logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Radio CD6000 w Fordzie Mondeo - brak możliwości wpisania kodu po wymianie akumulatora

zibbi6870 12 Cze 2011 13:57 8663 10
REKLAMA
  • #1 9603129
    zibbi6870
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 5
    Witam.
    Mam do państwa pytanie. Mój Ford stal 2 dni bez akumulatora i po podpięciu nowego okazało się, że nie mogę wpisać kodu. Radio się załącza ale nic więcej nie mogę z nim zrobić. Dodam, że radio jest oryginalne i posiadam do niego kod. Poproszę o pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 9603159
    sSmall
    Poziom 21  
    Posty: 815
    Pomógł: 36
    Ocena: 81
    witam odłącz na kilka minut akumulator może to coś da. A jak nie to do serwisu rtv lub forda i oni coś na to poradzą
  • #3 9603178
    zibbi6870
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 5
    akumulator był odłączony na parę minut nie dało to nic jak nacisnę przycisk 6 + 1 to mi sprawdza stan głośników i za chwile pokazuje sie komunikat enter code_ _ _ _ i ciągle mrugają te kreseczki
  • REKLAMA
  • #4 9603223
    zibbi6870
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 5
    mam taki numer Xxxxxx typ FD 6000CD

    Moderowany przez Błażej:

    Łamanie zasad wewnętrznych działu. Ostrzeżenie.

  • REKLAMA
  • #5 9603250
    Paolo1976
    Poziom 24  
    Posty: 629
    Pomógł: 43
    Ocena: 424
    Spróbuj wpisać kod: xxxx
    Moderowany przez Błażej:

    Łamanie zasad wewnętrznych działu. Ostrzeżenie.

  • #6 9603743
    fabi
    Spec od car audio
    Posty: 691
    Pomógł: 123
    Ocena: 193
    Paolo1976 to żeś dał poradę, jeszcze lepszą niż kolega sSmall.
    Zibbi6870 napisał, że radio wyświetla code ----, kod ma, tylko go nie może wpisać, a Ty piszesz aby wpisał kod, który mu podajesz.

    Zibbi6870 napisz dokładnie jakie to radio, bo informacja 6000 CD nic nie mówi. Tych radii jest wiele odmian. http://codedradio.info/?i=bn&st=6000+CD

    Napisz jaki to part number oraz na jakim procesorze jest zrobione. Być może że uszkodził się wsad w procesorze, bądź uszkodziły się porty procesora (typowe dla radii na procesorze ST92Fxxx).
  • #7 9604877
    zibbi6870
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 5
    FORD 6000 CD RADIO/SINGLE CD CODE 0000-9999 3S7T-18C815-AC VISTEON ST92F150CV1QB MCU TDA8587J to ten typ tego radia dziekuje
  • #8 9605402
    fabi
    Spec od car audio
    Posty: 691
    Pomógł: 123
    Ocena: 193
    Czy przy pytaniu o CODE - - - - jest jeszcze jakaś cyfra?

    Prawdopodobnie uszkodził się wsad w procesorze. Jest to do naprawienia.
  • #9 9607034
    zibbi6870
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 5
    Tak, jest code enter _ _ _ _82
  • #10 9607250
    fabi
    Spec od car audio
    Posty: 691
    Pomógł: 123
    Ocena: 193
    Podczas odłączania bądź podłączania akumulatora musiała zaiskrzeć klema i w procesorze radia wysypał się wsad.
    Masz teraz 82 próbę wpisania kodu, gdzie po 13 próbie radio się blokuje.

    Jest to do naprawienia. Trzeba przeprogramować procesor.
  • REKLAMA
  • #11 9628838
    zibbi6870
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 5
    Dziękuje za wszystkie porady okazało sie wystarczyło zresetować radio za cenę 10 zł i wszystko ok pozd

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z radiem Ford CD6000 w swoim samochodzie Ford Mondeo, które po wymianie akumulatora nie pozwala na wpisanie kodu. Radio uruchamia się, ale nie reaguje na próby wprowadzenia kodu. Użytkownicy sugerowali odłączenie akumulatora, sprawdzenie stanu radia oraz podanie szczegółowych informacji o modelu. Okazało się, że problem mógł być spowodowany uszkodzeniem wsadu w procesorze radia, co może wymagać naprawy. Ostatecznie, użytkownik rozwiązał problem przez zresetowanie radia, co kosztowało 10 zł.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA