Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HUSQVARNA 235 Pilnie poszukiwany schemat budowy takiej pilarki spalinowej.

14 Cze 2011 11:42 20756 15
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Pilnie potrzebuję schemat gdzie rozrysowana jest budowa pilarki spalinowej Husqvarna 235 lub inna pilarka Husqvarny.Pilarkę zawiozłem tylko do przeprowadzenia regulacji bo czasem gasła a serwisant rozebrał ją w drobny mak i stwierdził niby uszkodzenie tłoka i łożysk i zaśpiewał za naprawę 350 zł gdzie nowa kosztuje niespełna 2 razy więcej.Stwierdziłem że przesadził troszkę z kosztem naprawy gdyż części które opisał jako uszkodzone zakupiłem za niewiele ponad 100 zł a tak szczerze mówiąc mam wątpliwości czy w ogóle one są uszkodzone ponieważ nie widać na nich żadnych wad.Tym samym odebrałem sprzęt w pudełku rozkręcony w drobny mak.Zakupiłem nowy tłok i łożyska ale pilarka jest tak drobno rozkręcona że nie dam rady jej złożyć bez pomocy schematu bądż kogoś kto ma z tym do czynienia na co dzień.
    Bardzo proszę szanownych kolegów i koleżanki o pomoc w znalezieniu schematu omawiającego budowę tego lub podobnego modelu pilarki spalinowej ponieważ przeszukałem wiele stron w internecie i niczego w w/w temacie nie znalazłem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Serdeczne dzięki kolego :)
    Właśnie coś takiego potrzebowałem .Dzięki tym rysunkom na pewno dam radę to sklecić w jedną całość.Jeszcze raz wielkie podziękowania :)

Ps. Czy niewielkie 2-3 mm wgłębienie na górnej części tłoka mogło mieć wpływ na nierówną pracę pilarki (wchodzenie samej na wysokie obroty i gaśnięcie) ?? Gość z serwisu tym właśnie tłumaczył wadliwą pracę pilarki.
    I jeszcze jedno pytanko... nie widzę w częściach praktycznie żadnych uszczelek.Czy wystarczy przy składaniu smarowanie silikonem wysokotemperaturowym??
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    No właśnie kupiłem czerwony silikon.
    Gdzie można dostać tą masę o której piszesz ?
    Kupiłem łożyska z uszczelniaczami i nowy tłok. Mam nadzieję chociaż że jak uda mi się to skręcić w jedną całość to będzie jakoś działać :) Zastanawia mnie dlaczego aż tak drobno ją gość porozkręcał chcąc dostać się tylko do tłoka i wału. Jutro zrobię zdjęcia i wrzucę.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    HUSQVARNA 235 Pilnie poszukiwany schemat budowy takiej pilarki spalinowej. HUSQVARNA 235 Pilnie poszukiwany schemat budowy takiej pilarki spalinowej. HUSQVARNA 235 Pilnie poszukiwany schemat budowy takiej pilarki spalinowej. HUSQVARNA 235 Pilnie poszukiwany schemat budowy takiej pilarki spalinowej.

Jak widać na zdjęciach tłok ma wgłębienie tak jakby uderzył o coś.Ale jest ono niewielkie więc nie wiem czy mogło by mieć jakiś wpływ na pracę pilarki.

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

Może zadam głupie pytanie....ale czy misę korbową muszę zalać jakimś olejem :?:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Zrób zdjęcie łożysk.
  • Poziom 9  
    Dzięki schematowi zbliżam się ku końcowi skręcania. Nie było takie skomplikowane ale bez schematu nie dałbym na pewno rady bo za dużo drobnych części. Mam jedną wątpliwość co do pewnej sprawy :
    Czy ta część ze sprężynami na zdjęciu jest prawidłowo zamontowana czy mam ją zakręcić odwrotnie??

A to są zdjęcia łożysk które odebrałem z serwisu wraz z całym pudełkiem części:D :
    HUSQVARNA 235 Pilnie poszukiwany schemat budowy takiej pilarki spalinowej. HUSQVARNA 235 Pilnie poszukiwany schemat budowy takiej pilarki spalinowej.
    Jedno prócz lekkiego szumienia wydaje się ok.Natomiast drugie jest rozwalone i uszczelniacz też widać że nie jest w najlepszej kondycji. Dziwią mnie te ślady uderzeń na łożysku i wyrwany ten drut z koronki. Przeszło mi przez myśl że mechanik mógł celowo uszkodzić to łożysko.
    Oczywiście założyłem nowe łożyska i uszczelniacze. Tłok też dałem nowy ale sądzę że to tylko wdana kasa skoro to wgłębienie na nim nie stanowi większej wady.
  • Poziom 9  
    Skręciłem wszystko i uruchomiłem pilarkę.Wydaje mi się że chodzi trochę nierówno i czasem gaśnie ale może tylko teraz potrzebna jest regulacja.Tylko chyba można ją wykonać w serwisie bo pokrętła regulacji są na jakiś specjalny klucz.

A oto "gratisy",które znalazłem w pudełku z częściami mojej piły :

Niektóre części nawet nie od tego modelu.Dobrze że ja miałem wszystkie części ale komuś ich braknie jak widać.:D
  • Poziom 9  
    To może przy okazji poproszę jeszcze o krótki opis jak wykonać prawidłowo taką regulację :lol:
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc w temacie :) Dzięki temu problem ze złożeniem pudełka części w jedną , działającą co ważne całość został rozwiązany :D