Witam
Nie wiem czy tak sformułowany temat jest zrozumiały dlatego napiszę w czym problem.
Każdy (prawie) telewizor ma funkcję automatycznego wyłączenia się przy zaniku sygnału. Problem w tym, że po zakupie dekodera DBOX Dm500 już się tak nie dzieje, bo dekoder po wyłączeniu z pilota co prawda obrazu nie wyświetla ale sygnał jest cały czas (widać np zegarek na ekranie).
Czy jest jakaś możliwość takiego skonfigurowania dekodera żeby po jego wyłączeniu sygnał nie był podawany na eurozłącze i żeby TV rozpoznał to wyłączenie jako "BRAK SYGNAŁU" ?
Nie wiem czy tak sformułowany temat jest zrozumiały dlatego napiszę w czym problem.
Każdy (prawie) telewizor ma funkcję automatycznego wyłączenia się przy zaniku sygnału. Problem w tym, że po zakupie dekodera DBOX Dm500 już się tak nie dzieje, bo dekoder po wyłączeniu z pilota co prawda obrazu nie wyświetla ale sygnał jest cały czas (widać np zegarek na ekranie).
Czy jest jakaś możliwość takiego skonfigurowania dekodera żeby po jego wyłączeniu sygnał nie był podawany na eurozłącze i żeby TV rozpoznał to wyłączenie jako "BRAK SYGNAŁU" ?