logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka BEKO WBF 6006 XG - brak reakcji programatora, nie wpuszcza wody

Peterson1 16 Cze 2011 21:24 3107 6
REKLAMA
  • #1 9620881
    Peterson1
    Poziom 18  
    Posty: 385
    Pomógł: 4
    Ocena: 82
    Witam
    Pralka jak w temacie. Podczas prania wybiło bezpiecznik w mieszkaniu. Po ponownym podłączeniu zachowuje się jak opisałem poniżej.
    Pralka uruchamia się tylko w niektórych pozycjach programatora a dokładnie odzywa się tylko silnik (wirowanie i wolne obroty bębna).
    Pralka nie wpuszcza wody jak i też nie działa pompka wody. Programator ustawiałem w każdej pozycji z podłączonym miernikiem na elektrozaworze - brak napięcia.
    Również w żadnej pozycji programatora nie załącza się pompka.
    Według mnie programator się skończył - jeśli może być jakaś inna przyczyna to proszę o wskazówki.
  • REKLAMA
  • #2 9629098
    Peterson1
    Poziom 18  
    Posty: 385
    Pomógł: 4
    Ocena: 82
    Czy nikt na prawdę nie ma nic do powiedzenia na ten temat?
  • REKLAMA
  • #3 9630069
    nares
    Specjalista AGD
    Posty: 8713
    Pomógł: 1515
    Ocena: 3381
    Sprawdź pompę ~ 180 Ohm i grzałkę ~ 25 Ohm.
  • REKLAMA
  • #4 9641868
    Peterson1
    Poziom 18  
    Posty: 385
    Pomógł: 4
    Ocena: 82
    Dzięki nares za odpowiedź. Grzałka wykazuje około 29 Ohm - czyli raczej sprawna. Pompka faktycznie spalona - widać gołym okiem.
    Połowicznie byłby problem załatwiony. Ciekawe czemu tylko nie nabiera wody - może oberwał też sterownik!?
  • REKLAMA
  • #5 9641892
    andrzej1959
    Specjalista AGD
    Posty: 3332
    Pomógł: 223
    Ocena: 814
    Cytat:
    Ciekawe czemu tylko nie nabiera wody - może oberwał też sterownik!?

    Wymień pompę to zobaczysz.
  • #6 9641916
    Peterson1
    Poziom 18  
    Posty: 385
    Pomógł: 4
    Ocena: 82
    W takim razie zaczynam poszukiwania pompki. Może ktoś na forum ma do sprzedania?
  • #7 9642100
    nares
    Specjalista AGD
    Posty: 8713
    Pomógł: 1515
    Ocena: 3381
    Silnik pompy do łapy i do sklepu z częściami AGD - standard.

Podsumowanie tematu

✨ Pralka BEKO WBF 6006 XG nie reaguje na programator, nie wpuszcza wody ani nie działa pompka. Po awarii, która spowodowała wyłączenie bezpiecznika, pralka uruchamia się tylko w niektórych pozycjach programatora, a silnik działa jedynie w trybie wirowania. Użytkownik sprawdził napięcie na elektrozaworze, które wynosi 0, co sugeruje uszkodzenie programatora. Odpowiedzi na forum sugerują sprawdzenie grzałki (29 Ohm) oraz wymianę uszkodzonej pompki, co może rozwiązać problem z nabieraniem wody. Użytkownik planuje poszukiwania nowej pompki.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA