Witam!
Mam pakiet w dialogu (TV+Internet)...chciałem skonfigurować sobie linksysa WAG200G do rozdzielenia internetu pomiędzy jednym komputerem stacjonarnym + laptopy.
Posiadany prze zemnie router dialogu to model : Vood 342
Przekopałem niemal cala siec...i z tego co mi się wydaje to wiem ze jestem w stanie skonfigurować Linkysa do pracy jako AP i wiem co powinienem zrobić jednak nie wiem jak to zrobić.
Poniżej opisze do czego doszedłem szukać w sieci jeśli będzie coś nie tak proszę o korektę:
Podłączenie: Linie LAN od Vood 342 wpiac do LAN linksysa
Konfig Linksysa: Wyłączyć DHCP, ustawic router w tryb PPPoE
Męczyłem się z tym dwa dni i nic a nawet gorzej niż nic bo wyłączyli mi internet z centrali bo ilość generowanych zapytań była tak duża ze groziło uszkodzeniem bramki... - tak mi powiedziała Pani w informacji po zgłoszeniu przeze mnie awarii
.
Jak rowniez próbowałem ustawic router w tryby
RFC 1483 Routed
RFC 1483 Bridged
Bridge Mode Only
i dalej nic..
Z tego co mi się wydaje to nie mogę zmieniać ustawień Vood 342 wiec nie wiem jakie on ma IP jak i jaką ma konfiguracje - a może to jest właśnie klucz?
Próbowałem nadać jakie stałe IP (192.168.2) Linksysowi a potem na komputerach jako bramę podawałem jego IP i nic...Co ja robię zle...
Na sieci znalazłem posty gdzie ludziom udało się skonfigurować WAG200G do pracy jako AP np : http://www.frazpc.pl/b/230094 jednak mi coś nie działa...
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Mam pakiet w dialogu (TV+Internet)...chciałem skonfigurować sobie linksysa WAG200G do rozdzielenia internetu pomiędzy jednym komputerem stacjonarnym + laptopy.
Posiadany prze zemnie router dialogu to model : Vood 342
Przekopałem niemal cala siec...i z tego co mi się wydaje to wiem ze jestem w stanie skonfigurować Linkysa do pracy jako AP i wiem co powinienem zrobić jednak nie wiem jak to zrobić.
Poniżej opisze do czego doszedłem szukać w sieci jeśli będzie coś nie tak proszę o korektę:
Podłączenie: Linie LAN od Vood 342 wpiac do LAN linksysa
Konfig Linksysa: Wyłączyć DHCP, ustawic router w tryb PPPoE
Męczyłem się z tym dwa dni i nic a nawet gorzej niż nic bo wyłączyli mi internet z centrali bo ilość generowanych zapytań była tak duża ze groziło uszkodzeniem bramki... - tak mi powiedziała Pani w informacji po zgłoszeniu przeze mnie awarii
Jak rowniez próbowałem ustawic router w tryby
RFC 1483 Routed
RFC 1483 Bridged
Bridge Mode Only
i dalej nic..
Z tego co mi się wydaje to nie mogę zmieniać ustawień Vood 342 wiec nie wiem jakie on ma IP jak i jaką ma konfiguracje - a może to jest właśnie klucz?
Próbowałem nadać jakie stałe IP (192.168.2) Linksysowi a potem na komputerach jako bramę podawałem jego IP i nic...Co ja robię zle...
Na sieci znalazłem posty gdzie ludziom udało się skonfigurować WAG200G do pracy jako AP np : http://www.frazpc.pl/b/230094 jednak mi coś nie działa...
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.