Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra

cieplin1982 26 Lip 2011 17:20 5172 13
  • #1 26 Lip 2011 17:20
    cieplin1982
    Poziom 10  

Witam wszytkich

Potrzbuje małej pomocy.Sam walczyłem z tym namietnie ale bez rezultatow.W sieci zero informacji ktora sa w stanie pomoc.

Otoz mam karte SB Audigy2 ZS.Pod XP na kazdych sterach smigala ładnie i glosno.Po zainstalowaniu Win7 dzwiek jest o wiele cichszy.Podkrecam wszytko co mozliwe.Zainstalowalem rozne stery nawet te nieoficjalne KX.

Glosnosc na maksa jest niska wieze mialem ustwiona na VOL 16 i dzwiek byl czysty ladny wyrazny.Teraz mam na 24 (w skali do 40) i jest padaka.Nie wiem o co chodzi ale duzo ludzi ma z tym problem.Na sluchawkach to samo na monitorze to samo.Wiec definitywnie problem lezy w glosnosci karty.

Jakas rada ?

Popraw post - spacje, literówki itp. [M]

• #2 26 Lip 2011 18:55
    tronic1
    Spec od komputerów

Powinna pomóc zmiana próbkowania na 48 lub 96 kHz.

• #3 26 Lip 2011 20:50
    cieplin1982
    Poziom 10  

Wgralem podobno najlepsze stery Daniels K 3.8. Bez poprawy :( Próbkowanie tez nic nie daje. Nawet 24bit 192000Hz nie pomaga ....

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

to forum elektroda czy forum polonistow jakis fan klub prof.Miodka ?

literowki hahaha

myslisz ze literowki poprawia mi dzwiek w win7

''dzienkóje panie moderatoże''

Moderowany przez jankolo:

Lekceważenie poleceń moderatora skutkuje ostrzeżeniem. Nie zwalnia Cię to z obowiązku wykonania tego polecenia.

• #4 19 Sie 2011 10:26
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  

Mam problem z SB0350 chodzi o to że w komputerze miałem Audigy SE, udało mi się kupić za 60zł SB0350 ZS i wsadziłem ją do komputera. W komputerze mam 2 systemy WinXP i Win7, na WinXP wszystko poszło ok z Audigy_SupportPack_3_8 lecz na Win7 już nie. Oczywiście wyłączyłem sprawdzanie podpisów cyfrowych pod sterami i dalej nic. Niby wszystko OK lecz po sterownik się nie zainstalował. Taka sama sytuacja jest w przypadku gdy system sam szuka sterownika. Komunikat typu: " W PAMIĘCI PODRĘCZNEJ FUNKCJI ŁADOWANIA ZASOBÓW NIE MA ZAŁADOWANEGO WPISU MUI " czy coś bardzo podobnego. Zainstalowałem wersje testową Driver Genius Professional Edition i ściągną plik SBAX_PCDRV_LB_2_18_0017 z którego sterowniki się zainstalowały. Lecz chciałbym mieć Audigy_SupportPack_3_8 a nie wiem co zrobić. Mój system ma 2GB RAM.

Na innym komputerze gdzie też mam 2 systemy operacyjne instalowane z tych samych instalek wszystko poszło OK zarówno dla WinXP jak i Win7 tylko z taką różnicą że tam mam kartę dźwiękową Audigy4.

Proszę o propozycję rozwiązanie tego problemu "MUI".
    Na tym samym systemie sterownik do nowego tunera USB HDTV przez WindowsUpdate zainstalował się automatycznie bezproblemowo.

• #5 19 Sie 2011 20:01
    Eidems
    Poziom 27  

Systemy jak i sterowniki zainstalowane są oryginalne?

• #6 20 Sie 2011 09:29
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  

Audigy_SupportPack_3_8 -> to są sterowniki modyfikowane nieoryginalne które działają lepiej niż oryginalne. Co do systemu Win7x64 to jak już napisałem miałem jedną płytkę i z niej instalowałem system na 2 komputerach (podobnych). Na jednym z nich bez problemu a na tym nie chcą się te modowane stery zainstalować. Wcześniej miałem zainstalowane modowane stery do AudigySE i wszytko było OK, lecz udało mi się zakupić Audigy2zs w cenie dużo niższej niż na allegro wiec zamieniłem kartę AudigySE na Audigy2zs.

• #7 28 Sty 2012 19:04
    Pixon88
    Poziom 10  

Witam
    Czy w dalszym ciągu pojawiają się problemy ze sterownikami do tej karty?
    Chciałem ją kupić będzie działała w systemie win 7 32 bit. Martwią mnie jednak tematy takie jak ten, których jest pełno w internecie. Fakt, że wszystkie są z przed roku lub nawet starsze.

• #8 28 Sty 2012 19:13
    mleczakm
    Poziom 19  

Przed chwilą instalowałem najnowsze stery do Audigy 2 ZS PCMCIA - ta sama karta, te same sterowniki. Win 7 32 bit - wszystko działa bezproblemowo. Nie radzę instalować jednak wszystkiego z paczki ze strony creativea - nie warto. Lepiej pobrać najnowsze stery, zmienić rozszerzenie z .exe na rar, otworzyć je jako archiwum, wypakować tylko folder drivers i potem zainstalować je ręcznie, pokazując windowsowi folder do szukania sterowników.

W ogóle, to stery pobierają się automatycznie z windows update i nie powinny sprawiać większych problemów - ja potrzebowałem aktualizacji, korzystam z karty w stacji dokującej i laptop nie chciał się oddokować.

Reasumując - kupuj, wszystko działa.

• #9 28 Sty 2012 19:45
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  

OK
    Z mojej strony mogę dodać że w kompie mam SB0350ZS
    do której początkowo miałem problem z sterami pod Win7x64.
    Okazało się że stery nie chcą się zainstalować ponieważ
    zapomniałem zainstalować DirectX (nie wiem po co, ale po zainstalowaniu stery też się zainstalowały).
    Nie instalowałem tych z strony creative, tylko te modyfikowane.
    Pod Win7x64 troszkę uciążliwe ale możliwe (są niepodpisane).
    Wszystko działa OK a to co instalowałem w sieci występuje pod nazwą:
    Audigy_SupportPack_3_8.exe - miałem link na megupload lecz zamknęli.
    Jeśli byś nie znalazł to daj znać wrzucę tu w archiwum podzielonym na części,
    ponieważ plik ma 64MB a tu max to 50MB na załącznik.
    Jeśli by była potrzebna porada jak na stałe wyłączyć komunikat a podpisach to też pisz.

• #10 28 Sty 2012 19:54
    mleczakm
    Poziom 19  

Tylko - co mają dawać te wszystkie support packi? miałem to u siebie - działało i wyglądało jak zwykłe sterowniki, kupa niepotrzebnego badziewia... Co chwila samo zmieniało opcje ustawienia ilości głośników i zabierało miejsce na dysku. Dolby Digital Live ledwo działało,

Windows 7 natywnie ma naprawdę niezłe możliwości konfiguracji karty dźwiękowej. Nie widzę powodu, żeby instalować support packi z przestarzałymi sterownikami.

• #11 28 Sty 2012 20:16
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  

Masz tu fotki które zrobiłem z tych sterowników nieoryginalnych modyfikowanych pod WinXPsp3 na karcie Audigy4, na Win7x64 niestety nic nie zrobię bo tam obecnie na tym komputerze nie mam żadnego softu tylko system.
    SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra SB Audigy 2 ZS pod Windows 7 >>> cicho gra

Tu masz zrzuty ekranu z tego co dają ci te modyfikowane sterowniki.
    W załączniku wszystkie te pliki. Dodatkow stery modyfikowane dla SB Audigy SE 24b itp

• #12 28 Sty 2012 20:34
    Pixon88
    Poziom 10  

Dziękuję za odzew. Chciałem się upewnić przed zakupem. Do karty dźwiękowej chce podłączyć wzmiacniacz stereo, więc pewnie połowa z tych dodatków w sterownikach będzie mi nie potrzebna.

• #13 28 Sty 2012 23:08
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  

Stereo? Czy po to ci potrzebny jeden z najwyższych modeli SB?
    Jaki masz ten wzmacniacz? Mam nadzieje że przynajmniej kosztował kilkaset złotych? Bo na tanim nie zauważysz różnicy między kartą zintegrowaną a tym SB. Jeśli lubisz bardzo słuchać muzyki (nie grasz w gry) to poszukaj w kartach dźwiękowych innego producenta niż Cretive.
    Tu masz bardzo długi artykuł na PCLab
    http://pclab.pl/art17707-26.html
    Zobacz również takie karty jak:
    Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi - sprzęt
    Speed Link SL-8870
    Razer Barracuda AC-1
    ASUS Xonar D2 (najlepsza alternatywa dla Creative) - poczytaj
    Tak wiem że zaraz się doczepisz że ta karta nie ma własnego procka jak wyższe modele Ceative lecz obecnie to ci 1 - 2 fps w grach, co jest do pominięcia.
    Poza tym sterownik ASUSa ma być dużo lepszy od SB, ma udostępnione więcej opcji.

I tak z ciekawości napisz Audigy 2 ZS ma EAX4 - tak ci na tym zależy?
    Do tego możesz kupić śmiecia o nazwie Audigy SE, na allegro znajdziesz po niskich cenach, bo ludzie tego się pozbywają, instalujesz te zmodowane sterowniki 2.7 i masz kartę 24 bity po niskiej cenie (powyżej 10 - 20zł naprawdę nie warto za nią dawać) z bajerami obsługiwanymi przez CPU. Bo to jest SB okrojony z wszystkiego co dało.

Cytat:
    Audigy SE - wersja pozbawiona jakiejkolwiek sprzętowej akceleracji DirectSound, DirectSound3D, OpenAL i części oprogramowania. Obsługuje EAX Advanced HD 4.0, ale z użyciem CPU. Brak wsparcia dla DVD-Audio, brak dekodera Dolby Digital, portu FireWire, cyfrowego CD-Audio i możliwości podłączenia panelu We/Wy. Zamiast układu EMU10K2 zastosowano inny, CA0106
    Audigy LS - identycznie jak powyżej. Kartę odróżnia mniejsza płytka PCB.

Cytat:
    Sound Blaster Audigy 2 ZS - sprzęt

Karty Sound Blaster Audigy 2 ZS początkowo miały być jedynie wzbogaceniem rodziny Audigy 2. Rzeczywiście, oznaczenie "ZS" wiązało się jedynie z kosmetycznymi zmianami w projekcie PCB kart i drobnym ulepszeniom oprogramowania. Tak naprawdę, pod względem sprzętowym Audigy 2 ZS nie wnosiły praktycznie niczego, dziś mogłoby się wydawać, nadzwyczajnego. Mimo to karty te błyskawicznie przykuły uwagę graczy, melomanów i miłośników filmowych rozrywek, niemal całkowicie spychając Audigy 2 poza krąg zainteresowania. Pojawienie się bardzo wzmocniło pozycję Creative na rynku kontrolerów dźwięku, przez odskoczenie od rodzącej się w bólach specyfikacji Intel "Azalia" HD Audio.

Po dziś dzień karty te, pomimo iż od długiego już czasu wycofane z produkcji, cieszą się ogromnym zainteresowaniem zaawansowanych użytkowników komputerów. Ci, którzy nie podążają w stronę jednostek zintegrowanych, bardzo często wybierają albo karty Sound Blaster Live! (najtańsza opcja) lub właśnie Audigy 2 ZS.

Opis karty możemy tym razem mocno skrócić, bo nie ma za bardzo o czym pisać. Audigy 2 ZS to przede wszystkim wprowadzenie możliwości dekodowania strumieni Dolby Digital ES (Extended Surround) i zmiany w projekcie PCB kart.

ASUS Xonar D2 - ma EAX5 tylko że swojego autorstwa. Nie wiem jaka jest dokładnie różnica.

Rozważ jeszcze zakup tej karty: Sound Blaster X-Fi Extreme Music SB0460 oferta nr 2074004778 ponieważ to nie jest wersja okrojona i lepsza troszkę od SB0350ZS

Cytat:
    XtremeMusic - pełnowymiarowy Sound Blaster X-Fi w wersji podstawowej, z możliwością dokupienia wewnętrznego panelu lub zewnętrznej konsoli
    Platinum- jak wyżej, z dodatkiem wewnętrznego panelu We/Wy i pilota zdalnego sterowania
    Fatal1ty FPS - jak wyżej, z dodatkiem lokalnej pamięci X-RAM. Niedawno nazwę zmieniono na Fatal1ty Champion Series.
    Fatal1ty XtremeGamer Fatal1ty Professional Series - identycznie jak Fatal1ty FPS, lecz bez panelu i pilota.
    XtremeGamer - odpowiednik XtremeMusic, z tym że karta jest niskoprofilowa i nie daje możliwości podłączenia wewnętrznego ani konsoli zewnętrznej. Oferuje natomiast możliwość podłączenia Front Audio obudowy.
    Elite Pro - specjalnie opracowana PCB pełnowartościowego X-Fi, z lokalną pamięcią X-RAM i lepszej jakości podzespołami (np. przetworniki C/A i A/C). Sprzedawana razem z zewnętrzną konsolą oraz pilotem (patrz zdjęcie obok)

Cześć

• #14 28 Sty 2012 23:38
    Pixon88
    Poziom 10  

Wzmacniacz to Akai AA-39, rzeczywiście kiedyś kosztował kilkaset złotych, patrząc na to, że był to jeszcze stary przelicznik, to nawet parę tysięcy ;)
    Karty chcę używać w stereo, docelowo moze MOŻE kupię jakieś głośniki 5+1 do oglądania filmów w hd. Ale jest to raczej odległy pomysł, z uwagi na problem z rozmieszczeniem 5 satelit w małym pomieszczeniu.

Nie bardzo tylko rozumiem jedną rzecz. W jakim celu podsyłasz mi karty dźwiękowe które kosztują ponad 500 zł (Asus Xonar D2 czy Audiotrak prodigy 7.1) zaś co niektóre jak sppeed-link w opiniach (pclab) wypadają słabo.

Niestety Sb0460 jest dla mnie za droga. Początkowo zakładałem budżet do 50 zł. Czytając po internecie różne wątki stwierdziłem, że do 100 zł kupię już bardzo dobry produkt, który mi w zupełności wystarczy. Dlatego nie chcę dokładać nic ponad to 100 zł.

Dziękuję za odzew i materiały na pewno poczytam i wdrożę się w tę tematykę.

edit
    Kupiłem audigy 2 zs gold za 90zł. Dziękuję za propozycje, teraz muszę rozważyć jakieś głośniki do niej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME