Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Total Commander i porównywanie plików

24 Sie 2011 14:26 5069 6
  • Poziom 34  
    W tym oknie spokojnie mogłoby się zmieścić 16 kolumn wartości na jeden panel a jest ich tylko 8. Szukałem w opcjach i nic nie znalazłem. Da radę to jakoś zmienić?
  • Poziom 35  
    Atreyu Makiavel napisał:
    W tym oknie spokojnie mogłoby się zmieścić 16 kolumn wartości na jeden panel a jest ich tylko 8.

To ile by się mogło zmieścić jest uzależnione od rozdzielczości ekranu. Na dużym ekranie może być więcej a na mniejszym mniej.
    Atreyu Makiavel napisał:
    Da radę to jakoś zmienić?

Standardowo nie. Musiałbyś skorzystać z pluginu, ale obecnie chyba nie ma takiego pluginu, wiec sam musiałbyś go stworzyć.
  • Poziom 34  
    Dzięki za zainteresowanie.
    Mam małe ale. Skoro pokazywane jest 8 kolumn to gdzieś ta ósemka jest zapisana. W postaci HEX lub DEC gdzieś w ini lub exe/dll gdzieś być musi. Znając offset wziąłbym WinHEX i zmienił tę wartość z 8 na 16 :D
  • Poziom 35  
    Z tego co mi wiadomo to chyba wszystkie programy do edycji/podglądu szesnastkowego wyświetlają po 8 kolumn. Ja do tej pory nie widziałem takiego programu który, by wyświetlał inną liczbę kolumn niż 8.

Dodano po 10 [minuty]:

Atreyu Makiavel napisał:
    Znając offset wziąłbym WinHEX i zmienił tę wartość z 8 na 16

Podgląd szesnastkowy jest realizowany bez użycia pluginów, przez sam totalcmd.exe Niestety totalcmd.exe jest kompresowany/szyfrowany UPX/SPX lub czymś podobnym a to znaczy że się do niego nie dobierzesz bez narzędzi do crackowania.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    mirkes.de Tiny Hexer umożliwia swobodne ustawianie ilości kolumn, szerokości itd.
    Porównywać też potrafi.

• Pomocny post
    Poziom 35  
    Teraz zajrzałem do Totalcmd i się okazało że już nie jest szyfrowany. Możesz zajrzeć do RCData i tam wyszukać okno podglądu HEX.
  • Poziom 34  
    iagre napisał:
    Z tego co mi wiadomo to chyba wszystkie programy do edycji/podglądu szesnastkowego wyświetlają po 8 kolumn. Ja do tej pory nie widziałem takiego programu który, by wyświetlał inną liczbę kolumn niż 8.
    Kolega mało widział :P Ot WinHex chociażby ma możliwość dostosawania ilości kolumn, liczba dowolna, w tym 8 i 16. XVI32 również udostępnia taką opcję.
    iagre napisał:
    Niestety totalcmd.exe jest kompresowany/szyfrowany UPX/SPX lub czymś podobnym a to znaczy że się do niego nie dobierzesz bez narzędzi do crackowania.
    iagre napisał:
    Teraz zajrzałem do Totalcmd i się okazało że już nie jest szyfrowany. Możesz zajrzeć do RCData i tam wyszukać okno podglądu HEX.
    Kolega się nie upewnił :P A ja od dawna wiedziałem, że EXE już od jakiegoś czasu nie jest spakowany. Nie mniej jednak posiada mechanizm samosprawdzania samego siebie i w razie jakichkolwiek modyfikacji EXE otrzymujemy:

Szkoda, wielka szkoda. Może kontakt z autorem o możliwość dodania opcji dostosowania ilości wyświetlanej kolumny coś zmieni? Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ponieważ bardzo mi na tym zależy.