Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Movano 2.5CDTI '08 - Montaż tempomatu

27 Cze 2011 00:43 2573 3
 • Poziom 9  
  Witam,

  Szukam informacji jak zamontować tempomat w aucie jak w tytule. Z tego co wiem, ten samochód występuje w wersji z tempomatem - czy zatem wystarczy podłączyć odpowiednie przyciski i uruchomić opcje w ECU??

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Sprawdziłem dokładnie przewody i wtyczki które idą do miejsca montowania przycisków od tempomatu - są trzy biała, brązowa i czerwona. Z tego co wiem to chyba jedna od podgrzewania szyby a reszta tempomat. Czy zatem tylko podpiąć przyciski i ewentualnie przeprogramować ECU???

  Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Witam,
  pozwolę sobie odświeżyć temat, wszystko to samo tylko auto z 2004 silnik G9 A754.
  Również jestem w trakcie dokładania tempomatu, u mnie jednak wtyczki w kabinie nie występują.
  Co wiem, albo wydaje mi się, że wiem:
  Według schematu do sterowania tempomatu wykorzystywane są przewody wychodzące z komputera na pinach B2, D4, E4, F4 pierwszej wtyczki licząc od kabiny. Włączenie tempomatu powinno uruchamiać podłączenie D4 do +12V, włłączenie ogranicznika prędkości przez podłączenie E4 do +12V. Zwiększanie i zmniejszenie zadanej prędkości następuje przez zwieranie B2 z F4 przez jakieś rezystory w przełączniku.
  Według schematu u mnie do białej częsci wtyczki R34 dochodzą przewody D4 do 1, B2 i F4 do 2 i 3, brakuje E4 odpowiedzialnego za ogranicznik prędkości, ale to mi nie przeszkadza, dalej nie ma już żadnych przewodów.
  Pytania:
  1. Czy dobrze zlokalizowałem przewody we wtyczce R34?
  2. Czy tempomat trzeba aktywować w komputerze, jeżeli tak to jak?
  3. Jaka jest rezystancja oporników w przełączniku zwiększania i zmniejszania prędkości i czy dobrze to interpretuję, czy też ten przełącznik jest bardziej skomplikowany?
  4. Czy bez powyższego przełącznika tempomat będzie działał?
  5. Czy po zwarciu D4 z komputera do +12V Tempomat powinien się uaktywnić i zaświecić kontrolkę na desce rozdzielczej, ewentualnie jaka jest procedura włączenia działąjącego tempomatu, ponieważ w necie znalazłem tylko czeską instrukcję obsługi?

  Z góry dziękuję za odpowiedź na którekolwiek pytanie.
  pozdrawiam
 • Poziom 14  
  witam,
  nadala uporczywie walczę z tym tempomatem, czasami udaje się go uaktywnić i w clipie pokazuje pracę w trybie 5 i trybie 10, ale nie trzyma prędkości. Czy ktoś wie co to za tryby pracy i z czego wynikają?