Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinia o programie - błędy tylko dla zainteresowanych

Reinawen 09 Cze 2011 13:33 1260 6
  • #1 09 Cze 2011 13:33
    Reinawen
    Poziom 11  

Witam,
    mam prośbę tylko dla osób zainteresowanych, napisałem prosta grę w pascalu i prosiłbym bardziej zaawannsowanych programistów o jakiekolwiek opinie, wskazówki czy też błedy znalezione w kodzie. Program jest dopiero w fazie początkowej. Zdaję sobie sprawę że moja prośba jest dość czasochłonna ( kodu jest sporo ) dlatego jak już pisałem prosze o to tylko osoby zainteresowane.

Krótki opis:
    Gra polega na przejściu lebiryntu bez przekroczenia żadnej z ścian, program napisany jest w pascalu. Po jego starcie i kilku procedurach początkowych można go zakończyć w dowolnej chwili literą ' k ' z klawiatury.

Dołączam :
    labirynt.exe
    labirynt.pas
    Labirynt.bak

Cały kod został napisany własnoręcznie nie skopiowany ! Jestem początkujący więc prosiłbym z kulturą i rezerwą.

Miło widziane wszelkie sugestie co powinnienem zmienic lub napisać w inny sposób.

0 6
  • Pomocny post
    #3 11 Cze 2011 16:53
    Dżyszla
    Poziom 42  

Słyszałeś o wcięciach w kodzie?

Cytat:
    BGI Error: Graphics not initialized (use InitGraph)

Trochę niekompletne to archiwum... Nawet bym sobie poradził, ale nie chce mi się wypalać płytki z plikiem, żeby tylko był na dysku e: (InitGraph(Karta,Tryb,'e:\TP\bgi');)

0
  • #4 12 Cze 2011 19:21
    Reinawen
    Poziom 11  

Zapomniałem,
    dorzucam cały folder UNITS i BGI.
    Kto nie wie, przed kompilacją wystarczy
    Options -> Directories i w unit directories trzeba wpisać ścieżkę do folderu UNITS.
    Nie wiem w jaki sposób mógłbym to zapisać aby uniknąć tego przy każdym ponownym uruchomieniu pascala.

Przepraszam za komplikację lecz nie jestem zbyt doświadczony w pascalu.

Wie ktoś jak dorzucić ten moduł graficzny do pliku .exe ? Jest to wogóle możliwe w przypadku pascala ?

PS. o wcięciach słyszałem postaram się zacząć stosować. :)

0
  • Pomocny post
    #6 13 Cze 2011 11:26
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Zawsze można jeszcze biblioteki BGI dodać do pliku EXE, jako obiekty.
    Wtedy problem zostanie rozwiązany definitywnie.
    Tu jest całkiem rozsądny artykuł na ten temat : Linkowanie BGI do pliku wykonywalnego.

0
  • #7 13 Cze 2011 22:17
    Reinawen
    Poziom 11  

Bardzo pożyteczny niestety zajmę się tym dopiero pod koniec tygodnia. Czeka mnie jeszcze część praktyczna egzaminu zawodowego.

0