Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zestawu 5.1 do LCD LG 37 LH 7000, wyprowadzenie dźwięku

enrico2000 10 Cze 2011 11:54 2127 0
  • #1 10 Cze 2011 11:54
    enrico2000
    Poziom 9  

Witam.
    Mam spory problem i nigdzie nie udało mi się otrzymać wystarczających informacji.
    Mianowicie chciałem kupić sobie jakiś zestaw głośników 5.1 lub kina domowego (nie mam za dużo funduszy) i podłączyć to pod mój TV LG 37 LH 7000. Problem pojawia się jeśli chcę wykorzystywać głośniki zarówno do oglądania TV cyfrowej z dekodera (UPC Mediabox HD), do grania na konsoli Xbox 360, oraz w filmach MKV odtwarzanych przez tv (przez wejście USB). Chciałem zakupić jakis amplituner
    który podłączył bym Coaxialem do dekodera, lecz problem pojawia się przy odtwarzaniu MKV z TV. Czy jeśli podłącze TV za pomocą Opticala (w tv mam tylko jedno wyjście - Optical) do amplitunera to dźwięk z filmów MKV będzie 5.1 ? Gdzies czytałem, że TV puści dźwięk po 5.1, znów ktoś inny napisał, że tylko wtedy jeśli MKV będzie w DTS lub DOLBY, jeśli RIP Ac3(a takie ripy najczęściej odtwarzam) to już nie pójdzie dźwięk na 5.1. Najłatwiej było by mi podłączyć TV do ampli ( chcę pominąć kupno odtwarzacza), wtedy z każdego źródła miałbym dźwięk tyle tylko czy wtedy będę miał 5.1 (zarówno z dekodera jak i mkv)? Dekoder połączony z TV oczywiście po HDMI.
    Poradźcie jak podłączyć zestaw 5.1 ażeby móc cieszyć się dźwiękiem oglądając TV cyfrową (np. Canal+) a także oglądając filmy MKV z dysku zewnętrznego.
    I jeszcze jedno pytanie.
    Jak to jest w przypadku gdy kanał nie nadaje dźwięku 5.1 ? Jest wtedy
    podwójne stereo czy działają tylko 2 przednie?
    Będę wdzięczny za pomoc

0 0