Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Panasonic CQ-FX620 i zmieniarka CX-DP88N

26 Sie 2011 13:07 1428 2
  • Poziom 8  
    Witam. Posiadam radio Panasonic CQ-FX620 i dokupiłem do niego zmieniarkę DP88. W zmieniarce była tylko wtyczka bez kabla dlatego dorobiłem kabel dokładnie według schematu w instrukcji radia. Posprawdzałem miernikiem wszystkie piny - wszystko ok, nic nie zwiera. Po podłączeniu do radia czasami znajduje płytę a czasami wyskakuje error CDC IE1 czy coś takiego i przeszukuje cały magazynek by na końcu pokazać 0000 - brak płyt. Czasem natomiast znajdzie płytę i wtedy piosenka leci, a brak jest dźwięku, raz po pod głoszeniu na max było słychać w tle piosenkę ale z ogromnym szumem. Podłączyłem do Chinch IN dźwięk z telefonu kom. i działało, tak że to chyba nie wina radia. Co robic ?

Zrobiłem kabel od nowa, posprawdzałem 1000 razy i teraz nie ma żadnego błędu, ale piosenki odpalają się leci czas a nie ma dźwięku. Przy próbie oszukania radia i podłączenia pod Ch-In sygnału np. z telefonu dźwięk jest, chincze w kablu sprawne ... Co robić ? Jest ktoś z Rzeszowa i ma taki kabelek, żeby sprawdzić czy ta zmieniarka w ogóle jest sprawna?
  • Poziom 10  
    Posiadam identyczny zestaw. Grał super po podłączeniu, wszystko działało. Rok temu przed sprzedażą auta, wymontowałem go i teraz gdy znalazł się kupiec na zmieniarkę, radio nie widzi zmieniarki. Mój kabel nie posiada tego żółtego kabelka z bezpiecznikiem. Wtyczka biała 16pin a do radia 8pin. I tu pytanie, jak jest zasilana zmieniarka?
  • Spec od car audio
    W przypadku starszych modeli zasilanie było dostępne na złączu DIN-8. Niestety jak pamiętam problem był z dużym poborem prądu przepuszczanego przez jeden z tranzystorów (widać na płycie jakie są jego skutki grzania) i dlatego w wielu modelach jest osobny przewód do zasilania. Opis złącz jest wiadomo gdzie (jak oczywiście czyta się ogłoszenia na forum) i można samemu dojść jak to zasilanie jest prowadzone.