Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

włączanie się niechcianych stron

17 Lip 2011 16:55 12269 39
  • Poziom 9  
    Witam,
    podczas zwykłego czytania stron www np. kliknięcie na jakiś link otwierają mi się jakieś niechciane stronki (reklamy, etc)
    część z nich mam wrażenie notorycznie te same
    nie mam pojęcia co załapał mój komp
    niestety jestem laikiem w sprawach rejestrów, etc,
    proszę cierpliwą osobę o pomoc
    cierpliwą, gdyż jak sądzę po drodze będę potrzebować informacji, co i jak mam "wywołać" w kompie, żeby pokazać np. rejestry czy uruchomione procesy
    pozdrawiam
    Adam
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Zrob skan przy pomocy mbam oraz cureit.
    Daj w zalaczniku oba logi z OTL.
  • Poziom 9  
    No włąśnie,
    na początek podziękuję, a dalej muszę poprosić o łopatologię, po prostu nie mam pewności czy (część) dobrze rozumiem, a inne czy wogóle czaję jak wykonać
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Sciagnij mbam oraz cureit, przeskanuj system, usun to co wykryja. Nie trzeba do tego specjalistycznej wiedzy. Nastepnie sciagnij OTL, nacisnij Skanuj, po zakonczeniu otworza sie dwa pliki, daj je w zalaczniku i tyle.
  • Poziom 9  
    Z pierwszym i drugim , jasne, że jasne :)
    już działają
    komp jest dość napchany i nie najnowszy zatem to potrwa, co do trzeciego (nie miałem pojęcia, dzięki), jak to wykonam to zarez podeślę

P.S.
    Czy z tych plików będziesz też mógł mi podpowiedzieć co i jak włączyć lub wyłączyć np. w msconfig, żeby trochę odmulić kompa ?

Adam
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Tak.
  • Poziom 9  
    Malware znalzał kilkanaście, z Dr Web się zdiwiłem jego skrupulatnością , w trybie rozszerzonej ochrony przy szybkim skanowaniu trwało to bardzo długo (znalazł jednego trojana) , potem mały problem z kompem i o 1-szej w nocy poddałem się, teraz zapuszczę pełne skanowanie i moze (jak skończy sam bez "popychanek") po pracy uda mi się załączyć ostatni - OTL. Tak czy siak jak tylko bedę gotów (a w tygodniu już gorzej z czasem) odezwę sie i załączę pliki, dzięki i pozdrawiam
    Adam
  • Poziom 9  
    Witam,
    ufff nie sądziłem, że te skanowanie zajmie blisko dwa dni.
    (z małą nocną przerwą)

W załączeniu przesyłam te dwa pliki, które wygenerował OTL
    oraz
    dodatkowe informacje (nie wiem czy przydatne):
    a)
    komp po tych skanach (pomimo, że wcześniej miałem część wyłączoną z autostartu) przywrócił mi część programów, kiedyś używanych tylko na żądanie (z palca) - obecnie startują wraz z systemem i nie będę tego zmieniać, aż do Twojej decyzji
    b)
    nie wiem czy to w tej sprawie ma jakiekolwiek znaczenie (skanowanie kompa, mulenie koma i te "brudy", które wywaliły polecane programy ), ale w komputerze mam postawiony (jak nie przekręcę) tzw Raid (na beckup)
    c)
    w załączeniu przesyłam jeszcze trzeci plik - zrzut ekranowy, który pomimo tych zabiegów pojawia się teraz
    d)
    jest jeszcze podobny (graficznie) komunikat pojawiający się po starcie / uruchomieniu Windowsa, ale dotyczy czegoś systemowego / może Windowsowego , tyle, że dość szybko znika (nie zrobiłem zrzutu)

raz jeszcze proszę o pomoc i z góry dziękuję

P.S.
    jak wspominałem w tygodniu roboczym mam sporo mniej możliwości czasowych stąd mój kontakt będzie o mniejszej częstotliwości , (do późna jestem poza domem)

pozdrawiam
    Adam

• Spec od komputerów
    Uzyj HdTune (nie pro) i daj screeny ze wszystkich zakladek programu.

Usunales to co wykryl mbam oraz cureit?

Odinstaluj:
    pdfforge Toolbar v1.1.1
    SLOW-PCfighter
    Przyspiesz Komputer
    Winamp Toolbar
    Uniblue SpeedUpMyPC
    Uniblue RegistryBooster
    Spybot - Search & Destroy

Usun z autostartu:
    C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\Adobe Acrobat Speed Launcher.lnk

Do tego zbedne:
    Norton Internet Security <- spowalnia tylko system.

Przy instalacji programow uwazaj co masz zaznaczone i nie instaluj dodatkowego oprogramowania.

Wykonaj skrypt w OTL:

:OTL
    IE - HKLM\..\URLSearchHook: {57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll (AOL LLC.)
    IE - HKCU\..\URLSearchHook: {57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll (AOL LLC.)
    IE - HKCU\..\URLSearchHook: {E312764E-7706-43F1-8DAB-FCDD2B1E416D} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\SearchSettings.dll (Spigot, Inc.)
    IE - HKCU\..\URLSearchHook: {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - Reg Error: Key error. File not found
    O2 - BHO: (Winamp Toolbar Loader) - {25CEE8EC-5730-41bc-8B58-22DDC8AB8C20} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll (AOL LLC.)
    O2 - BHO: (pdfforge Toolbar) - {B922D405-6D13-4A2B-AE89-08A030DA4402} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\pdfforgeToolbarIE.dll (Spigot, Inc.)
    O2 - BHO: (no name) - {E312764E-7706-43F1-8DAB-FCDD2B1E416D} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\SearchSettings.dll (Spigot, Inc.)
    O3 - HKLM\..\Toolbar: (pdfforge Toolbar) - {B922D405-6D13-4A2B-AE89-08A030DA4402} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\pdfforgeToolbarIE.dll (Spigot, Inc.)
    O3 - HKLM\..\Toolbar: (Winamp Toolbar) - {EBF2BA02-9094-4c5a-858B-BB198F3D8DE2} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll (AOL LLC.)
    O3 - HKCU\..\Toolbar\ShellBrowser: (no name) - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No CLSID value found.
    O3 - HKCU\..\Toolbar\ShellBrowser: (no name) - {31CF9EBE-5755-4A1D-AC25-2834D952D9B4} - No CLSID value found.
    O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (Winamp Toolbar) - {EBF2BA02-9094-4C5A-858B-BB198F3D8DE2} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll (AOL LLC.)
    O4 - HKCU..\Run: [DriverScanner] C:\Program Files\Uniblue\DriverScanner\launcher.exe (Uniblue Systems Limited)
    O4 - HKCU..\Run: [KiesTrayAgent] File not found
    O4 - HKCU..\Run: [SpeedUpMyPC] C:\Program Files\Uniblue\SpeedUpMyPC\launcher.exe (Uniblue Systems Limited)
    O4 - HKCU..\Run: [Twoje TVN24] File not found
    O8 - Extra context menu item: &Winamp Search - C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Winamp Toolbar\ieToolbar\resources\en-US\local\search.html ()
    O20 - HKLM Winlogon: UserInit - ("C:\Program Files\Przyspiesz Komputer\PCSpeedUpNotifier.exe") - C:\Program Files\Przyspiesz Komputer\PCSpeedUpNotifier.exe (Speedchecker)
    O29 - HKLM SecurityProviders - (digiwet.dll) - File not found
    [2011-07-18 20:40:05 | 000,000,262 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\RegistryBooster.job
    [2011-07-18 20:40:05 | 000,000,258 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\DriverScanner.job
    [2011-07-18 20:40:05 | 000,000,254 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\SpeedUpMyPC.job
    [2011-06-25 18:27:35 | 000,001,805 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\SLOW-PCfighter.lnk
    [2011-06-19 18:36:16 | 000,000,764 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\DriverScanner.lnk
    [2011-06-19 17:52:00 | 000,001,585 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\SpeedUpMyPC.lnk
    [2011-06-25 18:47:33 | 000,000,296 | -HS- | C] () -- C:\WINDOWS\tasks\zfgh.job
    [2011-06-19 18:36:16 | 000,000,764 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\DriverScanner.lnk
    [2011-06-19 17:52:00 | 000,001,585 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\SpeedUpMyPC.lnk

:Commands
    [emptytemp]

Wpisz tez w uruchom: sfc /scannow

Zainstaluj tez aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.

Ps. Uzyj ZMIEN i zamiesc poprawnie zdjecie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1013685.html
  • Poziom 9  
    Dzięki za błyskawiczną odpowiedź,
    muszę ją dokłądnie (pomalutku) przeczytać i przeanalizować, pewnie jeszcze będę pytać.
    Niestety dzisiaj już nie zdołam, wrócę z pewnością do tego jutro zaraz po powrocie do domu (niestety wieczorkiem)

pozdrawiam
    Adam
  • Poziom 9  
    Witaj,
    „łyso” mi, że pomimo, iż to mój "interes" nie mogę (jak wspominałem) podejść do tematu za jednym ciągiem i go zrealizować, ale nie mam innych szans i będę chciał (i prosił) dalej Cię męczyć w niestety takim słabym tempie (w tygodniu raz na dobę – wieczorkiem)
    (proszę zacznij czytać od dołu pkt 8 bo nie wiem co dalej zrobić) i właściwie czekam na podpowiedź)
    Przechodząc dalej do rzeczy:
    1.
    Napisałeś, że mam użyć HdTune , a nie pro
    hmm
    Czy możesz mi to bardziej łopatologicznie wyjaśnić ? Wydawało mi się, że robię dokładnie tak jak mi wcześniej napisałeś

2.
    Napisałeś o odinstalowywaniu, i tu muszę zapytać / podrążyć:
    a)
    Czy pdfforge Toolbar jest narzędziem, które umożliwia mi przechwytywanie „czegoś” do PDF (bo to akurat jest mi potrzebne narzędzie), z tym wstrzymam się chwilkę do Twojej odpowiedzi
    b)
    Winamp Toolbar – już wyleciał

Co do pozostałych mam świadomość , że trochę mulą kompa, ale one w mojej opinii uchodziły za przydatne a nawet wskazane narzędzia
    c)
    oprogramowania Uniblue (Driver Scanner, SpeedUpMyPC i RegistryBooster) jak potwierdzisz to nie będzie mi tak bardzo żal
    chociaż …..
    d)
    Spybot (i on jest chyba free) zainstalowałem całkiem niedawno , jak zaczęły mi się kłopoty z tymi stronkami , też pewnie go przeboleję
    e)
    natomiast najbardziej mi żal softu ( Przyśpiesz Komputer oraz SLOW PCfinger), który posiadam od dawna i wielokrotnie (corocznie) wykupowane i dość świeżo zapłacone licencje .
    Podobnie z Nortonem , używam go (legalnie) od wielu lat .
    Przed sprawą ze stronkami nie były aż tak bardzo upierdliwe. Powiedz proszę czy to w Twojej opinii w stosunku do nich jest konieczne, no i do tego czym miałbym zabezpieczać (legalnie) wówczas kompa ?

Czytając dalej Twoje porady muszę się niestety kolejny raz do-edukować / prosić Cię o to

3.
    Czy pisząc Usuń z autostartu
    C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\Adobe Acrobat Speed Launcher.lnk
    Masz na myśli “odhaczenie” tego w msconfig, czy może inne działanie ?

4.
    Zawsze starałem się zwaracać uwagę na instalacje, ale owszem czasem coś przemknie i doinstaluje się dodatkowo, będę zwracać jeszcze większą uwagę zgodnie z Twoją sugestią (chociaż nie licząc momentu po postawieniu systemu , aktualizacji licencji czy tym podobnych (no poza ostatnią sytuacją szukania pomocy w problemie, w którym mnie obecnie ratujesz) właściwie nie doinstalowuję za często nowego softu

5.
    Napisałeś, żebym wykonał skrypt OTL
    Tu również przyznaję się bez bicia, że nie bardzo wiem „z czym to mam jeść” 

6.
    Chociaż nie mam większego pojęcia jakie to były aktualizacje (1-szy link) to z pełną ufnością wykonałem je jak napisałeś (bynajmniej tak mi się wydaje że poszły jak należy)
    Wydaje się bo naprawdę nie wiem co miało oznaczać, żę mają być jako "out of date", ja po prostu kliknąłem w link
    7.
    Zdjęcie zmieniłem

8.
    W uruchom wpisałem komendę : sfc /scannow jak kazałeś, ale niestety system poprosił o CD ROM z dodatkiem Service Pack 3 ???? (celem skopiowania plików do buforu DLL)
    Nie posiadam takiego pomimo legalnego Windowsa  zatem chciałem się wycofać
    ALE !!!
    Tu po Anuluj pojawia się kolejny komunikat:
    Jeżeli anulujesz system Windows może wymagać włożenia dysku CD w przyszłości. Czy na pewno chcesz pominąć ten plik ?

No i nie wiem co teraz zrobić 
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Klikasz wybierasz z paska zadań pierwsze okno "Ochrona plików systemu Windows" (to z jednym przyciskiem anuluj) i klikasz anuluj.

1. ściągasz program HDtune a nie HDtune Pro i wykonjuesz polecenie Kolobosa

3. tak

5. wklejasz w okno główne OTL (w polu własny skrypt, czy jakoś tak) to

:OTL
    IE - HKLM\..\URLSearchHook: {57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll (AOL LLC.)
    IE - HKCU\..\URLSearchHook: {57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll (AOL LLC.)
    IE - HKCU\..\URLSearchHook: {E312764E-7706-43F1-8DAB-FCDD2B1E416D} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\SearchSettings.dll (Spigot, Inc.)
    IE - HKCU\..\URLSearchHook: {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - Reg Error: Key error. File not found
    O2 - BHO: (Winamp Toolbar Loader) - {25CEE8EC-5730-41bc-8B58-22DDC8AB8C20} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll (AOL LLC.)
    O2 - BHO: (pdfforge Toolbar) - {B922D405-6D13-4A2B-AE89-08A030DA4402} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\pdfforgeToolbarIE.dll (Spigot, Inc.)
    O2 - BHO: (no name) - {E312764E-7706-43F1-8DAB-FCDD2B1E416D} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\SearchSettings.dll (Spigot, Inc.)
    O3 - HKLM\..\Toolbar: (pdfforge Toolbar) - {B922D405-6D13-4A2B-AE89-08A030DA4402} - C:\Program Files\pdfforge Toolbar\pdfforgeToolbarIE.dll (Spigot, Inc.)
    O3 - HKLM\..\Toolbar: (Winamp Toolbar) - {EBF2BA02-9094-4c5a-858B-BB198F3D8DE2} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll (AOL LLC.)
    O3 - HKCU\..\Toolbar\ShellBrowser: (no name) - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No CLSID value found.
    O3 - HKCU\..\Toolbar\ShellBrowser: (no name) - {31CF9EBE-5755-4A1D-AC25-2834D952D9B4} - No CLSID value found.
    O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (Winamp Toolbar) - {EBF2BA02-9094-4C5A-858B-BB198F3D8DE2} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll (AOL LLC.)
    O4 - HKCU..\Run: [DriverScanner] C:\Program Files\Uniblue\DriverScanner\launcher.exe (Uniblue Systems Limited)
    O4 - HKCU..\Run: [KiesTrayAgent] File not found
    O4 - HKCU..\Run: [SpeedUpMyPC] C:\Program Files\Uniblue\SpeedUpMyPC\launcher.exe (Uniblue Systems Limited)
    O4 - HKCU..\Run: [Twoje TVN24] File not found
    O8 - Extra context menu item: &Winamp Search - C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Winamp Toolbar\ieToolbar\resources\en-US\local\search.html ()
    O20 - HKLM Winlogon: UserInit - ("C:\Program Files\Przyspiesz Komputer\PCSpeedUpNotifier.exe") - C:\Program Files\Przyspiesz Komputer\PCSpeedUpNotifier.exe (Speedchecker)
    O29 - HKLM SecurityProviders - (digiwet.dll) - File not found
    [2011-07-18 20:40:05 | 000,000,262 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\RegistryBooster.job
    [2011-07-18 20:40:05 | 000,000,258 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\DriverScanner.job
    [2011-07-18 20:40:05 | 000,000,254 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\SpeedUpMyPC.job
    [2011-06-25 18:27:35 | 000,001,805 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\SLOW-PCfighter.lnk
    [2011-06-19 18:36:16 | 000,000,764 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\DriverScanner.lnk
    [2011-06-19 17:52:00 | 000,001,585 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\SpeedUpMyPC.lnk
    [2011-06-25 18:47:33 | 000,000,296 | -HS- | C] () -- C:\WINDOWS\tasks\zfgh.job
    [2011-06-19 18:36:16 | 000,000,764 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\DriverScanner.lnk
    [2011-06-19 17:52:00 | 000,001,585 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Pulpit\SpeedUpMyPC.lnk

:Commands
    [emptytemp]
  • Poziom 9  
    Anulowałem, ale przepraszam nie bardzo wiem co dalej

Dodano po 4 [minuty]:

Dzięki za już
    postaram się wykonać dzisiaj tyle ile zdołam i jutro dokonczyć to co już wiem na pewno
    oczywiście opisując potem to co zrealizowałem

pozdrawiam
    Adam
  • Spec od komputerów
    Mozesz zintegrowac SP3 z plyta instalacyjna XP np. przy pomocy nlite. Nawet nie trzeba nagrywac, wystarczy podmontowac iso przy pomocy np. DT i wtedy uruchomic sfc. Na razie mozesz anulowac i tyle.

Wklejasz podany skrypt do OTL i naciskasz Wykonaj skrypt.

> Czy pisząc Usuń z autostartu C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy
    > \Autostart\Adobe Acrobat Speed Launcher.lnk

Usun skrot z Start -> Programy -> Autostart.

> Napisałeś, że mam użyć HdTune , a nie pro

Sciagnij HdTune i daj screeny ze wszystkich zakladek programu, nie ma tutaj czego tlumaczyc.

> Czy pdfforge Toolbar jest narzędziem, które umożliwia mi przechwytywanie „czegoś” do PDF

Nie, to smiec, ktory zainstalowales przy okazji.

> Driver Scanner, SpeedUpMyPC i RegistryBooster) jak potwierdzisz to nie będzie mi tak bardzo żal

Sa zupelnie zbedne. Ale jak bardzo chcesz to mozesz zostawic.

> Spybot (i on jest chyba free) zainstalowałem całkiem niedawno

Jak widzisz nic nie pomogl. Zbedny.

> natomiast najbardziej mi żal softu ( Przyśpiesz Komputer oraz SLOW PCfinger), który posiadam od dawna i wielokrotnie (corocznie) wykupowane i dość świeżo zapłacone licencje .

To te badziewia sa platne? Eh.. przeciez takie programy w ogole nie dzialaja i niczego nie przyspiesza. Zreszta wszystko co udostepniaja te programy mozna zrobic samemu recznie lub za pomoca darmowych programow.

> Podobnie z Nortonem , używam go (legalnie) od wielu lat .

Zbedny spowalniacz komputera. Ale jezeli masz licencje to poczekaj az sie skonczy i zmien na darmowy Avast. W zupelnosci wystarczy, a przy powazniejszej infekcji i tak niczego to nie zmieni czy bedziesz mial Avast czy Nortona.
  • Poziom 9  
    przepraszam elektro94, ale chyba jednak nie zaczaiłem :(
    anulowałem (wycofałem się) z wykonania polecenia Kolobosa poprzez Anuluj x 2
    Czy Twoja podpowiedź (w tej kwestii) poza samym anulowaniem miała na celu wskazanie mi jeszcze jakiegoś działania z Ochroną plików ?
    sroki za laizm
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Tylko anulowanie - najpierw pierwszego okna, potem drugiego.
  • Poziom 9  
    Poniżej screny z HD Tune (bo wyłączeniu, ale jeszcze bez deinstalacji softu, o którym pisaliśmy wyżej)
    Przy włączonych 2 oknach przeglądarki IE, Microsoft Outlook , jednym pliku Word i otworzonym Paint – do tych zrzutów) oraz przy opcji szybkiego skanu w zakładce skany błędów

Czy z tym SP3 nie da się jakoś inaczej ??

Dodano po 18 [minuty]:

pdfforge Toolbar v 1.1.1 chociaż się bronił - odinstalowany
    Spybot Search & Destroy - odinstalowany

Pozostałych już chyba teraz nie zdążę wykonać

Dodano po 5 [godziny] 43 [minuty]:

Poniżej raz jeszcze (dwa) zrzuty z HD Tune po w/w deinstalacjach i przy wyłączonych: poczcie i oknach IE

oraz skanowanie błędów HD w normalnym trybie

• Poziom 9  
    Witam,
    Dzisiaj troszeczkę "przeżyłem", jakieś 2 godz. „walki”, ale o tym później
    Po wczorajszych testach HD Tune
    Wyłączyłem jeszcze w poprzez msconfig z autostartu soft Uniblue tj. kolejno Driver Scanner, SpeedUpMyPC i RegistryBooster

Po restarcie otworzył o się oczywiście okienko informacyjne, że ustawienia zostały zmienione i td, ale to „popchałem” dalej
    Potem chwilkę jeszcze popracowałem (poczta Word, Excel) i tyle wczoraj

Dzisiaj:
    1.
    "Wykosiłem" z autostartu:

2.
    Odinstalowałem Sbybot

3.
    Wykonałem skrypt OTL
    Zgodnie z poleceniem
    Wygenerował się plik (tekstowy)

4.
    Raz jeszcze spróbowałem zainstalować zgodnie z jedną z powyżej zamieszczonych porad aktualizacje do programów wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe
    ale daje jakieś mignięcia , potem przy 2 próbie otworzyło się coś jak okienko dosowe i ….
    Dalej nic, nie wiedziałem co zrobić ?
    Zamknąłem je
    Dalej nie wiem co ma znaczyć, że miałem to zrobić jako out of date.

5.
    Odinstalowałem Google Tolbar

6
    Zgodnie z kolejnym poleceniem ściągnąłem i zainstalowałem CrystalDiskInfo
    (ufff dużo tego nowego i nieznanego mi softu)
    Zrobiłem to nawet trzykrotnie gdyż za żadnym razem Crystal nic nie wskazywał (i dalej nie wskazuje :(
    Jak w obrazku poniżej

Przy ostatniej instalacji pozwoliłem mu nawet na dodatkowe jak sugerował zainstalowane real playera (sądziłem, ze to może jakimś cudem ma związek), ale nie, Reala odinstalowałem
    Potem nie wiem czy dobrze, ale uznałem, że może trzeba maszynę „poprosić” o restart , żę może Crystal po tym zdiagnozuje dyski
    Zrobiłem to i się zaczęło
    Najpierw info o tej konfiguracji . Restartów robiłem kilka gdyż maszyna uruchamiała się do Windowsa zaczynała odświeżać ikony i uruchamiać procesy w tym te okna konfiguracji autostartu jako pierwsze i jakby zawieszała się w połowie tego procesu

(Uruchamianie do tego momentu też nie jest za szybkie), do tego nie wiem może bredxę, ale podczas uruchamiania jeszcze w wierszach poleceń dosowych / biosowych czy jak tam je nazwać przed pojawieniem się Windowsa mam wrażenie, że jeden z wpisów (bo inny kolor) pojawił się pierwszy raz (ale nie mam pewności)
    Przy wierszu z Raidem na jego końcu pomarańczowy napis Veryfi czy tym podobny , hmm
    Oczywiście próbowałem zarówno opcji zakończ bez ponownego uruchamiania jak i opcji uruchom ponownie
    Bez skutku , Ne dość że wrażenie „zwisu” to każdorazowo to samo
    Za, którymś restartem postanowiłem wejść w tryb administratora, w tryb uruchomienia awaryjnego
    Za każdym razem to samo  (rozpacz)
    Nie pozostało mi nic innego jak zorganizować sobie laptop (córki) i podjąć próbę wejście na forum z innego kompa
    Mój komp podczas tego zawieszania „wisiał” na połowicznie odświeżonym / uruchomionym pulpicie, ale myszka mogła pracować, zegar poszedł 2 min i również się zawiesił
    Zanim jednak połączyłem się z laptopa z forum
    Mój komp dokładnie po kolejnych 8 minutach ożył i uruchomił się !! ???

Po drodze pojawił się jeszcze jeden nowy komunikat jak z obrazka niżej

7.
    Dziwną rzeczą (po uruchomieniu) jaką zauważyłem jest także zniknięcie z pulpitu skrótów Driver Skanera i SpeedMyPC ?

8
    Jak już się uruchomił wyłączyłem mu start razem z Windowsem Spyware Doctor, żeby przy następnym uruchomieniu jak najmniej go obciążać

I to tyle, albo (jak na mnie) aż tyle na teraz, co zdołałem wykonać

Pozdrawiam i proszę o dalsze (z poprawką na mój laizm) wskazówki
    Adam
  • Spec od komputerów
    Masz poczekac az SecurityCheck.exe skonczy dzialac i wyswietli plik tekstowy.

Utworz plyte z SP3 i uruchom sfc /scannow tak jak wczesniej radzilem.
  • Poziom 9  
    Czyli te okno (dosowe) ma być otwarte, aż ....

Boję się, że z utworzeniem płyty nie podołam :(

Dodano po 53 [minuty]:

Wynik działania SecurityCheck:

przy czym zauważyłem, że podczas sprawdzania Antywirusów napisał, że system nie może odnaleźć pliku ????

W czwartek mogę być jeszcze później i nie wiem czy zdołam być w kontakcie (będę się starać), gdyby jednak było zbyt późno, to z całą pewnością będę usilnie zaglądać tutaj w piątek
    przyznaję, że lekko się w tych wszystkich nowościach jak dla mnie pogubiłem, ale staram się posłusznie wykonywać polecenia :)
    O ile potrafię i czaję
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Zainstaluj aktualizacje do firefox'a, javy i flasha. To wszystko.
  • Poziom 9  
    aktualizacje do firefox'a, javy i flasha zainstalowałem.

Czy to normalne, że Crystal Disk Info nic nie pokazał ?
    Czy nie da się jakoś inaczej podejść do tematu SP3 i sfc /scannow ?

Bardzo proszę o pozostałe wyjaśnienia i dalszy instruktaż.
  • Spec od komputerów
    > Czy to normalne, że Crystal Disk Info nic nie pokazał ?

To zapewne przez raid.

> Czy nie da się jakoś inaczej podejść do tematu SP3 i sfc /scannow ?

Nie, chyba, ze wezmiesz od kogos plyte z XP SP3.
  • Poziom 9  
    O co dokładnie z SP3 chodzi ? o reinstalację
    bo widziałem że zainstalowany jest u mnie
    czy ten posiadany wymaga ....nadpisania
    żeby móc uruchomić sfc /scannow
    co ma zrobić sfc /scannow ?

postaram się rozpytać znajomych o płytę
    bardzo bym chciał zrobić wszystko, co możliwe
    P.S.
    jeszcze nie miałem okazji dziękować
    dziękuję za to wszystko, w czym już mi pomogłeś i proszę o jeszcze trochę cierpliwości

Dodano po 9 [minuty]:

Czy to normalne, że Crystal Disk Info nic nie pokazał ?

To zapewne przez raid.

Czy odinstalowanie go nie zaszkodzi Raidowi ?
  • Poziom 9  
    Mam płytę z SP3 , tyle, ze z plikiem exe, a nie samo otwierającą się,
    na jutro powinienem mieć dodatkowo samobotowalną?

Mam już i samobotowalną, jednak ze względu na moje uwarunkowania czasowe (za krótka doba) fizycznie uruchomię ją najpewniej niestety dopiero w piątek wieczorkiem.

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Nigdy wcześniej tego nie robiłem, proszę o info, czy powinienem ją odpalić już na uruchomionym Windows, czy nią właśnie go uruchomić (tylko czy to nie spowoduje czegoś jak re-instalacja systemu?) Nie chcę namieszać , stracić Raid-a etc.

Zakładam, że komendę sfc /scannow uruchomię po zadziałaniu SP3
  • Spec od komputerów
    Masz tylko miec plyte w napedzie i nic wiecej. Nastepnie wpisac sfc /scannow

Zakoncz juz ten watek, nie ma sensu dalej tego ciagnac.
    Od poczatku nie mial zwiazku z tematyka tego dzialu.
  • Poziom 9  
    Już dwukrotnie próbowałem (z różnymi płytami SP 3), za każdym razem po wpisaniu komendy sfc /scannow
    wyświetla się komunikat, że powinienem włożyć CD z SP 3 dla XP Professional
    mam zainstalowany XP Home
    hmmm ???

Naprawdę teraz mnie to bardzo męczy, a wydaje się, że tak niewiele zostało, zeby dokończyć Twoje zalecenia

Kolobos każesz zakończyć mi ten wątek, co mnie zmartwiło
    nie chcę nikomu się naprzykrzać i zaśmiecać forum, ale bardzo bym chciał skończyć to, co zacząłem z Twoją pomocą
    Nie mam do kogo innego się z tym zwrócić :(sporo mi podpowiedziałeś i wiele pomogłeś, uwierz naprawdę się staram
    wszystko to, co mi podpowiedziałeś wykonywałem pierwszy raz i bardzo posłusznie niestety jak pisałem na samym początku jestem laikiem i stąd pewnie te moje błądzenie,
    bardzo dużo mi pomogłeś, ale nie wiem dlaczego każesz skończyć , chciałbym dokończyć to, co mi kazałeś
    i nie potrafię bez pomocy fachowca

P.S.
    przepraszam za lokalizację mojego wątku, ale jeżeli dobrze pamiętam po wpisaniu go na forum dostałem info, że go przeniesiono (sądzę, że admin), sądziełm, żę jak go przeniesiono to we własciwe miejsce, przepraszam.
  • Spec od komputerów
    Uruchom regedit, przejdz do: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\SourcePath i zobacz czy masz tam ustawiona litere napedu w ktorym masz plyte z XP. Jezeli nie to zmien tak zeby litera sie zgadzala z litera napedu.

Nastepnie sprawdz czy sfc dziala jak powinno.