Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys Wag200G konfuguracja jako AP

25 Maj 2011 23:24 15013 9
  • Poziom 11  
    Witam!

Mam pakiet w dialogu (TV+Internet)...chciałem skonfigurować sobie linksysa WAG200G do rozdzielenia internetu pomiędzy jednym komputerem stacjonarnym + laptopy.

Posiadany prze zemnie router dialogu to model : Vood 342

Przekopałem niemal cala siec...i z tego co mi się wydaje to wiem ze jestem w stanie skonfigurować Linkysa do pracy jako AP i wiem co powinienem zrobić jednak nie wiem jak to zrobić.

Poniżej opisze do czego doszedłem szukać w sieci jeśli będzie coś nie tak proszę o korektę:

Podłączenie: Linie LAN od Vood 342 wpiac do LAN linksysa
    Konfig Linksysa: Wyłączyć DHCP, ustawic router w tryb PPPoE

Męczyłem się z tym dwa dni i nic a nawet gorzej niż nic bo wyłączyli mi internet z centrali bo ilość generowanych zapytań była tak duża ze groziło uszkodzeniem bramki... - tak mi powiedziała Pani w informacji po zgłoszeniu przeze mnie awarii ;).

Jak rowniez próbowałem ustawic router w tryby
    RFC 1483 Routed
    RFC 1483 Bridged
    Bridge Mode Only

i dalej nic..

Z tego co mi się wydaje to nie mogę zmieniać ustawień Vood 342 wiec nie wiem jakie on ma IP jak i jaką ma konfiguracje - a może to jest właśnie klucz?

Próbowałem nadać jakie stałe IP (192.168.2) Linksysowi a potem na komputerach jako bramę podawałem jego IP i nic...Co ja robię zle...
    Na sieci znalazłem posty gdzie ludziom udało się skonfigurować WAG200G do pracy jako AP np : http://www.frazpc.pl/b/230094 jednak mi coś nie działa...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nic z tego. WAG200 to router ADSL (z wejściem RJ11) a ty potrzebujesz router ethernetowy (wejście WAN/internet RJ45).

Tzn jako AP (czyli switch WIFI/ethernetowy) to WA200 będzie działać, ale do podziału łącza ty potrzebujesz routera z funkcją NAT.

zorganizuj:

- WR543g - wersja econo.
    - WL1600GL, Asus RT-N10 - wersja lux - do tych dwóch wgrasz tomato i ustawisz tak aby żaden komputer nie monopolizował łącza.
  • Poziom 11  
    Nie napisałem że chcę pozostawić router dialogowy który jest wymagany żeby działała TV.

Aktualnie jest tak:

Swiatlowód-> zlaczka Rj45 (WAN)-> Vood 342-> LAN (Rj45)-> PC

a chece zrobic:
    Swiatlowód-> zlaczka Rj45 (WAN)-> Vood 342-> LAN (Rj45)-> Linksys Wag200g-> LAN (Rj45)-> PC

Internet w pierwszej konfiguracji dziala po skonfugurowaniu na PC polaczenia PPPoE.

Wydaje mi sie że proponowane przez Ciebie modele mogłyby być zastosowane gdybym chciał wyeliminowac router dialogu a tego chyba nie moge zrobić...chyba że się mylę?
    Wiec dlatego chciałem podłączyć kabel LAN wychodzący z Vood'a do mojego Linksysa i skonfugurowac go aby dzielił łącze na pozostale porty LAN + WiFi.
    Mylisz się raczej ("raczej" bo zakładam że masz jeden IP od dialogu) zatem potrzebujesz podzielić ten jeden IP na wiele komputerów i do tego trzeba router ethernetowy.
  • Poziom 11  
    Cytat:

bo zakładam że masz jeden IP od dialogu

Tak mam jedno IP i do tego zmienne.

Cytat:

zatem potrzebujesz podzielić ten jeden IP na wiele komputerów i do tego trzeba router ethernetowy.

To właśnie zapewnia NAT a w specyfikacji do Wag200G piszą ze właśnie ten router to posiada.

Cytat:

Specyfikacja: (miedzy innymi)

* Router szerokopasmowy:
    o klient / serwer DHCP,
    o NAT (Network Address Translation),
    o routing statyczny i dynamiczny (RIP-1/2),
    o forwarding pojedynczych portów TCP/UDP i/lub ich zakresów,
    o strefa zdemilitaryzowana (DMZ Host),
    o obsługa DDNS (DynDNS.org, TZO.org),
    .
    .
    .
    Producent Linksys
    Klasa produktu Router (bramka internetowa)
    Port WAN 1xADSL Annex B (RJ11/RJ45)
    Port LAN 4x10/100BaseTX (RJ45)

Powiem tak ,ze mógłbym kopic inny router ale byłoby bez sensu jeśli ten co mam się nada.

Mam prośbę do Ciebie bogiebog czy mógłbyś spojrzeć na specyfikacje tego WAG200G-EU i zobaczyć czy on się rzeczywiście NIE nadaje? A jeśli tak to dlaczego ewentualnie proszę o jakieś linki żebym mógł sobie przybliżyć trochę teorii na ten temat - byłbym bardzo wdzięczny.

Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły jak można spróbować skonfigurować tego linksysa w podanej prze zemnie konfiguracji to byłbym bardzo o jakieś wskazówki.
    Jeżli modem dialogu ma wyjście RJ45 a WAG200 ma wejście RJ11 to _na pewno_ się nie nada. A dla mnie to tak wygląda, ale sprawdż sam co widzisz.
  • Poziom 1  
    A mi na domyślnych ustawieniach działa ( z małym problemem).

Hard reset, trochę zabezpieczyłem WiFi, i działa.
    Neta daje przez 1 z 4 wejść enthernetu, a rozsyła przez WiFi.

Problem jest taki że co jakiś czas gubi sygnał Internetu, i wifi działa, ale internetu nie ma.
    Problem rozwiązuje dopiero 30 sec odłączenie od prądu, ale może jest inne rozwiązanie?
  • Poziom 31  
    Vood 342 nadaje ip przez dhcp czy musisz ustawić je ręcznie?
    Jak wygląda ip które masz na kompie podłączonym do Vood-a?

Kiedyś konfigurowałem wag200g jako Access point, trzeba na nim na pewno wyłączyć dhcp, ustawić ręcznie adres ip z puli którą nadaje urządzenie przed nim, a na kompach po wifi ustawić kolejne ip/maske/brame/dns.
  • Poziom 11  
    Mam do laptopa podłączony modem USB z AERO2. Zbywa mi Linksys WAG200G i zastanawiam się czy mogę go podłączyć pod kartę sieciową w tym laptopie, żeby mi rozsyłał internet dodatkowo przez WIFI ?
  • Poziom 20  
    Stary temat ale wyświetla się w czołówce w wyszukiwarce i napewno dużo szukających konfiguracji WAG200G wchodzi tu.
    Router może działać jako AP,a najprostszym sposobem bez ingerencji w ustawienia jest:
    1 Podłączenie do istniejącej sieci kablem rj45 (u mnie 15 metrów)
    2 Reset ustawień (długopisem lub innym szpicem z tyłu urządzenia )
    3 Połączyć się z Linksysem widzianym w WIFI jako (linksys)
    3 W komputerze np. dla XP w opcjach sieci bezprzewodowej/właściwości/protokół internetowy(tcp/ip)/właściwości wpisać w DNS adres głównego routera mającego dostęp do internetu np. dla netgear dgn1000 to 192.168.0.1
    5 Powinien działać internet u mnie tak działa i nie wiem dlaczego inni piszą że się nie da.
    Jedyny minus tego że w każdym urządzeniu korzystającym z sieci Linksysa musimy ręcznie wpisać adres DNS .

Sposób drugi połączyć się z routerem adres 192.168.1.1 hasło admin użytkownik admin i wpisać jak na przykładzie. Linksys Wag200G konfuguracja jako AP