Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zalany aparat sony -plukanie modułu lampy blyskowej

31 Aug 2011 14:37 1629 3
  • Level 10  
    Witam,
    Czyszczę aparat Sony w200 zalany morską wodą.
    Wyczyściłem płytę główną - na razie wygląda na to ze działa, zabieram się za płytkę lampy błyskowej którą zostawiłem sobie na koniec ze względu na to że zaraz po wysuszeniu aparatu i włączeniu zgrzał się na płytce jeden z układów tak że przytopił obudowę.
    Do dyspozycji mam spirytus medyczny, benzynę ekstrakcyjną modyfikowaną oraz tanią wannę ultradźwiękową.

Czy podczas płukania płyty lampy błyskowej trzeba wylutować kondensator żeby nie uległ zalaniu czy jest tak zabity że nie ma potrzeby?
    To samo pytanie tyczy się samej lampy ta jednak prawdopodobnie jest zalana od dołu jak diody led.
    Dodatkowo przerdzewiały ścieżki na wtyku taśmy łączącej płytę główną z gniazdem zewnętrznym - w jaki sposób takie coś naprawić ? Mam zamiar pociągnąć ścieżki cyną jednak mam obawy co do jej elastyczności.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Helpful post
    User removed account  
  • TermopastyTermopasty
  • Level 10  
    Prawdopodobnie moduł z obiektywem/matrycą CCD na szczęście nie zamoczył się - nie ma śladu soli/ korozji.
  • Level 32  
    Jesteś naprawdę wielkim optymistą, tylko że niepotrzebnie tracisz czas. Sony po zalaniu wodą (i to morską!) nie ma prawa zadziałać, a nawet jeśli jakimś cudem to nastąpi to tylko na chwilę. Styków albo ścieżek na flexie nie " pociągniesz cyną", ewentualnie można to polutować srebrzanką 0,25mm mając do dyspozycji stację lutowniczą. Zwykłą lutownicą popalisz wszystko.