Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zywica wysokotemperaturowa

26 Lip 2011 20:42 3829 8
 • Poziom 11  
  Witam
  Czy znacie jakis rodzaj zywicy ktory jest odporny na wysoka temperature ok 100 stopni przed dlugi okres czasu kilku godzin pod malym obciazeniem? Zastanawiam sie nad zywica Epidian 5 ale ona ma temperature ugiecia w 80 stopniach moze jakies zywice poliestrowe?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Google się zepsuło?
  Nie ma żadnych wyników wyszukiwania na hasła:
  - kleje wysokotemperaturowe,
  - masy zalewowe wysokotemperaturowe,
  - żywice wysokotemperaturowe,
  - żywice teroodporne,
  i podobne? Poważnie?
 • Poziom 11  
  Jakbym cos znalazl to bym nie pisal, chyba po to jest forum ze sie poradzic. Jakby wszystko bylo u wuja google to po co by istnialy fora?


  Moderowany przez Mirek Z.:

  Nic nie wnosi do tematu - również w kwestii braku użycia wyszukiwarek.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.11.

 • Poziom 35  
  zadek07 napisał:
  Jakbym cos znalazl to bym nie pisal, chyba po to jest forum ze sie poradzic. Jakby wszystko bylo u wuja google to po co by istnialy fora?

  Na "naszym" forum ważniejszy jest regulamin, badanie poprawności pisma i przestrzeganie regulaminu a nie jakaś tam pomoc.
  Poza tym sa epkoksydowe zywice ktore sa wytrzymale w wysokich temperaturach.
  Moderowany przez Błażej:

  3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
  3.1.14. (8.3) Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji. Ostrzeżenie. Nie będziesz jątrzył gdzie tylko się da!
  Pomoc jest ważna, ale ważna też jest własna inicjatywa i samodzielne działanie i myślenie, czegoś w tym nie rozumiesz?

 • Poziom 18  
  Jeżeli nie zależy ci na przezroczystości żywicy - bo tego nie napisałeś - to możesz mieszać np. epidian 5 z krzemionką ( generalnie krzemianami ) - tak się kiedyś robiło dla budowy struktury, podniesienia twardości i wytrzymałości na temperaturę! Zresztą możesz dodać wypełniaczy w postaci rozdrobnionej maty szklanej.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  :zadek07 - co i gdzie znalazłeś? Bo mi się udało po chwili namierzyć chemię odporną do 1200'C. A to już powinno cię zadowolić. Więc pochwal się tym, co SAM znalazłeś!
  :avatar - za pisanie nie na temat, wylewanie żali i pretensji, czyli o naruszenie Regulaminu w pkt 3.1.11, 3.1.14, otrzymujesz ostrzeżenie.
 • Poziom 11  
  I napisz mi co znalazłeś napewno jakiś klej albo nie wiem bowiem co. Czy ty rozumiesz słowo żywica to musi być leiste a nie jakaś papka. Zdradź mi nazwę tej żywicy odpornej na temperaturę 1200 stopni

  gayetan- dzięki spróbuje z krzemionką, maty szklanej dodaje bo bez mi sie wszystko rozsypało. Kolor i przezroczystość jest nie ważne
 • Poziom 37  
  Kup klej CX-80, na pewno załatwi ten temat, i temperaturowo i od strony mechanicznej. Używałem go do klejenia przetwornika w myjce ultradźwiękowej. A tam oba te warunki występują.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A czy ty rozumiesz, ze na rynku jest masa środków, które spełniają twoje wymagania? Podałem ci hasła do poszukiwań. Jak znajdziesz interesujący produkt, to pewnie można zapytać dystrybutora o cenę, specyfikację i dokładniejsze parametry, jeśli potrzeba. Tylko to trochę SAMEMU trzeba chcieć.