Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria kosy spalinowej sthil fs310

02 Cze 2011 18:52 4778 3
 • Poziom 9  
  Witam! Dzisiaj w czasie pracy pomimo działania silnika przestała obracać się głowica. W tym czasie kosa nie była mocno obciążona, obcinałem pojedyncze źdźbła trawy. W którym miejscu jest sprzęgło? Bardzo nie dadzą się odkręcić dolne śruby, tzn są wykonane z aluminium i obawiam się zniszczenia ich. Jak się dostać do sprzęgła i na jakiej zasadzie ono działa?
  Z góry bardzo dziękuję za zainteresowanie i podpowiedź.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 10  
  Sprzęgło znajduje się mniej więcej w okolicy połączenia silnika z rurą i tam musisz szukać śrub do odkręcenia i osłon do zdjęcia. Sprzęgło jest odśrodkowe, znaczy to że zaczyna działać w momencie kiedy wzrastają obroty silnika kosy. Mało prawdopodobne jest żeby objawy opisane przez Ciebie dotyczyły uszkodzenia sprzęgła. Moim zdaniem najpierw szukałbym przyczyny w uszkodzonej przekładni na samym końcu kosy.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 9  
  Bardzo dziękuję za odpowiedzi i bardzo pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
 • Poziom 9  
  Dzisiaj znalazłem przyczynę, być może komuś to w przyszłości pomoże:
  -Otóż nic nie zostało uszkodzone, ani sprzęgło, ani głowica. Natomiast najprawdopodobniej pod wpływem drgań wysunęła si rura od strony sprzęgła i wewnętrzny przekaźnik, który ma przekrój kwadratowy nie łączył się przez to z głowicą.
  -Uprzedzam o dopasowaniu narzędzi, gdyż śruby są wykonane z aluminium i bardzo łatwo je zniszczyć, a gwint na nich jest bardzo nietypowy.
  Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.