Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o kompatybilność konwertera RS232-RS485

02 Sie 2011 20:02 1959 8
 • Poziom 9  
  Witam - chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe połączenie pomiędzy PC a sterownikiem Siemens S7-200 za pomocą tego konwertera: http://allegro.pl/konwerter-rs232-na-rs485-rs-485-na-rs-232-ad5-i1748578231.html

  Parametry:
  zasięg urządzenia do 1200m
  prędkość do 115200Bps
  tryb pracy dwukierunkowy
  posiada funkcje Half-Duplex
  posiada funkcje HOT SWITCH
  nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania
 • SterControl
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Zależy do czego. Do wymiany danych np. po Modbusie powinno być ok. Do programowania niekoniecznie i na pewno nie na pełnej prędkości (187.5kbps).
 • Poziom 9  
  Do programowania. Ewentualnie jakie problemy mogą się pojawić?
 • SterControl
 • Poziom 15  
  Jak już napisałem, podstawowy problem to brak obsługi najwyższej prędkości. Oczywiście piszę to z punktu widzenia osoby, która chce się podłączyć do zaprogramowanych już sterowników - ja sobie nie mogę pozwolić na dojazd do klienta i zastanawianie się, czy jego sterownik przypadkiem nie jest skonfigurowany na 187500 bps.
  Jeśli chodzi Ci tylko o zaprogramowanie nowego sterownika, to nie powinno być problemów, bo sterownik domyślnie ma porty skonfigurowane na 9600. Oczywiście nikt Ci nie zagwarantuje, że ten konwerter zadziała, aczkolwiek testowałem kilka różnych i większych problemów nie zarejestrowałem - może to kwestia szczęścia? Inna sprawa, że raczej nie były to najtańsze wyroby z Allegro, ale też żadne wielkie szaleństwo - ot trochę lepsza chińszczyzna, np. ATC-820.
 • Poziom 15  
  O kabel musisz pytać sprzedawcę - on powinien to (mam nadzieję) wiedzieć.
  Jeśli chodzi o przywrócenie sterownika do ustawień fabrycznych, można to zrobić tylko programowo, czyli trzeba się z PLC połączyć i dodatkowo wiąże się to z utratą programu w nim zapisanego.
 • Poziom 15  
  No to dobrze wiedzieć, że nawet taki prosty kabelek wystarczy :-)
  Zasilanie masz z RS232. Teraz musisz tylko zwrócić uwagę, żeby nie upalić portów, bo ani port w sterowniku, ani ten konwerterek nie mają optoizolacji. W przypadku podłączania do PLC uważaj na możliwe przepięcia.
 • Poziom 9  
  Wszystko działa :)