Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwa routery i AP, czy to możliwe?

17 Lip 2011 19:07 1027 4
  • Poziom 2  
    witam!
    na początku przepraszam, że jako użytkownik bez postów od razu zadaję pytanie. kombinowałem, szukałem w necie, podobnej sytuacji nie znalazłem.

obecnie mam neostradę podzieloną na 4 komputery. nazbierało mi się jednak sprzętu, z którego korzystałem w innym miejscach i obecenie w domu posiadam teoretycznie zestaw który mógłby posłużyć do zrobienia wi-fi. schemat narysowany jest na załączonym obrazku, pytanie brzmi: czy to możliwe?
    gdy tak podłączałem działo się już chyba wszystko ;) net był, albo nie, ew. tylko przez chwilę. jeśli dało się wejść na adres 1 routera, to na drugi już nie, podobnie z access pointem, itd. moje pojęcie o sieciach jest raczej średnie, więc proszę o radę, może to kwestia ustawień..?

dwa routery i AP, czy to możliwe?
  • Poziom 15  
    jeśli chcesz wejść na "R1" to musisz byc do niego podłączony poprzez wlan albo lan w przypadku gdy jesteś podłączony do "R1" to raczej nie wejdziesz na "R2" lecz będąc połączonym z "AP" do zalogujesz się do "R2".

powiedz mi tylko czemu ma sluzyc takie polaczenie urządzeń?
    jeśli to jest niewielka przestrzeń jest to bezsensu a jeśli odległość pomiędzy urządzeniami jest większa to ok.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Jeżeli to sieć domowa nie używaj w drugim routerze portu WAN wepnij wszystko w porty LAN. Wyłącz w tym drugim serwer DHCP aby adresacja była nadawana przez router nadrzędny czyli w twoim przypadku Planet ADE4100. Wszystkie urządzenia będziesz miał w jednej puli adresowej (jednej sieci).
  • Poziom 2  
    Daiske napisał:
    powiedz mi tylko czemu ma sluzyc takie polaczenie urządzeń?
    jeśli to jest niewielka przestrzeń jest to bezsensu a jeśli odległość pomiędzy urządzeniami jest większa to ok.

odległości są duże to raz. dwa: chciałem poszerzyć sieć o wifi, bo przepiananie kabla do laptopa jest trochę uciążliwe. ;) AP działałby z R1, ale wszystkie gniazda są używane, więc to odpada. tu właśnie myśl żeby wykorzystać nieużywany obecnie R2 :)

jimasek napisał:
    Wyłącz w tym drugim serwer DHCP aby adresacja była nadawana przez router nadrzędny czyli w twoim przypadku Planet ADE4100.

ok, dzięki. poszukam w ustawieniach. właśnie coś takiego znalazłem na forach, ale nie wiedziałem w którym routerze i co dokładanie mam zrobić :)
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Wyłącz w tym drugim serwer DHCP aby adresacja była nadawana przez router nadrzędny czyli w twoim przypadku Planet ADE4100.

tak zrobiłem i działa:) dzięki!