Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór miedzy starym zestawem nagłosnienienia,a nowym do komputera i konsoli.

disney013 30 Lip 2011 21:09 1029 7
  • #1 30 Lip 2011 21:09
    disney013
    Poziom 2  

Witam, od jakiegoś czasu myślę nad wymiana zestawu grającego jaki posiadam. Przyznam się, że za dobrze nie orientuje w tym wszystkim i bym chciał prosić o wasza pomoc w doborze nowego sprzętu.
    Aktualnie posiadam głośniki: Creative A 60 + Wzmacniacz Unitra WS 442 z głośnikami Panasonic i Sharp. Widoczne na zdjęciach 2x Panasonic 70W 6Ω od starej wieży,
    4x 60W 4Ω - głośniki od kina domowego również firmy Panasonic z czego 2 są podłączone i głośniki firmy Sharp 40W 4Ω od starego radia sprzed 15 lat?:P Suba od kina domowego niestety nie posiadam, jedynie co zapominałem wymienić jeszcze to głośnik centralny od kina domowego i karta muzyczna - Xonar ST.
    Wybór miedzy starym zestawem nagłosnienienia,a nowym do komputera i konsoli. Wybór miedzy starym zestawem nagłosnienienia,a nowym do komputera i konsoli. Wybór miedzy starym zestawem nagłosnienienia,a nowym do komputera i konsoli.

Ostatnio przeglądałem oferty w sklepach internetowych i w oko wpadły mi logitechy z-5500 ale to jednak plastik i satelitki maja tylko jeden głośnik co będzie charakteryzować się ucięciem górnego pasma(jeśli dobrze to nazywam). Nie wiem jak faktycznie gra ten zestaw i co można z niego wykrzesać. Zwróciłem uwagę na logitecha ze względu na wejście optyczne na którym mi b. zależy. Jeśli ktoś posiada ów zestaw 5.1 proszę o opinie względem niego. Jeśli chodzi o alternatywę w postaci nowy wzmacniacz + nowe głośniki lub wymiana starych i włożenie czegoś nowego, np. do Sharpa i Panasonica proszę o konkretne porady czy warto cos w tym kierunku robić czy puknąć się w czoło :D
    Ogólnie mam do wydania 2500/700PLN. Rozglądam się za czymś nowym, ponieważ czegoś mi brakuje w brzmieniu. Rozpatrując nowy wzmacniacz zależy mi na wejściu optycznym albo może oddać Unitre do regeneracji?
    Zestaw wykorzystywać będę do wszystkiego, czyli słuchania muzyki(praktycznie każdy gatunek :D), oglądania filmów czy do gier. System dźwięku przestrzennego mile widziany chociaż nie wymagany. Zależy mi najbardziej na jakości dźwięku chociaż ciężko mi wskazać konkrety, a prezentowane zestawy w sklepach jakoś nie zadowalają do przedziału 3000 PLN. Kiedyś produkowano lepszy sprzęt.

0 7
  • #3 31 Lip 2011 21:34
    DJ Kunix
    Poziom 15  

Posiadam zestaw logitech'a 5500 i muszę powiedzieć, że mam mieszane opinie. Ów zestaw gra jak na 5.1 przystało lecz mnie charakterystyka tego dźwięku niezadowala. Jest jak na moje ucho zbyt plastykowe... z subwoofera można naprawde dużo wycisnąć, niestety to jest jedyny + tego zestawu. Jestem przyzwyczajony do innego dźwięku jaki można uzyskać z Technics'a Su Vx700 i Tonsil Alton 110.

Powiem tak:
    Słuchanie muzyki - 3,5
    Kino domowe - 4,5
    Gry i pokrewne - 5

Satelitki grają na tyle ile mogą, brak "syczków" daje się we znaki przy bardzo szczegółowej muzyce, np. Jazz.

Zestaw jak za te pieniądze jakością wykonania nie grzeszy bynajmniej dźwięk pozostawia wiele do życznia, lecz to tylko moja opinia, każdemu podoba się co innego i to nie podlega jakiejkolwiek ocenie - kwestia gustu.
    Najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch przed zakupem.
    Pozdrawiam!
    DJ Kunix

0
  • #4 31 Lip 2011 21:40
    Pablo1964
    Moderator

DJ Kunix napisał:
    Gry i pokrewne - 5

Głośniki komputerowe najlepiej sprawdzają się w grach - do tego zostały zaprojektowane. Do muzyki absolutnie nie polecam.

0
  • #5 31 Lip 2011 22:29
    disney013
    Poziom 2  

Zatem co byście mi doradzili - wyrzucić wszystko co mam i kupić wszystko nowe czy może zabawić się trochę i wymienić, np. membrany w tych głośnikach od Sharpa i Panasonica? Jeśli tak to na co? Byle raz, a porządnie, a montowanie oddam do osoby, która będzie się na tym znać. Tak myślałem by kupić jaki dobry ampli tuner 7.1, wymienić membrany w 2 Panasonicach, mam 4 kolumny od kina domowego + frontowy i by brakowało jedynie suba :P Pewnie za bardzo kombinuję ale powoli mnie meczy słuchanie płyt kompaktowych na tych starych pierdziawkach. Jedynie co daje rade jeszcze to kolumny od DVD, a za bas robią kolumny od wież. Największa bolączka tego jest fakt, ze chce to wszystko podłączyć pod optyka, ponieważ posiadam konsole i komputer z we. optycznym, a dodatkowy panel 7.1 do Xonara jest trudno dostępny.
    Jeśli uraczycie mnie linkami do ów komponentów czy urządzeń to będę rad. Bede działał w miarę możliwości z pomysłami, które mi podrzucicie.

0
  • #6 31 Lip 2011 22:53
    Pablo1964
    Moderator

disney013 napisał:
    wyrzucić wszystko co mam i kupić wszystko nowe

Tak.
    disney013 napisał:
    Jeśli uraczycie mnie linkami do ów komponentów czy urządzeń to będę rad.

Przecież podałem gotową propozycję.

0
  • #7 01 Sie 2011 00:15
    disney013
    Poziom 2  

Pablo co byś powiedział na temat Denon AVR-1911 Link i podłączyć na dobry początek głośniki od kina domowego i znaleźć jakiegoś suba. Mógłbyś podać jakiś konkretny model tak do 300W w przedziale do 1000PLN. Bede z miesiąca na miesiąc dokupował by wszystko miało ręce i nogi. Co do sklepu to przeglądałem ze strony Tonsil np. http://kupglosnik.pl/pl/tonsil-fiesta-sat.html by na koniec uzyskać http://kupglosnik.pl/pl/tonsil-fiesta-kino-domowe.html z subem. Dziadowski pomysł?:D Jednak się przekonałem do ampli KD i mam nadzieje, ze nie będę żałował. Sprzęt będę kupował na bazie innych opinii bo fizycznie nie mam gdzie tego posłuchać.
    HK 3490 jakoś mnie nie przekonał i brakuje mi optyka. Z zestawu stereo zrobił mi się zestaw kina domowego chociaż mam nadzieje, ze lepiej będzie się słuchało muzyki jak na tym starym sprzęcie. ;)

0
  • #8 01 Sie 2011 00:30
    Pablo1964
    Moderator

disney013 napisał:
    HK 3490 jakoś mnie nie przekonał i brakuje mi optyka.

Przecież jest: http://www.harmankardon.pl/index.php?p6,hk-3490
    Jeżeli filmy będą stanowić ilościową przewagę nad muzyką, wybór Denona i Tonsil Fiesta jest dobry. Choć różnica w jakości dźwięku w muzyce jest wyraźna na korzyść HK3490.

0