idzie. W kostce zasilającej jest tylko kabel zolty, czerwony, czarny i niebieski do sterowania anteną...

Dodam jeszcze, że dziś rano postanowiłem dalej powalczyć z radiem i mocno się zdziwiłem gdy włączyłem radio a tu zero ustawień z wczoraj. Trochę poszperałem w udało mi się połączyć tak aby nie gubił programów. Problem braku podświetlenia nadal występuje. Więc włożyłem radio do tego auta gdzie jeszcze do niedawna działało bezproblemowo i tam podświetlenie działa, więc jest to na pewno sprawa podłączenia. W tamtym aucie jest połączenie na stałe, czyli radio działa nawet po wyciągnięciu kluczyka, może tu jest szkopuł.
    Dodam, że próbuję to radio odpalić w Maździe, gdzie jest zastosowana przejściówka z kostki Mazdy na ISO.
  • Poziom 10  
    Nikt nie pomoże?
  • Użytkownik obserwowany
    Radian69 napisał:
    Nikt nie pomoże?

Co ty tworzysz?
    Czarny podłączasz do masy na stałe a czerwony do akumulatora a żółty po kluczyku ma dostawać napięcie + 12V albo bez pośrednio do akumulatora i w czym plobrem?
  • Poziom 10  
    I w tym problem że podświetlenie nie działa, a jak włożę radio do auta obok to działa. Nie wiem czy to ma jakiś związek czy nie ale przycisk resetu też nie działa...
  • Użytkownik obserwowany
    Podpinałeś na krótko do akumulatora?