logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mała przejściówka koncentryk-skrętka do kamer - jakie rozwiązania polecacie?

Jacek28 27 Maj 2011 17:05 3255 9
REKLAMA
  • #1 9550027
    Jacek28
    Poziom 19  
    Posty: 565
    Pomógł: 5
    Ocena: 46
    Dotychczas aby połączyć kamery z rejestratorem stosowałem coś takiego jednak takie rozwiązanie wymaga szerszego korytka i zaczyna to być dokuczliwe.Podejrzewam, że w środku jest zwykły opornik, ale zapytam bardziej doświadczonych - jakich rozwiązań Wy używacie ? Wolałbym coś mniejszego, co zmieszczę w kamerce.
  • REKLAMA
  • #2 9550103
    humek
    Poziom 32  
    Posty: 1590
    Pomógł: 170
    Ocena: 164
    Przesyłasz opis urządzonka i już w tylule jest wyraźnie napisane TRANSORMATOR IMPEDANCJI!! A opornik to rezystor więc same nazwy mówią za siebie. Transformator impedancji jest nawiniety na pierscionku ferrytowym i ma za zadanie zmianę impedancji i dopasowanie do różnych dwóch kabli, nie ma innego rozwiazania jeśli to zaoferowane jest dla Ciebie za duze możesz ew.rozebrać to urzadzenie i zastosować bez obudowy jednak taki transformator musi być.
  • REKLAMA
  • #3 9551335
    uzdzik
    Poziom 17  
    Posty: 275
    Pomógł: 13
    Ocena: 15
    Zamiast korytka możesz montować wszelkie połączenia w puszce elektrycznej lub podkuwać ścianę czy sufit za kamerą i tam chować...

    ps. są też bez kabelka nieco mniejsze
  • #4 9551379
    Jacek28
    Poziom 19  
    Posty: 565
    Pomógł: 5
    Ocena: 46
    humek napisał:
    Przesyłasz opis urządzonka i już w tylule jest wyraźnie napisane TRANSORMATOR IMPEDANCJI!!

    Zauważyłem, ale często spotyka się profesjonalnie brzmiące i mylne opisy, ostatnio oglądałem sekcję "chipa TDI" z Allegro i był tam zwykły opornik :)

    uzdzik napisał:
    Zamiast korytka możesz montować wszelkie połączenia w puszce elektrycznej lub podkuwać ścianę czy sufit za kamerą i tam chować...
    ps. są też bez kabelka nieco mniejsze


    W puszce raczej wszystkiego nie chowam, gdyż transformator jest wymagany na obydwu końcach. Masz może namiary na te mniejsze, bez kabla ?
  • Pomocny post
    #5 9553796
    Misiek1233
    Poziom 19  
    Posty: 244
    Pomógł: 25
    Ocena: 152
    Osobiście stosuję TR1-C z oferty SPS'u.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 9554270
    uzdzik
    Poziom 17  
    Posty: 275
    Pomógł: 13
    Ocena: 15
    Jacek28 napisał:
    Masz może namiary na te mniejsze, bez kabla ?

    Pewnie tu masz przykłady:
    Link

    a przy rejestratorze możesz użyć wielokanałowych pod tym linkiem też masz przykłady.
  • REKLAMA
  • #7 9558552
    Jacek28
    Poziom 19  
    Posty: 565
    Pomógł: 5
    Ocena: 46
    Misiek1233 napisał:
    Osobiście stosuję TR1-C z oferty SPS'u.


    Fakt, jest mniejszy bo bez kabla. Dziękuję za namiar.

    uzdzik napisał:

    Pewnie tu masz przykłady:
    Link

    a przy rejestratorze możesz użyć wielokanałowych pod tym linkiem też masz przykłady.


    Spory wybór, dziękuję.
    Testował ktoś z Was jakie sa objawy w przypadku podłączenia transformatora tylko na jednym końcu, ewentualnie bez niego na krótkim odcinku (np. do 10m) ? Pewnie spadek kontrastu i jakości ?
  • Pomocny post
    #8 9558595
    Misiek1233
    Poziom 19  
    Posty: 244
    Pomógł: 25
    Ocena: 152
    Jacek28 napisał:

    Testował ktoś z Was jakie sa objawy w przypadku podłączenia transformatora tylko na jednym końcu, ewentualnie bez niego na krótkim odcinku (np. do 10m) ? Pewnie spadek kontrastu i jakości ?


    Przede wszystkim niedopasowanie poskutkuje odbiciami sygnały a tym samym rozostrzeniem obrazu i wielokrotnymi konturami.
  • #9 9558784
    uzdzik
    Poziom 17  
    Posty: 275
    Pomógł: 13
    Ocena: 15
    Ale nie koniecznie :) czasami w krytycznych sytuacjach dla sprawdzenia działania zdarzyło mi się tak podłączyć, i tu loteria bo miałem przypadek że działało i to nawet nieźle jak na takie połączenie... (rewelacji oczywiście nie było )
  • #10 9558922
    Jacek28
    Poziom 19  
    Posty: 565
    Pomógł: 5
    Ocena: 46
    Pewnie dużo zależy od samej kamery i jej układów filtrujących. W każdym razie ryzyko pogorszenia obrazu istnieje. Dziękuję za odpowiedzi.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje mniejszych rozwiązań do połączenia kamer z rejestratorem, zamiast stosowanych dotychczas transformatorów impedancji, które zajmują dużo miejsca. W odpowiedziach podano, że transformator jest niezbędny do dopasowania impedancji, a jego brak może prowadzić do problemów z jakością obrazu, takich jak odbicia sygnału i rozmycie. Zasugerowano również użycie mniejszych modeli transformatorów, takich jak TR1-C z oferty SPS, oraz montaż w puszkach elektrycznych. Użytkownik zauważył, że w przypadku podłączenia transformatora tylko na jednym końcu, jakość obrazu może się pogorszyć, ale w niektórych przypadkach działało to zadowalająco.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA